Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 czerwca 2025 08:02
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Kocham pana, panie Sułku

W najbliższy poniedziałek (1 października) o godz. 19:00, na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury, odbędzie się spotkanie z programem "Kocham pana, panie Sułku". Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji "Wolność Czytania".
Kocham pana, panie Sułku

Na scenie ChCK będzie można zobaczyć Martę Lipińską i Krzysztofa Kowalewskiego. Wydarzenie oparte jest na tekstach Jacka Janczarskiego - jednego z najbardziej cenionych satyryków, którego opowieści o pani Elizie i Panu Sułku oraz ciągle towarzyszącym im Gajowym Marusze, są dla tysięcy widzów opowieściami kultowymi.

Pan Sułek to nieco przerośnięty uczeń, megaloman i łgarz, niepozbawiony jednak nieodpartego uroku. Z kolei pani Eliza - dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka.

Reżyseria: Janusz Kukuła.

Występują: Marta Lipińska, Krzysztof Kowaleski, Adam Ferency/Andrzej Ferenc.
Przy fortepianie: Marian Szałkowski.

Bilety w cenie: 20 zł/30 zł w dniu imprezy.

 

Źródło: materiały prasowe

Fot.: Freepik.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Przecież na pierwszy rzut oka widać że tą zieloną zjeżdzalnię ptojektował idiota. Długo nie trzeba było vzekać.Data dodania komentarza: 26.06.2025, 22:33Źródło komentarza: Dwie atrakcje na Fali nieczynne. Powodem zamknięcia jednej z nich jest wypadek 30-latkaAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Wszystko to prrawda, ten market przyciąga okoliczną patologię jak magnes. Do tego boisko, planty, rampa i nowy plac zabaw, na ktorym bawią się dzieci tej patologii. Wulgarna muzyka, alkohol i kiedyś ustawki. I nikt z tym nic nie robi .....Data dodania komentarza: 26.06.2025, 21:43Źródło komentarza: “Słyszałem głos dziewczyny. Jeden z nich przewrócił ją i uderzył w twarz”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak trzymac! Jestem Was dumny i po raz pierwszy czuje, ze ktos naprawde zaczyna dbac o nasze miasto i nas mieszkancow. Dziękuję !Data dodania komentarza: 26.06.2025, 18:17Źródło komentarza: Debata na temat przyszłości chorzowskiej estakady podczas sesji Rady Miasta! Zapadły pierwsze decyzjeAutor komentarza: StifTreść komentarza: Teraz mieszkańcy Chorzowa,Bytomia, Tarnowskich Gór oraz okolic powinni wystąpić do 3- ciej drogi na którą głosowali o dotację. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.06.2025, 14:20Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie się sypie: są wyniki ekspertyzy. Co to oznacza dla kierowców?Autor komentarza: SifTreść komentarza: Po co było remontować za 38,5 mln tylko na jedną dekadę. Widocznie jakiejś grupie ludzi się opłaciło. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 26.06.2025, 14:12Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie się sypie: są wyniki ekspertyzy. Co to oznacza dla kierowców?Autor komentarza: PoinformowanyTreść komentarza: To polityczna gra i zemsta. Wystarczy tylko informacja, w jakich czasach Marcin Cyprys-Gaudyn został mianowany na stanowisko prokuratora: „Decyzjami Prokuratora Generalnego z 15 września 2016 roku powołani zostali na stanowisko prokuratora prokuratury rejonowej: 10. Marcin Piotr Cyprys – Gaudyn w Prokuraturze Rejonowej Katowice – Zachód w Katowicach,” Czy to tylko przypadek ? Od 2015 do 2023 roku Prokuratorem Generalnym był Zbigniew Ziobro .Data dodania komentarza: 26.06.2025, 11:33Źródło komentarza: Były Prezydent Chorzowa zatrzymany przez CBŚP!
Reklama
Reklama