Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 czerwca 2026 08:21
Reklama Baner reklamowy

#PowstrzymajHejt

Bardzo ważna jest profilaktyka w zapobieganiu przemocy rówieśniczej, szczególnie z wykorzystaniem internetu. Funkcjonariusze policji postanowili pójść o krok dalej i ogłosili konkurs na scenariusz do filmu. W przedsięwzięcie, chętnie zaangażowała się młodzież z wrocławskich szkół. Wszystko po to, aby poprzez obraz, pokazać faktyczne problemy i sytuacje. Tak powstał film, który ukazuje przemoc rówieśniczą z użyciem nowych technologii. Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej będą go wykorzystywali podczas spotkań i zajęć profilaktycznych z młodzieżą szkolną.
#PowstrzymajHejt

Film ukazuje przemoc rówieśniczą z użyciem nowych technologii, gdzie nawet pozornie błahe sytuacje potrafią stać się dla ich ofiar olbrzymim psychicznym obciążeniem. Jak wiemy, opublikowane w sieci ośmieszające zdjęcie, film lub złośliwa informacja, mogą w bardzo krótkim czasie zyskać rozgłos, a zamieszczane pod nim komentarze, pogłębiają poczucie krzywdy u ofiar takiego zajścia.

W Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się jego premierafilmu.

 

 

Mając świadomość, jak ważna jest profilaktyka w zwalczaniu przemocy rówieśniczej, z naciskiem na sytuacje, w których wykorzystywany jest Internet, wrocławska policja wspólnie z portalem edukacyjnym www.multimediawszkole.pl, ogłosiła ogólnopolski konkurs dla nauczycieli.

Konkurs będzie miał charakter otwarty, a jego adresatami są nauczyciele szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadaniem nauczycieli biorących w nim udział, będzie napisanie krótkiego scenariusza zajęć lekcyjnych o charakterze profilaktycznym, z wykorzystaniem filmu ,,Homo znaczy człowiek’’. Jego realizacja odbywać się będzie pod nazwą: „#powstrzymajhejt’’.

Specjalnie na potrzeby konkursu stworzona została też strona internetowa bezpieczniwsieci.org, na której można będzie się zarejestrować i pobrać film. Na tym portalu policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, jako partner www.multimediawszkole, będą umieszczać również inne materiały profilaktyczne.

Tego typu przedsięwzięcia, są jednym z wielu działań realizowanych przez policjantów z Wrocławia, na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

Źródło: policja.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: szaula Treść komentarza: To wreszcie kiedy 07-2026 czy 07-2027. W nagłówku pisze 07-2026 a na końcu artykułu 07-2027. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Ciężarówki nie wjadą tranzytem na ulicę Bytomską. Miasto wprowadza poważne zmiany! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz wiemy na kogo nie glosowac do rady miasta. Nie chcemy takiej rady! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:35 Źródło komentarza: Prezydent Szymon Michałek z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Laax Treść komentarza: Mówią, żę pożar zaczął się o 16:30 a pierwsze ostrzeżenia RCB zaczęły przychodzić kolejnego dnia o 0:35. Prezydent Michałek sie obudził to wysłał informacje o potrzebie takiego alarmu RCB Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Pożar śmieci w Chorzowie. Powołano pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Środowiskowego [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To wyróżnienie pewnie z powodu zamknięcia estakady haha Faktycznie to osiagniecie na skalę całej kuli ziemskiej! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Miasto Chorzów w prestiżowym zestawieniu! "To nasza wspólna nagroda i jednocześnie motywacja do dalszej pracy" Autor komentarza: Katns Treść komentarza: Dzien dobry o ktorej spiewac bedzie mily pan Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Skolim, Modelki i Zenek Martyniuk na Śląskim! [HARMONOGRAM] Autor komentarza: kaloryfer Treść komentarza: No, trwałe to jak 150! Tak to jest jak uprawia się prowizorkę, byle by tylko pokazać, że COKOLWIEK się ROBI. Wywalone pieniądze- a mógł być festyn, na którym by można pobrylować i FAJNE zdjęcia popstrykać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:11 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu
Reklama
Reklama