Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 marca 2026 06:16
Reklama Baner reklamowy

„Niebiescy” wygrali z Hutnikiem

Na zakończenie zgrupowania w Kamieniu „Niebiescy” zmierzyli się w sparingu z trzecioligowym Hutnikiem Kraków. Po bramkach Tomasza Podgórskiego i Mateusza Bartolewskiego chorzowianie wygrali 2:0.
„Niebiescy” wygrali z Hutnikiem

Rywal „Niebieskich” – lider czwartej grupy III ligi okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Drużyna z Nowej Huty grała odważnie, kombinacyjnie, nie bała się rozgrywać piłki pod pressingiem chorzowian i w pierwszej części spotkania sprawiała lepsze wrażenie. Najbardziej dawał się we znaki chorzowskiej defensywie Kamil Sobala, który miał kilka okazji strzeleckich, jednak albo brakowało mu precyzji, albo bez zarzutu w bramce spisywał się testowany Dawid Smug. W pierwszej odsłonie Ruch stworzył dwie dobre okazje. Najpierw po szybkiej akcji tuż obok słupka uderzył Michał Walski, w końcówce po rzucie rożnym nieznacznie nad poprzeczką główkował Konrad Budek.

Po przerwie na boisku pojawiła się niemal nowa jedenastka „Niebieskich”. W grze pozostał jedynie Lukas Duriska. Obraz gry znacząco się zmienił w porównaniu do pierwszej części. Teraz to Ruch był stroną przeważającą, dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej zagrażał bramce rywali. W 56. minucie chorzowianie przeprowadzili skuteczną akcję. Po odbiorze Michała Mokrzyckiego piłka trafiła do Artura Balickiego, ten prostopadłym zagraniem uruchomił Piotra Giela, który zagrał wzdłuż bramki obok wychodzącego golkipera Hutnika. Nabiegającemu Tomaszowi Podgórskiemu nie pozostało nic innego, jak umieszczenie futbolówki w siatce. Kilka minut później po rzucie rożnym do zbyt krótko wybitej piłki dopadł Mateusz Bartolewski i huknął w poprzeczkę. Okazje mieli jeszcze Paweł Mandrysz oraz Giel. Wynik ustalił jednak Bartolewski, który w 84. minucie zachował zimną krew w zamieszaniu podbramkowym po rzucie wolnym i uderzył w krótki róg.

„Niebiescy” odnieśli zasłużone zwycięstwo i w dobrych humorach zakończyli zgrupowanie w Kamieniu. Teraz przed naszym zespołem dwa tygodnie pracy na własnym obiektach oraz gry kontrolne z Podhalem Nowy Targ i GKS Tychy.

Ruch Chorzów – Hutnik Kraków 2:0 (0:0) 

1:0 Tomasz Podgórski, 56 min.
2:0 Mateusz Bartolewski, 84 min.

Ruch: Smug (46 Smyłek) – Budek (46 Lechowicz), Wiech (46 Kulejewski), Duriska, Miahkow (46 Bartolewski) – Duchowski (46 Mokrzycki), Obst (46 Dąbrowski) – Zieliński (46 Mandrysz, 82 Rudek), Walski (46 Balicki), Wdowik (46 Podgórski) – Kędziora (46 Giel); trener: Marek Wleciałowski.
Rezerwowy: Małkowski.

Hutnik (skład wyjściowy): Zając – Ptak, Kołodziej, Bienias, Tetych, Sobala, Ł. Kędziora (8 Gawęcki), Reczulski, Świątek, Linca, Radwanek; trener: Leszek Janiczak. 
Rezerwowi: Dul, Kotwica, Bukowczan, Guzik, Tracz, Pietrzyk.

źródło: ruchchorzow.com.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcyAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Czyli za kilka lat...;)Data dodania komentarza: 11.03.2026, 15:30Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcyAutor komentarza: obw chorzowaTreść komentarza: Kolejny świetny arfument co zrobił prezydent michałałek dla chorzowskich seniorów ustalił nowe stawki w domach pomocy spolecznej co bezpośrednio wpłynie na budrzety pensjonariuszy i ich rodzin koszty są bardzo wysokieData dodania komentarza: 11.03.2026, 06:37Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!
Reklama
Reklama