Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 10:02
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Przed nami dzień otwarty CIM!

Pokaz westernowy, wystawy prac plastycznych, a także interesujące wykłady... To wszystko będzie na nas czekać 13 września podczas Dnia Otwartego Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 17:00.
Przed nami dzień otwarty CIM!

Centrum Integracji Międzypokoleniowej rozpoczęło swoją działalność ponad rok temu, 8 lutego 2016 r. Wśród jego głównych zadań można wymienić promowanie integracji międzypokoleniowej, aktywizację mieszkańców naszego miasta, promocję zdrowego stylu życia czy organizowanie wydarzeń kulturalnych i społecznych. Od momentu swojego powstania, CIM z powodzeniem realizuje przeróżne akcje wolontariackie, a także warsztaty i wykłady dla mieszkańców Chorzowa w różnym wieku - przede wszystkim dla dzieci i rodziców oraz seniorów.

– Dzień otwarty to okazja, by spotkać się i porozmawiać z pracownikami Centrum Integracji Międzypokoleniowej, opiekującymi się Chorzowską Akademią Seniora i Klubem Malucha – mówi Magdalena Sekuła. – Zadbaliśmy również o część merytoryczną oraz ciekawą oprawę artystyczną. W trakcie Dnia Otwartego CIM odbędzie się m.in. prelekcja dla rodziców i opiekunów „Kolory emocji dziecka”, pokaz westernowy organizowany przez pracowników Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach i konkurs o Dzikim Zachodzie – dodaje pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej.

Co jeszcze zaplanowano na ten dzień? M.in. wernisaże prac słuchaczy Chorzowskiej Akademii Seniora i Dzielnicowych Akademii Seniora oraz Pracowni Plastycznej działającej przy Klubie Malucha. Ponadto przez cały czas trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. – Dzień Otwarty to także szansa, aby po raz pierwszy zwiedzić nową, tymczasową siedzibę Centrum Integracji Międzypokoleniowej – informuje Magdalena Sekuła.

W związku z remontem budynku przy ul. Dąbrowskiego, CIM na kilkanaście miesięcy przeniesie się na ulicę Floriańską. To tam działać będzie Klub Malucha czy Chorzowska Akademia Seniora. Dzień Otwarty CIM odbędzie się w środę, 13 września w od 10:00 do 17:00 w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24A. Prelekcja rozpocznie się o godz. 11.00, a pokaz westernowy o 12.00.

 

Źródło: UM Chorzów

Fot.: CIM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Czy to znowu próba rozmontowania parku?! Najpierw wycinanie drzew i sprzedaz parku pod budowę blokow a teraz demontaż symboli parku?!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:48Źródło komentarza: Żyrafa wciąż bez głowy. I chyba jeszcze długo jej nie odzyskaAutor komentarza: Woda może się i rozchodzi, ale układy i znajomości nieTreść komentarza: Chorzów ma pecha. Anna Piontek miejskim konserwatorem zabytków. Trybunę stadiony Ruchu powstałą w 1937 roku, już skasowała. Teraz opowiada głupoty o wodzie, która się rozchodzi. Ta pani była dyrektorem Muzeum Ziemi PAN. Zaledwie po dwóch latach swoich rządów w muzeum, wyleciała ze stołka. Otrzymała dymisję w połowie dyrektorskiej kadencji. Oczywiście w reklamowaniu się na Fejsie, czy innych społecznościowych mediach, nic o tym nie wspomni. Jest mistrzynią autoreklamy. Z wykształcenia jest jedynie magistrem. Teraz mieszkańcy Chorzowa muszą doświadczać jej działań.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:42Źródło komentarza: Zespół ds. transformacji śródmieścia zabrał głos. “Jesteśmy w stanie przywrócić światłość temu miejscu”Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”
Reklama
Reklama
Reklama