Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 16 lipca 2026 08:09
Reklama Baner reklamowy

Wydarzenia w mediatece

W ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Plakatu PlakatFest, w najbliższy czwartek, 7 czerwca, czeka nas wykład oraz prezentacja pt. „Najnowsze technologie cyfrowe”. Spotkanie w Mediatece chorzowskiego Kina Grajfka, poprowadzi dr Iwona Pomianowska.
Wydarzenia w mediatece

- Wykład ma na celu zbadanie psychologicznych czynników gry, które kształtują nasze zachowanie, podejmowanie decyzji, poznawanie i zaangażowanie emocjonalne.
Dlaczego gramy w gry? Jak je gramy? Jak wpływają one na nasze funkcjonowanie poznawcze i emocjonalne? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy wejść do szerokiej dziedziny „psychologii projektowania gier” – podejścia multidyscyplinarnego w ramach badań nad nowymi, cyfrowymi mediami oraz nowymi technologiami Virtual Reality oraz Augmented Reality - przekonują organizatorzy.

Dr Iwona Pomianowska jest projektantką (tzw. „motion & informatioin design”), reżyserką, psychologiem, oraz wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiej Szkoły Filmowej, i Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej. Jest taże członkinią ciała doradczego Museum Leuven, badaczką łączącą domeny psychologii poznawczej oraz projektowania mediów zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym (doktorat w zakresie psychologii ukończony na Trinity College Dublin, oraz tytuł magistra sztuki i projektowania informacji na LUCA School of Arts w Brukseli).

W ramach wydarzenia odbędą się dwa spotkania dla grup do 20 osób, o godz. 13:00 i 16:00. Autorem plakatu tegorocznej edycji „PlakatFest” jest Jacek Staniszewski.

 

Źródło: Kino Grajfka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Mieszanka Treść komentarza: Kibole szukają zarobku w ramach struktur UM? Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:04 Źródło komentarza: Poszukiwani kandydaci do ściągania długów wobec PGM. Pożądane "predyspozycje interpersonalne" Autor komentarza: Fdddg Treść komentarza: Źle rozumiesz. Nie zakwestionowano umiejętności dodawania i odejmowania, tylko interpretacje chłonności pod zabudowę mieszkaniową 4 obszarów. Data dodania komentarza: 14.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Jo Treść komentarza: Taa jasne, bardzo polecam adres Świdra 18, dach jest dziurawy, ludziom sypał się sufit w mieszkaniu, klatka schodowa zalewana przy każdym deszczu, te kamienicę w większości potrzebują remontu generalnego Data dodania komentarza: 14.07.2026, 17:14 Źródło komentarza: Mieszkańcy narzekają na brak mieszkań, a w Świętochłowicach czeka ponad 300 pustostanów! Autor komentarza: Chorzwianin od 5 pokolen Treść komentarza: No bo ten pan to jest długopis Michalka.Podpiszze co mu władca podsunie.Taka laka do zabawy z wybujanym ego.Poprzedniczka zwąchała problem i sie wycofała ale przyszła nowa pała co podpisze wszystko.I czym tym jestes Michalek lepszy od tych przed tobą? Data dodania komentarza: 14.07.2026, 15:54 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Czy ja dobrze rozumiem, że zakwestionowano poprawność matematycznych obliczeń? Czy urzędnicy nie mają kalkulatorów, albo umiejętności korzystania z nich? Może należałoby każdemu z pracowników UM zakupić tani przenośny kalkulator i zorganozować szkolenie e jego korzytania? Data dodania komentarza: 14.07.2026, 11:38 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Czy ja dobrze rozumiem, że zakwestionowano poprawność matematycznych obliczeń? Czy urzędnicy nie mają kalkulatorów, albo umiejętności korzystania z nich? Może należałoby każdemu z pracowników UM zakupić tani przenośny kalkulator i zorganozować szkolenie e jego korzytania? Data dodania komentarza: 14.07.2026, 11:37 Źródło komentarza: Plan ogólny Chorzowa unieważniony przez wojewodę
Reklama
Reklama