Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 maja 2026 15:37
Reklama Baner reklamowy

COPA CIDS 3

Zawody młodych wojowników odbędą się 14 października w hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Adeptów BJJ zachęcamy do udziału w Turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu, a tych którzy jeszcze nie trenują, a chcą spróbować swoich sił w konkurencjach z elementami sportów chwytanych mogą wziąć udziału w Turnieju Młodych Wojowników.
COPA CIDS 3

Cele imprezy jest bardzo prosty. Chodzi o wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w regionie, popularyzację BJJ w środowisku śląskim oraz ogólnopolskim, propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu przez dzieci i młodzież.

 

Warunki uczestnictwa:

Zawody zostaną rozegrane według przepisów IBJJF w formule GI (w kimonach) – z drobnymi zmianami - http://ibjjf.org/referees/rules/
Każdy zawodnik przed zawodami musi zostać zweryfikowany, czyli:
• Zostać zważony,
• Zostać rozlosowany i przypisany do drabinki turniejowej.
Wszyscy zawodnicy muszą posiadać:
• Badania sportowo-lekarskie (lekarz sportowy) lub jednorazową zgodę lekarza na udział w zawodach BJJ,
• Ubezpieczenie NW,
• Pisemną zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego na start w zawodach.

Kategorie wagowe i wiekowe:

Dzieci I (4-6 lat w danym roku)
Dzieci II (7-8 lat w danym roku)
Dzieci III (9-11 lat w danym roku)
Młodzicy (12-13 lat w danym roku)
Juniorzy (14-15 lat w danym roku)
Tworzone będą czteroosobowe grupy o jak najbardziej zbliżonej wadze.
Walki w utworzonych grupach będą rozgrywane w systemie każdy z każdym.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń z wagą zawodnika w stroju, w którym walczy (w kimonie).
W przypadku małej ilości zgłoszeń w danej grupie wiekowej tworzone będą grupy łączone najbardziej zbliżone wiekowo i wagowo.

Czas walki:

Dzieci do 11 roku – 3 min
Młodzicy i juniorzy- 5 min

Turniej Młodych Wojowników

Wszystkie dzieci nie trenujące BJJ, a chcące spróbować swoich sił w konkurencjach z elementami sporów chwytanych zapraszamy do udziału w Turnieju Młodych Wojowników.
Zawodnicy będą startować w 3 konkurencjach liczonych do jednej klasyfikacji:
1. tor przeszkód,
2. wypychanie (zadaniem zawodników będzie przewrócenie lub wypchnięcie poza wyznaczone pole przeciwnika)
3. „ogonki” (zadaniem zawodników będzie zabranie szarfy przeciwnika).
Zawodnicy walczą w stroju sportowym: koszulka z krótkim lub długim rękawem i krótkie spodenki lub długie spodnie.
Tworzone będą czteroosobowe grupy zbliżone wiekowo i wagowo, w których zawodnicy współzawodniczą pomiędzy sobą.

Nagrody

Za zdobycie 1-3 miejsca zarówno w Turnieju BJJ, jak i Turnieju Młodych Wojowników zawodnicy otrzymują medale i dyplomy.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia proszę przesyłać do dnia 10 października 2018 r. na adres: [email protected] podając nazwę klubu oraz listę zawodników zawierającą: imię i nazwisko, datę urodzenia, wagę zawodnika w stroju, w którym walczy (w kimonie – Turniej BJJ lub stroju sportowym – Turniej Młodych Wojowników)

Program zawodów:

8:00 – 9:00 – weryfikacja zawodników,
9:00 – 9:30 - odprawa sędziowska, omówienie przepisów i dozwolonych technik, podział na grupy i rozpisanie drabinek turniejowych,
9:30 – rozpoczęcie walk,
ok. 14:00 – zakończenie zawodów.
Dekoracje zawodników będą odbywały się na bieżąco w czasie trwania zawodów.

PODSTAWOWE ZASADY WALKI BJJ

1. Walka trwa 5 minut (12-15lat), 3 minuty (4-11lat). Czas wykorzystany na interwencję lekarza zawodów, naradę sędziów i poprawę ubioru nie jest wliczany do czasu walki. Jeżeli walka nie wyłoni zwycięzcy, sędzia jako zwycięzcę wskazuje zawodnika aktywniejszego. Przy ocenie aktywności bierze się pod uwagę m.in. takie elementy, jak: dążenie do wykonania techniki, skuteczne ucieczki z pozycji zagrożenia, lepsza kontrola walki.
2. Walka kończy się przed upływem czasu zwycięstwem jednego z zawodników, jeżeli jego przeciwnik się podda (u zawodników od 12 lat), zostanie wycofany z dalszej walki przez lekarza zawodów lub zostanie zdyskwalifikowany. Po upływie regulaminowego czasu walki zwycięża zawodnik, który zgromadził więcej punktów.
3. Zabronione jest:
a. wszelkie rodzaje uderzeń i kopnięć;
b. atakowanie palcami oczu, uszu, nosa, ust, szyi, krocza;
c. chwytanie za krtań, uszy, nos, genitalia, włosy;
d. gryzienie, szczypanie;
e. dźwignie na stawy palców;
f. dźwignie skrętne na staw kolanowy i skokowy;
g. „gołe” (zakładane bez pomocy kimona) dźwignie na kręgosłup;
h. „rozbijanie” - podnoszenie i upuszczanie przeciwnika, który:
– trzyma zawodnika w gardzie
– trzyma zawodnika w duszeniu trójkątnym nogami
– założył dźwignię na staw łokciowy
– trzyma zawodnika w duszeniu gilotynowym
i. wszelkiego rodzaju dźwignie i duszenia w kategoriach wiekowych poniżej 12 lat
j. wszelkie formy niesportowego zachowania,
k. wysokie rzuty oraz rzuty na głowę.
Techniki punktowane:
a. sprowadzenie przeciwnika do parteru – 2 pkt.;
b. pozycja dosiadająca – 4 pkt.;
c. wejście za plecy przeciwnika – 4 pkt.;
d. przejście gardy – 3 pkt.;
e. pozycja „kolano na brzuchu” – 2 pkt.;
f. przetoczenie z gardy, półgardy – 2 pkt.
Pozycje punktowane są zaliczane, jeżeli zawodnik utrzyma je co najmniej przez 3 sekundy. Przerwanie lub przejście gardy jest zaliczane, jeżeli zawodnik po przerwaniu lub przejściu gardy utrzyma przez co najmniej 3 sekundy pozycję dosiadającą, „kolano na brzuchu”, boczną lub „69”.
5. Zawodnik zostaje ukarany ujemnym punktem, jeżeli:
a. unika walki celowo wychodząc poza pole walki;
b. przetrzymuje pasywnie (nie podejmuje prób wykonania akcji punktowej lub techniki kończącej) swojego przeciwnika w pozycji bocznej, dosiadającej, za plecami lub trzymaniu bocznym i 69 przez 20 sekund;
c. pomimo ostrzeżenia nadal przetrzymuje pasywnie przeciwnika w pozycji bocznej lub trzymaniu bocznym przez 10 sekund.
d. podważa decyzje sędziego.
6. Zawodnik zostaje zdyskwalifikowany za:
a. celowe wykonanie techniki zabronionej.
b. niesportowe zachowanie swoje, trenera, klubowych kolegów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Tęczowy ChorzowTreść komentarza: Czy na otwarciu był wojewoda bo widziałem jak trawniki malują na kolory tęczy pod urzędemData dodania komentarza: 22.05.2026, 11:26Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy będą opublikowane oświadczenia majątkowe radnych i reszty ? Chcę wiedzieć ile co miesiąc inkasują za ten pokaz władzyData dodania komentarza: 22.05.2026, 06:02Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: EwkaTreść komentarza: Mógł ten orzejazd wrocic wxzesniej, tylko sie sajmon bujać niepotrzebnie z WINBem bujał. Bez efektu za to ze szkodą dla mieszkańcow.Data dodania komentarza: 21.05.2026, 20:47Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Chorzowie
Reklama
Reklama