Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 kwietnia 2026 00:57
Reklama Baner reklamowy

MPJ: Porażka szczypiornistek na inaugurację w Kwidzynie

Juniorki KPR Ruch Chorzów przegrały z MTS I Kwidzyn 18:30 (9:18) w pierwszym meczu turnieju 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek, które rozgrywane są w Kwidzynie. W sobotę i niedzielę nasze szczypiornistki powalczą o awans do Final Four.
MPJ: Porażka szczypiornistek na inaugurację w Kwidzynie

Ostatnie tygodnie podopiecznych Jarosława Knopika są wyjątkowo wymagające. Treningi, mecze ligowe i mistrzostwa Polski Juniorek, a do tego gra w nieco uszczuplonym składzie to codzienność "Niebieskich". Do Kwidzynia nasze juniorki udały się w zaledwie 9-osobowym składzie w tym dwie bramkarki!

Choć podczas czwartkowego spotkania z Energą AZS Koszalin nasz szkoleniowiec dał odpocząć juniorkom, to w piątek czekało je nie lada wyzwanie. Na inaugurację turnieju ćwierćfinałowego, po długiej podróży przyszło im się zmierzyć z ekipą gospodarzy MTS I Kwidzyn czyli aktualnymi wicemistrzyniami Polski Juniorek.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli chorzowskich szczypiornistek i już po 6. minutach gry przegrywały 1:5. Do gry w polu nasz szkoleniowiec desygnował Wiktorię Bednarek, która jeszcze w czwartek wybroniła trzy rzuty karne w meczu PGNiG Superliga przeciwko ekipie z Koszalin. W naszej bramce zagrała natomiast Paulina Jaśkiewicz, która jeszcze wczoraj zmagała się z urazem palca. Na domiar złego podczas meczu urazu prawego kolana doznała nasza rozgrywająca - Wiktoria Tyszczak. Tak osłabione "Niebieskie" szczypiornistki nie były w stanie mocno sprzeciwstawić się ekipie z Kwidzynia. Do przerwy to gospodynie prowadziły 18:9.

W drugiej odsłonie spotkania "Niebieskie" nie były w stanie odrobić tej straty, a rywalki jeszcze powiększyły przewagę, wygrywając ostatecznie 30:18. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyła Natalia Stokowiec - 5 bramek.

MTS I Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 30:18 (18:9)

MTS: Karolina Kobyłka, Monika Reowicz - Kaczmarek 9, Wicik 7, Heromińska 6, Wąsik 4, Kucharska 2, Król 1, Guziewicz 1, Borowska, Kupc, Burnowska, Czarnik, Kreft

KPR: Jaśkiewicz - Stokowiec 5, Kiel 3, Polańska 3, Grabińska 3, Tyszczak 2, Nimsz 2, Kowalska, Bednarek,


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: GregTreść komentarza: w którym kierunku?Data dodania komentarza: 24.04.2026, 13:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: OszukaliTreść komentarza: Radny Pricel z PiSu zapewniał, że nie pozwoli na połączenie SP 37 z P 4 ponieważ budynek szkoły to nie miejsce dla przedszkolaków. Zapamiętać! PiSowi nie można ufać!Data dodania komentarza: 24.04.2026, 11:02Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZbynioTreść komentarza: Nic dobrego dla mieszkańców ulic Pocztowej i Polnej. Będą mieli utrudniony dojazd do Centrum miasta, oraz do ulicy Bytomskiej.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 22:23Źródło komentarza: Na Pocztowej wprowadzają ruch jednokierunkowy. Zobacz na jakim odcinkuAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Oszuści i tyleData dodania komentarza: 23.04.2026, 19:34Źródło komentarza: Edukacyjna reforma w Chorzowie staje się faktemAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo szybko niektórzy zmieniają zdanie, najpierw na nie , a nagle na tak. Wszystko pod dyktando, żeby tylko stołka nie zabrał Drużynowy. Po cholerę były te spotkania z rodzicami, pracownikami itp. REFERENDUM konieczne, ja czuję się oszukana.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 19:32Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"Autor komentarza: ZdezorientowanaTreść komentarza: Radny Pricel był przeciw, a dziś zagłosował za. Widać dyscyplina partyjna i koalicja z Drużyną ma się dobrze.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:59Źródło komentarza: Nowe Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Chorzowie. "Czy my chcemy podnieść jakość edukacji, czy też chcemy tę jakość obniżyć"
Reklama
Reklama