Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 kwietnia 2026 23:41
Reklama Baner reklamowy

Stadion Śląski na finiszu [VIDEO]

Trwają ostatnie prace w Kotle Czarownic. Ciekawi was jak wygląda obiekt na kilka miesięcy przed jego otwarciem?
Stadion Śląski na finiszu [VIDEO]

Film przedstawiający postępy w pracach nad modernizacją obiektu, Stadion Śląski przedstawił za pośrednictwem swojego facebookowego fanpage'a.

Modernizacja Stadionu Śląskiego rozpoczęła się jesienią 2009 r. Wtedy ruszyły prace związane przede wszystkim z montażem dachu o powierzchni 43 tys. m². Największa tego typu konstrukcja w Europie miała zostać zawieszona nad trybunami obiektu prawie sześć lat temu, w połowie lipca 2011 r. Operacja Big Lift, polegająca na podnoszeniu stalowych lin, mających podtrzymać zadaszenie obiektu, nie powiodła się i powtórzono ją cztery lata później. Tym razem z powodzeniem.

W drugiej połowie lutego br. rozpoczął się w Kotle Czarownic montaż krzesełek. Łącznie będzie ich dokładnie 54017. Wkrótce ruszą też prace nad ułożeniem bieżni i murawy. Zakończenie inwestycji i oficjalne otwarcie obiektu było początkowo planowane na wrzesień br. Bardzo prawdopodobne jednak, że termin ten zostanie przesunięty na październik.

Władze województwa rozważają przeprowadzenie kilku dodatkowych inwestycji, takich jak wybudowanie strzelnicy biathlonowej, krytego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią oraz dodatkowych szatni. Zgodnie z danymi z marca br., całkowity koszt przeprowadzenia trwającej od 2009 r. do 2017 r. modernizacji, ma wynieść ok. 586 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama