Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 kwietnia 2026 07:02
Reklama Baner reklamowy

Prezydent odznaczył policjantów

Dziś w gmachu urzędu miasta prezydent Andrzej Kotala odznaczył Krzyżem Zasługi za Dzielność policjantów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru w kamienicy przy ul. Katowickiej. Akcja miała miejsce dokładnie rok temu.
Prezydent odznaczył policjantów

Gdy podjechali w podane miejsce, zauważyli gęste kłęby dymu wydobywające się z mieszkania na II piętrze. Później na miejsce dojechali kolejni funkcjonariusze z chorzowskiej jednostki i jeden strażnik miejski. Nie tracąc czasu, rozpoczęli ewakuację mieszkańców kamienicy. Do czasu przyjazdu straży pożarnej mundurowi wyprowadzili i wynieśli na rękach około 15 osób, w tym kilkoro dzieci. Po przyjeździe jednostki ratowniczo-gaśniczej policjanci nadal pomagali w ewakuacji, w sumie aż 34 lokatorów. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala.

Na miejscu pracowało pięć jednostek straży pożarnej. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu, dowodzący działaniami pozwolił na powrót lokatorów do kamienicy. Jak ustalił biegły sądowy, do pożaru doszło w wyniku zapalenia się odzieży, która wisiała nad piecem kuchennym. Lokatorzy, którzy zostali zabrani do szpitala, zostali już wypisani, a ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Dziś w urzędzie miasta prezydent Andrzej Kotala spotkał się z funkcjonariuszami, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia i rozpoczęli akcję ratowniczą.

Źródło: KMP Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A kiedy w koncu zlikwidujecie estakade i wybudujecie obwodnice? Jak nie potraficie to oddajcie wladze tym co potrafia. Jak potraficie to brac sie do roboty, bo juz dosc czasu zmarnowaliscie!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 19:27Źródło komentarza: Z Bytomia do Katowic pojedziemy szybciej. Tramwaje Śląskie podpisały umowy na przebudowę torowiskaAutor komentarza: ChorzowianinTreść komentarza: Zamiast pisac takie glupoty lepiej lec i zbierej podpisy pod referendum. Zgrana ekipa juz czeka.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:40Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: YjzelTreść komentarza: Estakada powinna być zlikwidowana. Zamiast dumać jak ją reanimować myślcie nad organizacją środków i budową obwodnicy. W polsce są środki na budowy obwodnic małych miasteczek i wsi, bo takie się ciagle buduje. Na tak ważną inwestycje tym bardziej będą. A jak Wy politycy jesteście za słabi aby dowieźć ten temat to poprosimy jako społeczeństwo łatwoganga a pomoc. Tylko czy wtedy będziecie nam jeszcze do czegoś potrzebni?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:32Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Niekończąca się opowieść...Data dodania komentarza: 28.04.2026, 11:44Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: obywatelTreść komentarza: Dotyczy stadionu komentarz mateusza borka any komentator. – Jak ja słyszę, że nowy stadion w Chorzowie ma być budowany etapami, a cały proces potrwa 10 lat, to jestem załamany. Przecież gdy zostanie oddana czwarta trybuna, pierwsza będzie już wymagała remontuData dodania komentarza: 27.04.2026, 16:16Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Brawo!Data dodania komentarza: 27.04.2026, 12:26Źródło komentarza: Chorzów w walce z rakiem! Ponad 100 osób zgoliło włosy, a Polska zebrała rekordowe miliony
Reklama
Reklama