Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 grudnia 2025 16:56
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Nie bój się błyszczeć

Z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz przy wsparciu Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, studenci z ASP zaprojektują błyszczące dodatki dla mieszkańców Chorzowa. Wczoraj w Akademii Sztuk Pięknych, przy ul. Raciborskiej 37 w Katowicach odbył się briefing prasowy, inaugurujący konkurs dla studentów.
Nie bój się błyszczeć

Konkurs pod hasłem „Nie bój się błyszczeć” to wspólna inicjatywa Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa i Akademii Sztuk Pięknych. Koalicja, której jednym z partnerów jest Komenda Miejska Policji w Chorzowie wraz ze studentami chce zmienić podejście mieszkańców do noszenia odblasków. Jak wiadomo w źle oświetlonych miejscach sylwetki pieszych i rowerzystów kierowcy dostrzegają zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki elementom odblaskowym, odbijającym światła samochodu, osoby są widoczne nawet z odległości 150 metrów. To różnica, która może zaważyć na życiu. W zachęceniu mieszkańców do noszenia odblasków pomóc mają kreatywne rozwiązania, które zaproponują studenci Akademii Sztuk Pięknych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie oraz wyprodukowane i wręczone mieszkańcom Chorzowa.

Zanim studenci rozpoczęli pracę, na akademii odwiedzili ich uczestnicy Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubu Malucha. Seniorzy, dzieci i rodzice podczas warsztatów mówili projektantom o tym jakie dodatki i ubrania lubią nosić na codzień. Wszystko po to aby stworzone przez studentów projekty, a następnie gotowe elementy trafiły na odzież a nie do szuflady. 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: SztrucelTreść komentarza: Obawiam się że jedyny plan jaki posiada prezydent, to plan budowy stadionu :(Data dodania komentarza: 23.12.2025, 15:44Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: J.Treść komentarza: Czy Pan Franta już zdążył skrytykować jakość, lokalizację i przestrzen?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:43Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: W.Treść komentarza: Jak oni to w umowie zapisali to "rozwiązanie kwestii estakady"? O co chodzi? Najpierw muszą przywrócić ruch na DK79 zeby rozebrać wiadukt na Nowej? Tak? Czy podeprzeć estakade i puścić ruch? Czyli jaki jest plan cukierka na to? Wiadomo? Za 5 lat bedzie remont wiaduktu na Nowej? Coś wiadomo?Data dodania komentarza: 23.12.2025, 09:42Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: choKUrzówTreść komentarza: XD w tym mieście wszystko tak wyglądaData dodania komentarza: 22.12.2025, 19:52Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zooAutor komentarza: budowlaniecTreść komentarza: Czyli remont nie ruszy 🙃 Ale co się dziwić, priorytetem miasta jest kolejny stadion. Kto by się przejmował jakimiś tam mostami? Ino ruch co nie?Data dodania komentarza: 22.12.2025, 14:52Źródło komentarza: Wiadukt w ciągu ul. Nowej zostanie przebudowany. Rozbiórka ruszy po rozwiązaniu kwestii estakady!Autor komentarza: SocratesTreść komentarza: Pokażcie zblizenie twarzy Maryi xdData dodania komentarza: 22.12.2025, 14:36Źródło komentarza: Bożonarodzeniowa szopka znów zagościła w chorzowskim zoo
Reklama
Reklama
Reklama