Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 00:36
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Ruch ma tydzień na spłatę zobowiązań

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji ds. licencji klubowych odroczono sprawę przyznania licencji na grę w I lidze Ruchowi Chorzów. Decyzja zostanie podjęta 20 czerwca.
Ruch ma tydzień na spłatę zobowiązań

By Ruch zagrał w przyszłym sezonie w I lidze musi spełnić następujące warunki:

- Uregulować zobowiązanie w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/2016 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 r. i zapłatę lub objęciem ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku.

- Uregulować zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora. Obie strony zostały poinformowane o wysokości tej kwoty.

- Zapłacić zobowiązanie transferowe do FC Nurnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą.

- Dostarczyć dokumenty firm właścicielskich potwierdzających dodatkowe wpłaty na rzecz klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających klubowi źródła finansowania w sezonie 2017/2018.”

 

Pierwszy punkt dotyczy spłacenia premii obiecanych piłkarzom za ubiegłoroczny awans do grupy mistrzowskiej, natomiast drugi – zapłaty wynagrodzenia Dariuszowi Gęsiorowi, który domaga się 140 tys. zł za pracę na stanowisku prezesa Fundacji Ruch Chorzów. Kolejne punkty dotyczą dostarczenia dokumentów świadczących o tym, że klub będzie posiadał źródła finansowania na przyszły sezon oraz spłaty zobowiązania wobec FC Nurnberg związane z transferem Stępińskiego. Umowa z klubem z Norymbergi zakładała wypłacenie mu zadeklarowanej w kontrakcie kwoty w przypadku sprzedaży napastnika z Ruchu do innego klubu.

Przypominamy, że 12 maja br. Ruch Chorzów otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie. Po tym jak światło dzienne ujrzały dokumenty świadczące m.in. o nieuregulowanych zobowiązaniach klubu wobec swoich obecnych i byłych piłkarzy, została ona zawieszona. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama