Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 grudnia 2025 21:07
Reklama Baner reklamowy
Reklama

Dożywocie dla zabójcy ze strzelnicy

Hubert Ch., który przed trzema laty zastrzelił instruktora na strzelnicy w Chorzowie, usłyszał dziś wyrok. Sąd Okręgowy w Katowicach orzekł wobec niego karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach.
Dożywocie dla zabójcy ze strzelnicy

Do zdarzenia doszło w 2014 r. na strzelnicy w Chorzowie. W momencie gdy sprawca został sam na sam z instruktorem, zaczął do niego strzelać. Nie przestawał nawet gdy ten był już martwy. Sprawca spakował następnie do walizki kilka pistoletów i amunicję, z zamiarem opuszczenia z nimi budynku. Wtedy doszło do wymiany ognia z właścicielem strzelnicy, który postanowił go powstrzymać. W zdarzeniu zginął 46-letni, emerytowany policjant z Katowic, Waldemar Ż.

W momencie gdy mężczyzna został ujęty przez policję, wykazywał objawy halucynacji, wykrzykując w stronę funkcjonariuszy, że spada w otchłań. Podczas badań przeprowadzonych przez biegłych psychologów i psychiatrów stwierdzono jednak, że Hubert Ch., posiadający wysoki iloraz inteligencji, jedynie symulował chorobę psychiczną. U mężczyzny stwierdzono zaburzenia osobowości, ale podczas popełnienia zbrodni, musiał być świadomy swoich czynów.

Wydawało się, że wyrok w tej sprawie zapadnie 27 września, jednak sąd postanowił wznowić postępowanie dowodowe i ponownie przesłuchać oskarżonego. Dopiero dziś (15 listopada) Sąd Okręgowy w Katowicach orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności dla Huberta Ch. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: SztrucelTreść komentarza: Obawiam się że jedyny plan jaki posiada prezydent, to plan budowy stadionu :(Data dodania komentarza: 23.12.2025, 15:44Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: J.Treść komentarza: Czy Pan Franta już zdążył skrytykować jakość, lokalizację i przestrzen?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:43Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: W.Treść komentarza: Jak oni to w umowie zapisali to "rozwiązanie kwestii estakady"? O co chodzi? Najpierw muszą przywrócić ruch na DK79 zeby rozebrać wiadukt na Nowej? Tak? Czy podeprzeć estakade i puścić ruch? Czyli jaki jest plan cukierka na to? Wiadomo? Za 5 lat bedzie remont wiaduktu na Nowej? Coś wiadomo?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:42Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: choKUrzówTreść komentarza: XD w tym mieście wszystko tak wyglądaData dodania komentarza: 22.12.2025, 19:52Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: budowlaniecTreść komentarza: Czyli remont nie ruszy 🙃 Ale co się dziwić, priorytetem miasta jest kolejny stadion. Kto by się przejmował jakimiś tam mostami? Ino ruch co nie?Data dodania komentarza: 22.12.2025, 14:52Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: SocratesTreść komentarza: Pokażcie zblizenie twarzy Maryi xdData dodania komentarza: 22.12.2025, 14:36Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zoo
Reklama
Reklama
Reklama