Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 10:25
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Firma Nice mecenasem Akademii Stadionu Śląskiego!

Firma Nice - światowy lider w dziedzinie automatyki dla domu - objęła mecenat nad Akademią Piłkarską Stadion Śląski Chorzów. Na mocy zawartej umowy firma Nice przez 2 lata będzie wspierać utalentowaną młodzież z chorzowskiej szkółki.
Firma Nice mecenasem Akademii Stadionu Śląskiego!

- Od lat jesteśmy marką obecną w polskiej piłce. Mamy umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jesteśmy sponsorem tytularnym I ligi. Oprócz budowania wizerunku sponsora sportu chcemy również zaakcentować swoją obecność w zdecydowanie bardziej społecznych działaniach, ważnych dla młodych ludzi dopiero wchodzących w świat sportu. Akademia Stadionu jest bardzo ciekawym przedsięwzięciem. Stadion Śląski nie prowadzi profesjonalnej drużyny seniorskiej, a skupia się wyłącznie na wychowaniu i szkoleniu młodych piłkarzy. Jako partner jest dla nas świetnym wyborem i wierzę, że dzięki tej wciąż rozwijającej się współpracy stworzymy coś ważnego dla dzieci grających w piłkę w tej Akademii - tłumaczy Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że mecenat nad naszą Akademią obejmuje firma Nice. Chcemy wykonać kolejne kroki do przodu, w czym pomoc firmy Nice będzie nieoceniona. Od lat mocno pracujemy nad jakością szkolenia i wychowania naszych zawodników, a zaangażowanie się w naszą działalność tak uznanej marki jak Nice oznacza nie tylko wsparcie materialne, ale również wizerunkowe - zaznacza Andrzej Miłkowski, wiceprezes Klubu Sportowego Stadion Śląski. 

- To dla nas szczególny moment. Szkolimy coraz większą liczbę zawodników z regionu i jego okolic. Stawiamy na rozwój i nowoczesność, stale systematyzujemy naszą pracę, a mecenat firmy Nice jest dla nas powodem do dumy i sporej satysfakcji. Nasza Akademia poprzez sport ma za zadanie przygotowanie młodych ludzi nie tylko do piłkarskiej kariery, ale i dorosłego życia. Wśród naszych wychowanków są tacy, którzy treningi w Stadionie zaczynali w wieku 7 lat, a kończyli w wieku maturalnym. Dlatego wiemy, że przygotowanie tych chłopców do dorosłego życia to praca niosąca za sobą satysfakcję, ale i odpowiedzialność - tłumaczy Tomasz Osowski, koordynator do spraw szkolenia w Klubie Sportowym Stadion Śląski. 

Akademia Stadionu Śląskiego zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłki nożnej. Pod fachowym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej trenuje w niej blisko 400 młodych piłkarzy. Wśród jej wychowanków są wybitne postaci polskiego futbolu: Jerzy Wyrobek, Dariusz Fornalak, Marek Wleciałowski, czy Robert Mitwerandu, oraz aktywni dziś ligowcy - Tomasz Hołota, Piotr Ćwielong, Dawid Plizga, czy bracia Mateusz i Michał Mak.

Źródło: Stadion Śląski
Fot.: Norbert Barczyk/PressFocus  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama