Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 07:28
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

W Niepołomicach przedłużyć dobrą passę - zapowiedź meczu Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów

„Niebiescy” wzięli się ostatnio do roboty. 3 zwycięstwa z rzędu to już seria budząca nadzieję na przyszłość. Teraz chorzowianie celują w przedłużenie serii i 4 wygraną. W środę o godz. 15:00 zmierzą się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.
W Niepołomicach przedłużyć dobrą passę - zapowiedź meczu Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów

Nastroje w Chorzowie się poprawiają. Co prawda Ruch wciąż jest na ostatnim miejscu w tabeli, ale jeżeli utrzyma formę z ostatnich trzech spotkań, taki stan rzeczy z pewnością nie potrwa długo. Po wygranej w Siedlcach gra chorzowian się polepszyła, a u zawodników można było zacząć dostrzegać coś, czego na początku nie było widać. Pewność siebie. – Mecz z Siedlcami był dla nas najważniejszy. Po tym spotkaniu zmieniła się nasza psychika, coś w drużynie zaskoczyło. Od pierwszego dnia tutaj staram się przekazać, że musimy walczyć i iść do przodu, a nie czekać na przeciwnika przy murze. Jeszcze dużo trzeba poprawić, ale krok po kroku stajemy się coraz lepsi – podkreślił trener ekipy z Cichej, Juan Ramon Rocha.

Filozofią argentyńskiego szkoleniowca jest rzeczywiście ofensywna gra i wysoki pressing. To, co jednak w ostatnich spotkaniach naprawdę zmieniło się na lepsze, to przede wszystkim obrona. Po zwycięstwie 1:0 z Rakowem Częstochowa najczęściej wyróżnianymi przez dziennikarzy zawodnikami byli bramkarz Nikołaj Bankow i Bojan Marković. Golkiper „Niebieskich” wyczynia ostatnio między słupkami naprawdę spektakularne rzeczy, a doświadczony stoper dzięki dobremu ustawianiu się jest bardzo ciężką zaporą do przejścia. Jest również groźny przy stałych fragmentach gry, o czym przekonali się ostatnio zawodnicy Rakowa. Poprawa defensywy zaowocowała dwoma meczami bez straconego gola.

Defensywą środowego rywala Ruchu kieruje doskonale znana przy Cichej postać, Piotr Stawarczyk. Będzie to dla niego pierwszy pojedynek przeciwko naszemu zespołowi, odkąd opuścił jego szeregi. Puszcza na swoim koncie zgromadziła do tej pory 15 punktów, co pozwala jej zajmować 12 miejsce w tabeli. Ostatnio gra w kratkę. Po zwycięstwie z Bytovią przyszła porażka z Podbeskidziem, a potem remis z GKS-em Tychy. Oprócz „Stawara” jedynym zawodnikiem w ekipie z Niepołomic, który może pochwalić się znaczącą przeszłością na ekstraklasowych boiskach jest napastnik Dawid Nowak. W tym sezonie jednak nie występuje zbyt często i nie udało mu się jeszcze zdobyć bramki. Najlepszym strzelcem zespołu jest autor 5 trafień, Maciej Domański.

„Niebiescy” są na fali i mamy nadzieję, że utrzymają się na niej jak najdłużej. Mecz w Niepołomicach będzie bardzo ciężki, ale podopieczni Juana Ramona Rochy pokazali już, że potrafią pokonać faworyzowanego przeciwnika. Wierzymy, że tym razem będzie podobnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama