Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Nowy komendant policji

Z policjantami i pracownikami jednostki pożegnał się Komendant Miejski insp. Dariusz Brandys, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem KMP w Chorzowie został podinsp. Robert Łuszcz.
Nowy komendant policji

Po 25 latach służby w Policji, na emeryturę odszedł wczoraj dotychczasowy komendant insp. Dariusz Brandys, który chorzowską jednostką kierował przez ostatnie 4 lata. Był on osobą cenioną za działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście oraz za podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w trosce o dobro mieszkańców. 
Po wystąpieniu insp. Dariusza Brandysa, który podziękował zebranym za dotychczasową współpracę, głos zabrał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego podinsp. Piotr Kucia, który powierzył pełnienie obowiązków komendanta podinsp. Robertowi Łuszczowi.

Nowy szef chorzowskich mundurowych służbę w Policji rozpoczął w lutym 1994 roku w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Od 1995 roku w Komisariacie II Policji w Katowicach pełnił obowiązki na stanowiskach dzielnicowego i detektywa. W 2004 roku rozpoczął służbę w nowo utworzonej komórce organizacyjnej ds. przestępczości samochodowej. W 2005 roku został Zastępcą Naczelnika Sekcji Kryminalnej w Komisariacie II Policji w Katowicach. Po trzech latach został Zastępcą Naczelnika w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W 2010 roku objął stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie, a w 2012 został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. W styczniu 2014 roku wrócił do Katowic i objął stanowisko zastępcy komendanta miejskiego. W czerwcu 2015 roku Śląski Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko pierwszego zastępcy, gdzie zgodnie z podziałem kompetencji nadzorował pracę służb pionu prewencji, ruchu drogowego i sztabu policji. 
Podczas zakończenia uroczystości Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Piotr Kucia oraz zaproszeni goście życzyli nowemu komendantowi satysfakcji z pełnionej służby, uznania w oczach podległych mu funkcjonariuszy oraz dobrej współpracy z samorządami i społecznością lokalną.

 

Źródło: KMP Chorzów

Fot.: chorzow.slaska.policja.gov.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: ChorzowianinnnTreść komentarza: Nie będzie całe miasto szło w ruine przez jeden drugoligowy klubik. Wszędzie bieda, dziadostwo, familoki, chlewiki, syf, przestępczość, korki, dziurawe drogi a jaśnie Pan Michałek za nasze pieniądze narobi długu 300 mln zł i se stadion wybuduje. Pogrąży nas w długach na lata. Do widzenia, wracaj skąd przyszedłeś bo Chorzowianinem nie jesteś gamoniu. Tego cie uczyli w WSB ? Poczytaj sobie o wskaźnikach zadłużenia i zarządzaniu finansami gminy. Nie sprawdził się Pan, a wypłynął tylko na fali obietnic bez pokrycia. Te miasto nie dźwignie stadionu za 300 mln , a zrobi sie z tego pół miliarda przy tej inflacji !!!!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: I tak nie przyjdę na kolejny szpil, dość mam już tego promowania przez naszych narkokiboli prezydenta Michałka. Basta!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:36Źródło komentarza: Niebiescy górą w Najstarszych Derbach Śląska! Ruch wygrywa drugi wyjazdowy mecz z rzęduAutor komentarza: REFERENDALSTreść komentarza: Ruch to nowotwór dla Chorzowa, a Szymon Michałek to jego najgorsza komórka...Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:35Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: tolaTreść komentarza: Najwyższy czas na usunięcie tego szkodnika ,nieudacznika i niszczyciela Chorzowa.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: CelinaTreść komentarza: Panie Prezydencie to nie jest tylko 19 osób... I nie tylko opozycja ale tam też są osoby które Panu zaufały i dały głos w wyborach ...i bardziej martwił bym się nie tymi 19osobami ale tymi których Pan zawodzi .Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:54Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ZytaTreść komentarza: Nie ma szans na odwołanie prezydenta. Marek K. przez wiele lat zniszczył wszystkich, którzy byli dla niego "niebezpieczni". Zostały wyłącznie tzw. miernoty. Kogo chcecie wybrać ? Od blisko 40 lat obserwuję chorzowskie poczynania tego osobnika, słaby ale bezwzględny. Drodzy mieszkańcy ! Nie dajcie sobie mieszać w głowach!Data dodania komentarza: 9.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”
Reklama
Reklama