Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 10 czerwca 2026 21:12
Reklama Baner reklamowy

Mistrzynie Polski za silne dla "Niebieskich"

Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów po 16 miesiącach bez porażki w regulaminowym czasie gry przegrały z ekipą mistrzyń Polski - Vistalu Gdynia 22:26 (11:13). Najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole była Agnieszka Piotrkowska autorka 7 bramek. 
Mistrzynie Polski za silne dla "Niebieskich"

Do Chorzowa na ostatni mecz 7. kolejki przyjechały szczypiornistki Vistalu Gdynia. Aktualny mistrz Polski plasuje się na 4. miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Podrażnione, a zarazem nieco zmęczone środowym starciem z Energą AZS Koszalin, szczypiornistki Vistalu musiały wygrać chcąc wciąż liczyć się w walce o tytuł mistrza Polski. Vistal nawet w przypadku zwycięstwa nie znajdzie się na trzecim miejscu w tabeli. Bez względu na wynik tego spotkania będzie czwarty. Jednak, w przypadku zwycięstwa, strata do Energi AZS Koszalin wyniesie tylko jeden punkt. Po sobotnich meczach ekstraklasy "Niebieskie" znalazły się w tabeli na 9. miejscu. Mają cztery punkty straty do KPR Jelenia Góra.

Spotkanie rozpoczęło się od faulu w ataku Vistalu i bramki w wykonaniu naszej najskuteczniejszej szczypiornistki w tym sezonie, Karoliny Jasinowskiej. Odpowiedź przyszła niemal natychmiast i mieliśmy na tablicy wyników 1:1. Od początku chorzowianki były mocno zmotywowane w tym spotkaniu, dzięki czemu przez jakiś czas utrzymywał się wynik remisowy 4:4. Po 10. minutach wyrównanej gry w naszym zespole wkradł się nieco chaos i po kilku prostych błędach w ataku przegrywaliśmy już 5:8. Podopieczne Jarosława Knopika szybko się pozbierały i za wszelką cenę chciały odrobić straty. Na prawym skrzydle bardzo dobrze prezentowała się Natalia Stokowiec, a efektowne bramki z biodra czy po słupku zdobyła rozgrywająca, Magdalena Drażyk. Końcówka pierwszej połowy to niezwykle emocjonujące widowisko. Sporo agresywnej gry, żywiołowej reakcji naszego szkoleniowca i w ostatecznie po bramce Żanety Lipok ze skrzydła do przerwy mieliśmy wynik 13:11 dla Vistalu.

 

Druga połowa rozpoczęła się od bramki kontaktowej w wykonaniu Agnieszki Piotrkowskiej po której "Niebieskie" mogły uwierzyć w sprawienie tego dnia sensacji. Niestety kolejne dwie bramki pod rząd autorsrwa Joanny Kozłowskiej i Patrici Machado Matieli zmusiły chorzowianki do ponownego odrobiania strat. W bramce naszego zespołu znakomicie spisywała się tego dnia Renata Kayumova, która wybroniła karnego i wiele trudnych rzutów. W 45. minucie na tablicy wyników było już niestety 15:19 dla Vistalu, a o czas poprosił szkoleniowiec KPR-u Ruch Chorzów, Jarosław Knopik.

Obie drużyny w drugiej połowie nie imponowały skutecznością, a przez blisko 25 minut padło zaledwie 15 bramek po obu stronach. Niestety przewaga rywalek wzrosła do 5 bramek i z każdą kolejną minutą było ciężko myśleć o choćby remisowym wyniku. W końcówce mistrzynie Polski po dwóch wykluczeniach grały 4 na 6, jednak i w tej przewadze chorzowianki dały rzucić sobie bramkę. Vistal w końcówce kontrolował wynik spotkania i ostatecznie wygrał 26:22. 

Ambicja, wola walki i zaangażowanie w tym spotkaniu należy wyróżnić i podziękować dziewczynom za tak dzielną walki z mistrzyniami kraju.

KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 22:26 (11:13)

KPR Ruch Chorzów: Kayumowa - Jasinowska, Drazyk, Polańska, Masłowska, Lesik, Tyszczak, Piotrkowska, Drażyk, Doktorczyk, Rodak, Kiel, Lipok, Stokowiec

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Pękala, Kamińska, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kowalczyk, Śiliwnska, Machado Matieli, Szarawaga, Kulwińska, Uścinowicz, Błaszczkowska

 





Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama