Będą konkursy plastyczne oraz wokalne, gry i zabawy ruchowe, pokaz połączony z nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wiele innych atrakcji.
– Przy okazji dobrej zabawy w trakcie imprezy będziemy promować wśród dzieci zdrowy styl życia – tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej – Zależy nam przede wszystkim na podnoszeniu wiedzy i świadomości uczestników w zakresie między innymi bezpiecznego opalania, właściwego zachowania nad wodą oraz chorób przenoszonych przez kleszcze - dodaje Sekuła.
Festyn „Zdrowo i wesoło” skierowany jest przede wszystkim do dzieci przebywających na półkoloniach, jest jednak otwarty dla każdego. Rodzice, którzy pojawią się ze swoimi pociechami, będą mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego oraz dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dodatkową atrakcją będzie też obecność straży pożarnej i policji konnej.
Organizatorami festynu są Miasto Chorzów oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Chorzowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Źródło: centrum.chorzow.eu










Napisz komentarz
Komentarze