Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 17 grudnia 2025 22:41
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Pożegnanie 2. ligi z ostatniego miejsca

Piłkarze Ruchu Chorzów nie pożegnali się z I ligą z honorem. Niebiescy w ostatniej kolejce mijającego sezonu przegrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:0 (1:0).
Pożegnanie 2. ligi z ostatniego miejsca

Chorzowianie wybrali się do Siedlec w kiepskich nastrojach. Po ostatniej porażce na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard przesądzony został historyczny spadek drużyny do 3. ligi. Kibice podczas tamtego meczu wyrazili w dosadny sposób swoje niezadowolenie w związku z ogólną sytuacją w klubie. Transparent „Grabarze Ruchu”, czy też epitety w kierunku piłkarzy, a przede wszystkim zarządu, oraz złożone żądania podczas posiedzenia rady nadzorczej wydają się dopiero początkiem burzliwego lata przy ul. Cichej 6. Fani nie dają zapomnieć włodarzom o swoim stanowisku – w tym tygodniu władze otrzymały w „prezencie” taczkę, na której mieliby rzekomo opuścić klub, a w kolejnym dniu przy obiekcie pojawiły się liczne transparenty nawołujące do zmian personalnych w strukturach Ruchu, jakich oczekują kibice.

Spotkanie z Pogonią rozpoczęło się o godzinie 13:00. Na obiekcie gości zameldowało się blisko 1300 widzów. Gospodarze od samego początku kontrolowali mecz, czego dowodem były kolejne ataki. Wynik spotkania mógł zostać otwarty już w 6. minucie, ale strzał głową Tomasza Margola przeszedł tuż obok słupka. Ruch szukał swoich okazji za sprawą strzałów Idzika, a także Mokrzyckiego, ale ich próby zakończyły się niepowiedzeniem. Wynik spotkania został otwarty w 26. minucie. Błąd defensywy chorzowian wykorzystał Sebastian Krawczyk, który bardzo dobrze dośrodkował do Andrzeja Rybskiego, a ten nie miał najmniejszego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Na początku drugiej połowy Niebiescy przeprowadzili kilka ataków, szczególnie aktywny był Tomasz Foszmańczyk. Najlepszą okazję na bramkę miała jednak Pogoń. Tomasz Zając znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Smugiem, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł golkiper Niebieskich. Bliski zdobycia gola był Paweł Mandrysz, ale po minięciu bramkarza nie dogonił futbolówki, aby skierować ją do siatki. W samej końców obie drużyny miały swoje szanse, tę dla Niebieskich stworzył Patryk Sikora. Pomocnik zdecydował się na strzał zza pola karnego, ofiarnie interweniował jednak Piotr Misztal i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. W związku z tym rezultatem Ruch pożegnał się z 2. ligą zajmując ostatnią lokatę w tabeli.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

1:0 Andrzej Rybski, 28 min.

Pogoń: Misztal – Krawczyk (86 Łydkowski), Margol, Wichtowski, Mesjasz – Wiktoruk, Marciniec – Bochnak (74 Pociecha), Rybski (58 Szymankiewicz), Zając (66 Brągiel) – Walków; trener: Marcin Prasoł.

Rezerwowi: Burta, Bober.

Ruch: Smug – Budek, Wiech, Kulejewski, Miahkow – Mokrzycki, Duchowski (76 Sikora) – Zieliński (46 Mandrysz), Foszmańczyk, Podgórski (70 Wdowik) – Idzik; trener: Karol Michalski.

Rezerwowi: Lech, Lechowicz, Małkowski, Obst.

Żółte kartki: Pociecha – Wiech, Budek.
Sędziował: Karol Rudziński (Nidzica).
Widzów: 1 304.

fot.: Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: RewolucjonistaTreść komentarza: Tutaj to i Gordon Ramsay by nie pomógł. Pan Michałek jest w stanie zarżnąć absolutnie każdy biznes. Ale za to jak już właściciele skończą na zasiłku to będą idealnymi konsumentami naszej sportowej wizytówki miasta :(Data dodania komentarza: 17.12.2025, 17:35Źródło komentarza: Magda Gessler znów zawitała do Chorzowa. Jeden z lokali gastronomicznych właśnie przeszedł rewolucję!Autor komentarza: SztrucelTreść komentarza: Po co się wysilać z myśleniem co będzie dalej. Liczy się stadion i marzenie. Na sam koniec jak zaczną za długi wyprzedawać to miasto, to prezydent zaszyje się u siebie w Bobrownikach i będzie udawał, że go to nie dotyczy. My drodzy mieszkańcy zostaniemy z dziurawymi drogami, nieczynną estakadą i zamkniętymi szkołami. Zastał miasto murowane a zostawi wyprzedane.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 16:22Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Sam sie stad wynos amebo intelektualna!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 15:17Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: slazakTreść komentarza: A co z estakada?!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 05:53Źródło komentarza: Uchwalono budżet województwa śląskiego! Wśród priorytetów m.in. inwestycje drogowe i wzmocnienie ochrony zdrowiaAutor komentarza: KasieńkaTreść komentarza: Wszystkie - Ruda Śląska, Siemianowice, Świętochłowice, Piekary... a nie czekaj Kasi chodzi o miasta ościenne Katowic - Mikołów, Mysłowice? Tak? Widzę, że znajomość geografii jest u Ciebie na podobnym poziomie jak ekonomi, dlatego spróbuję to wyjaśnić na (jak mniemam) z (Twojego) życia wziętym przykładzie. To że "somsiad" ma pięknego passata, nie znaczy że za moje 800+ kupię sobie bmw. Gdyby jednak był dalej problem ze zrozumieniem zależności przychody-wydatki zapraszam do komentowania, chętnie wyedukuję wyboRców :)Data dodania komentarza: 16.12.2025, 20:56Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: W.Treść komentarza: O. Plan na Chorzow. Gdzie mogę poznac ten plan? Jakie sa jego szczegóły? Likwidacja szkol, ławki i donice, gigantyczny stadion, na ktorym po ukonczeniu zmieści sie 1/3 zameldowany w chorzowie osób? Wiele inwestycji? Jakie sa te inwestycje? Gdzie mogę o nich prz3czytac, Gdzie je poznac i dowiedzieć się jaki jest harmonigram? Estakada? Poprzednia władza wyremontowali estakade z okresem rękojmi na 10 lat. Wiadomo bylo o tym od momentu remontu, ze po 19 kątach moze byc źle. Wiec Michaoek wiedzial na co sie pisze, bo ta wiedza byla powszechna. I co?Data dodania komentarza: 16.12.2025, 20:27Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]
Reklama
Reklama
Reklama