Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Wyłudzają dane z kont!

Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów, lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. W ostatnim czasie w województwie śląskim pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca przejmuje dostęp do konta bankowego. Oszust dzwoni do osób i przedstawia się jako konsultant banku, a następnie prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej.
Wyłudzają dane z kont!

Takie nagranie z fałszywym konsultantem zostało zamieszczone na jednym z serwisów internetowych. 

 

 

Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów, lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. W ostatnim czasie w województwie śląskim pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca przejmuje dostęp do konta bankowego. Oszust dzwoni do osób i przedstawia się jako konsultant banku, a następnie prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej.

 

W ostatnim czasie w województwie śląskim pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca przejmuje dostęp do konta bankowego i środków na nim zgromadzonych. Przypadek usiłowania dokonania oszustwa tą metodą,odnotowali m.in. policjanci w Tarnowskich Górach, jednak 32-latka nie dała się oszukać i zweryfikowała przekazywane przez oszusta informacje, w najbliższej placówce swojego banku.

Oszuści działają podstępnie. Ddzwonią do osób i przedstawiają się jako pracownicy banku, informując o niepokojących transferach pieniężnych z konta ofiary, po czym proponują zablokowanie tychże przelewów. W tym celu rozmówca proszony jest o podanie loginu, hasła do konta oraz kodu autoryzacyjnego sms. Chwilę po przejęciu konta, oszuści przelewają środki na inne konta bankowe, skąd są pobierane w formie gotówki.

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy konsultant, np. poprzez skontaktowanie się z bankiem. Pamiętajmy! Banki nie wymagają podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu sms. Nie proszą o zmianę, ani nie wysyłają nowych danych logowania. Nie wysyłają maili z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. nr telefonu do autoryzacji transakcji.

Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujmy haseł dostępowych do naszych rachunków bankowych, gdyż może skutkować to pozbawieniem nas całych oszczędności. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Źródło: KMP Chorzów

Fot.:flickr.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: J.Treść komentarza: Oficerem bedzie Pani Mądry? To by była karastrofa, ta kobieta zabroni budowy wszystkiego wszedzie. Ino zieleń, najlepiej dzika i niezagospodarowana.Data dodania komentarza: 14.05.2026, 14:39Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: WojtekbezmajtekTreść komentarza: Nie uslyszeliśmy "przepraszam, ze prowadze Chorzow na skraj przepaści, z ktorej mam w planie te miasto zepchnąć".Data dodania komentarza: 14.05.2026, 11:51Źródło komentarza: Czego nie usłyszeliśmy na podsumowaniu Szymona Michałka?Autor komentarza: Komisarz czerniTreść komentarza: Kiedy opublikowane będą oświadczenia majątkowe bo całe miasto czeka żeby przeczytać ile kto zarobił na tym wolontariacie ?Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:31Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: W.Treść komentarza: Franta to ten co postawił ten qielkinkosz na śmieci przy Parku Róż? I on sie wypowiada? Za to gunwo, ktore postawił temu panu juz dziekujemy, niech idzie psuc orzestrzeń gdzieś idzie.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 21:17Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: Wioletta JanikowskaTreść komentarza: Miasto potrzebuje wizji, znaczenia. Dużych inwestycji. Po upadku przemysłu ciężkiego i wyludnianiu się, dotychczas zabrakło rozwojowego pomysłu. Remonty dróg i malowanie szkół, to ledwie poprawność. Nie wystarczy malowanie sklepu, który bankrutuje. Mam nadzieję, że Rada Kobiet i Oficer Zieleni to kosmetyczne zabiegi, natomiast wizja Prezydenta jest dużo większa. Powodzenia. Mieszkańcy są warci dużych zmian.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 15:39Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Michałek już tylu pseudo specjalistów zatrudnił, że więcej go promują niż zajmują się dobrem miasta i mieszkańców. Czyżby po to oficer zieleni bo wielki urbanista sobie nie radzi? A taki fajny był amerykański.... ;)Data dodania komentarza: 13.05.2026, 14:54Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama