Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Magda Gorzkowska: "Jestem w stanie "łapać" się do sztafety z 5-6 miejsca"

W tym roku sezon halowy zawodniczka TS AKS Chorzów, Magdalena Gorzkowska postanowiła poświęcić wspinaczce na szczy Aconcagua. Teraz jednak ostro zamierza pracować, aby powrócić do "złotej" sztafety 4x400m kobiet. Czy w tym roku uda jej się poprawić rekord życowy z 2012 roku (52.95) i powalczyć o wyjazd na mistrzostwa świata? "Jestem w stanie "łapać" się do sztafety z 5-6 miejsca" - twierdzi chorzowianka.
Magda Gorzkowska: "Jestem w stanie "łapać" się do sztafety z 5-6 miejsca"

BC: W tym roku zdobyłaś szczyt Aconcagua. Co skłoniło Cię do tego typu wyprawy?

MG: Do wyprawy skłoniła mnie chęć pokonywania własnych słabości i wyznaczania nowych granic.

Jak będą wyglądały przygotowania do sezonu?
Do sezonu przede wszystkim szykuje się w Chorzowie, odbyłam już jedno zgrupowanie w Szklarskiej Porębie, gdzie była tydzień i dołączyłam do dziewczyn, które były już w dużo bardzie zaawansowanym treningu niż ja. Na szczęście po 3 dniach już byłam w stanie biegać na ich poziomie, a nawet szybciej, tak więc wróciłam usatysfakcjonowana i zmotywowana do dalszej pracy.W kwietniu wybieram się trenować na Majorkę.

W ubiegłym roku biegałaś w granicach 53.50, jednak Twoja życiówka jest poniżej 53 sekund. Jest ona z 2012 roku. Jesteś w stanie powrócić do takiej dyspozycji?
Teoretycznie jestem w stanie, czas pokaże.

Zdobywałaś już razem ze sztafetą medale mistrzostw świata czy Europy. Rywalizacja w kadrze jest chyba z roku na rok większa, a dziewczyn biegających poniżej 53 sekund, a nawet 52 sekund jest coraz więcej. Jesteś w stanie tak szybko biegać i wskoczyć do aktualnie "złotej" sztafety?
Pierwsza 3-4 dziewczyn są poza moim zasięgiem, jestem w stanie "łapać" się do sztafety z 5-6 miejsca.

Jaki cel stawiasz sobie na ten sezon?
Nie stawiam sobie konkretnego celu na sezon. Aktualnie najważniejszy jest dla mnie powrót do pelni zdrowia, gdyż tego mi brakuje. W sezonie chce po prostu powalczyć o jak najlepsze indywidualne wyniki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: ChorzowianinnnTreść komentarza: Nie będzie całe miasto szło w ruine przez jeden drugoligowy klubik. Wszędzie bieda, dziadostwo, familoki, chlewiki, syf, przestępczość, korki, dziurawe drogi a jaśnie Pan Michałek za nasze pieniądze narobi długu 300 mln zł i se stadion wybuduje. Pogrąży nas w długach na lata. Do widzenia, wracaj skąd przyszedłeś bo Chorzowianinem nie jesteś gamoniu. Tego cie uczyli w WSB ? Poczytaj sobie o wskaźnikach zadłużenia i zarządzaniu finansami gminy. Nie sprawdził się Pan, a wypłynął tylko na fali obietnic bez pokrycia. Te miasto nie dźwignie stadionu za 300 mln , a zrobi sie z tego pół miliarda przy tej inflacji !!!!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: I tak nie przyjdę na kolejny szpil, dość mam już tego promowania przez naszych narkokiboli prezydenta Michałka. Basta!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:36Źródło komentarza: Niebiescy górą w Najstarszych Derbach Śląska! Ruch wygrywa drugi wyjazdowy mecz z rzęduAutor komentarza: REFERENDALSTreść komentarza: Ruch to nowotwór dla Chorzowa, a Szymon Michałek to jego najgorsza komórka...Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:35Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: tolaTreść komentarza: Najwyższy czas na usunięcie tego szkodnika ,nieudacznika i niszczyciela Chorzowa.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: CelinaTreść komentarza: Panie Prezydencie to nie jest tylko 19 osób... I nie tylko opozycja ale tam też są osoby które Panu zaufały i dały głos w wyborach ...i bardziej martwił bym się nie tymi 19osobami ale tymi których Pan zawodzi .Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:54Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ZytaTreść komentarza: Nie ma szans na odwołanie prezydenta. Marek K. przez wiele lat zniszczył wszystkich, którzy byli dla niego "niebezpieczni". Zostały wyłącznie tzw. miernoty. Kogo chcecie wybrać ? Od blisko 40 lat obserwuję chorzowskie poczynania tego osobnika, słaby ale bezwzględny. Drodzy mieszkańcy ! Nie dajcie sobie mieszać w głowach!Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”
Reklama
Reklama