Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 sierpnia 2026 22:34
Reklama Baner reklamowy

Nie tylko wygląd się liczy. MPGL Świętochłowice dba o to, czego mieszkańcy często nie zauważają

MPGL Świętochłowice kontynuuje prace remontowe w zarządzanym przez siebie zasobie. Kolejna realizacja przyczynia się nie tylko do poprawy wyglądu budynku, ale przede wszystkim do zwiększenia jego trwałości i bezpieczeństwa.
Nie tylko wygląd się liczy. MPGL Świętochłowice dba o to, czego mieszkańcy często nie zauważają

Źródło: MPGL Świętochłowice (fb)

Tym razem prace zostały przeprowadzone przy ul. Katowickiej 75–75A, gdzie wykonano naprawę ogniomuru. Zakres robót obejmował uzupełnienie ubytków cegieł oraz wykonanie i montaż nowych obróbek blacharskich. Dzięki przeprowadzonym działaniom konstrukcja została odpowiednio zabezpieczona, a budynek zyskał lepszą ochronę przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Warto podkreślić, że tego typu prace, choć często mniej widoczne niż odnowione elewacje czy wyremontowane elementy znajdujące się w przestrzeni publicznej, mają ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania budynków. Regularne naprawy pozwalają ograniczać proces niszczenia, zapobiegać powstawaniu poważniejszych uszkodzeń oraz przedłużać żywotność obiektów.

MPGL Świętochłowice systematycznie realizuje kolejne zadania remontowe, pokazując, że troska o miejski zasób to nie tylko poprawa jego estetyki, ale również konsekwentna praca nad bezpieczeństwem i komfortem mieszkańców.

Jak informuje MPGL Świętochłowice:

„W ramach prowadzonych prac wykonano naprawę ogniomuru, obejmującą uzupełnienie ubytków cegieł oraz wykonanie i montaż nowych obróbek blacharskich. Systematyczne prace remontowe pozwalają poprawiać stan techniczny budynków i zabezpieczać je przed dalszym niszczeniem.”

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Absb Treść komentarza: Dzisiaj w nocy też cos się paliło w Chorzowie Starym. Data dodania komentarza: 1.08.2026, 08:17 Źródło komentarza: Kierowcy przejeżdżali obok płonącego samochodu, ale żaden nie miał gaśnicy Autor komentarza: Porczmankis Treść komentarza: Katowice chcą Chorzowa żeby wypchać tu wszystkich murzynów. Chorzów zamieni się w jeden wielki ośrodek dla uchodźców za niedługo z Hiszpanii przybędzie tu 20 000 murzynów i to wszystko oni by chcieli wyładować do Chorzowa. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy chcecie mieć tutaj Afrykę i na każdym roku gwałty napady i morderstwa. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 22:49 Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić” Autor komentarza: ferrero Treść komentarza: kibole się bawią, bo mogą Data dodania komentarza: 31.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Kierowcy przejeżdżali obok płonącego samochodu, ale żaden nie miał gaśnicy Autor komentarza: RussellGunn Treść komentarza: Ten samochód stał tam od dłuższego czasu Data dodania komentarza: 31.07.2026, 19:42 Źródło komentarza: Kierowcy przejeżdżali obok płonącego samochodu, ale żaden nie miał gaśnicy Autor komentarza: Vader Treść komentarza: To inicjatywa Obywateli tego miasta nie wasza panowie radni. Pod tyłkami wam się pali? Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:22 Źródło komentarza: Brakujące miliony, obietnice i dementi. Co dalej z targowiskiem przy ul. Kubiny? Autor komentarza: Gwarecka Treść komentarza: Ten samochód stał w tym miejscu chyba od stycznia czy lutego i nikt się nim nie interesował Data dodania komentarza: 31.07.2026, 15:02 Źródło komentarza: Kierowcy przejeżdżali obok płonącego samochodu, ale żaden nie miał gaśnicy
Reklama
Reklama