Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 10:39
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Komentarze piątkowego meczu Ruch - Zagłębie

Drugi mecz w grupie spadkowej, drugi pod wodzą Krzysztofa Warzychy i po raz drugi "Niebiescy" remisują tym razem na własnym boisku z zespołem Zagłębia Lubin 1:1. Co po meczu do powiedzenia mieli trenerzy i piłkarze. 
Komentarze piątkowego meczu Ruch - Zagłębie

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia Lubin)
Sprawa punktów była tutaj oczywiście najważniejsza, ale ta nerwowość powoduje, że mecze nie są najlepszej jakości w naszym wykonaniu. Zawodnicy na pewno mentalnie odczuwają jeszcze to, że grają w grupie spadkowej, a nie - tak jak się nastawiali - mistrzowskiej. Nie chcę szukać tanich usprawiedliwień, ale gramy nerwowo i musimy być cierpliwy czekając na tą formę, którą dysponowaliśmy już w tym roku. Trochę braki kadrowe też nam doskwierają np. matura Filipa Jagiełło uniemożliwiła mu dzisiejszy występ. Nie było to wspaniałe widowisko, ale najważniejsze były tutaj punkty, a my wywozimy tylko jedno "oczko". Dolna ósemka rządzi się swoimi prawami. Ten, kto udźwignie to psychicznie, wyjdzie z batalii zwycięsko.

Krzysztof Warzycha (trener Ruchu Chorzów)
Po tym meczu czujemy niedosyt, bo można było dziś zgarnąć dziś komplet trzech punktów. Mogę jednak powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, by się utrzymać. Drugie spotkanie z zespołem, który teoretycznie powinien grać w czołowej "8" i taki był ich cel. W naszych poczynaniach było widać pewną nerwowość zwłaszcza na początku, ale w kolejnych minutach zawodnicy prezentowali się dużo pewnie i lepiej co napawa mnie optymizmem. Powiedziałem chłopakom: "głowa do góry". Czekają nas kolejne spotkania, w których będziemy walczyć o nasz cel, a ten jest jeden utrzymać się w Ekstraklasie.

Po raz pierwszy prowadziłem zespół na Cichej i był moment wzruszenia zwłaszcza w momencie jak kibice mnie tak miło przywitali po tylu latach pamiętali o mnie.

Bartosz Nowak (pomocnik Ruchu)
Szkoda, że nie utrzymaliśmy wyniku. Nie wygrywamy, niestety musimy to powiedzieć po raz kolejny. Wydaje mi się, że byliśmy lepsi, stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Zbyt łatwo straciliśmy bramkę. Było kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego, ale nie chcę wypowiadać się o jego pracy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Czy to znowu próba rozmontowania parku?! Najpierw wycinanie drzew i sprzedaz parku pod budowę blokow a teraz demontaż symboli parku?!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:48Źródło komentarza: Żyrafa wciąż bez głowy. I chyba jeszcze długo jej nie odzyskaAutor komentarza: Woda może się i rozchodzi, ale układy i znajomości nieTreść komentarza: Chorzów ma pecha. Anna Piontek miejskim konserwatorem zabytków. Trybunę stadiony Ruchu powstałą w 1937 roku, już skasowała. Teraz opowiada głupoty o wodzie, która się rozchodzi. Ta pani była dyrektorem Muzeum Ziemi PAN. Zaledwie po dwóch latach swoich rządów w muzeum, wyleciała ze stołka. Otrzymała dymisję w połowie dyrektorskiej kadencji. Oczywiście w reklamowaniu się na Fejsie, czy innych społecznościowych mediach, nic o tym nie wspomni. Jest mistrzynią autoreklamy. Z wykształcenia jest jedynie magistrem. Teraz mieszkańcy Chorzowa muszą doświadczać jej działań.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:42Źródło komentarza: Zespół ds. transformacji śródmieścia zabrał głos. “Jesteśmy w stanie przywrócić światłość temu miejscu”Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”
Reklama
Reklama
Reklama