Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Niebieskie przegrywają w Koszalinie

Prowadzone po raz pierwszy przez Michała Boczka "Niebieskie" uległy Piłce Ręcznej Koszalin 22:30. W sobotę Ruch zagra u siebie z Piotrcovią.
Niebieskie przegrywają w Koszalinie

- Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Liczę na naszą dobrą postawę w dwóch najbliższych meczach i na to, że odbijemy się od dna - mówił przed debiutem w roli trenera Ruchu Michał Boczek, który zastąpił Marko Brezicia.

Środowy mecz w Koszalinie nasza drużyna rozpoczęła bardzo dobrze. Agnieszka Piotrkowska wykorzystała rzut karny, później dwa gole rzuciła Karolina Jasinowska (w tym jeden z karnego), a Katarzyna Masłowska sfinalizowała kontrę. Po 8 minutach było 4:1 dla Ruchu.

Gospodynie stopniowo odrabiały straty, a chorzowiankom przytrafił się długi przestój. W efekcie w 17. minucie po celnym rzucie Natalii Volovnyk Koszalin prowadził 8:5. Później Ruch zmniejszył różnicę do jednego gola, ale kluczowe okazały się ostatnie minuty pierwszej odsłony. Z 12:11 koszalinianki uciekły na 15:11, a ostatnią bramkę zdobyła Paulina Tracz, niegdyś skrzydłowa Ruchu.

Nasze piłkarki po wyjściu z szatni ruszyły do ataku. Po bramkach Piotrkowskiej, Żanety Lipok i Natalii Stokowiec przegrywaliśmy już tylko 14:15. Do wyrównania mogła doprowadzić Lipok, ale trafiła w słupek.

Później "Niebieskie" przestały zdobywać bramki, a zespół z Koszalina zrobił to pięciokrotnie, odskakując na 21:15 (43. minuta). To był kluczowy moment meczu, a w końcówce przewaga podopiecznych Anity Unijat jeszcze wzrosła. W naszej drużynie znów szwankowała skuteczność z siedmiu metrów (karnych nie wykorzystały w tej części Piotrkowska i Masłowska, a w I połowie także Jasinowska).

Na zakończenie pierwszej rundy Superligi KPR Ruch podejmie Piotrcovię. Mecz odbędzie się w sobotę (26.10.) o godz. 17.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Piotrcovia pokonała w środę Eurobud JKS Jarosław 25:21 i wyprzedza "Niebieskie" o sześć punktów.

Piłka Ręczna Koszalin - KPR Ruch Chorzów 30:22 (15:11)
PR Koszalin: Filończuk, Sach - Han 7, Urbaniak 3, Mazurek 3, Mączka 2, Tracz 2, Haric 1, Volovnyk 5, Rycharska 4, Nowicka, Smolinh, Borysławska, Tomczyk, Andriichuk 3.
KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Jasinowska 2, Polańska, Masłowska 4, Jaroszewska 2, Piotrkowska 6, Doktorczyk 1, Cygan, Rodak, Nimsz, Lipok 5, M. Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 2.
Sędziowali: Bartosz Kowalak, Wojciech Marciniak (Poznań). Widzów 550.

Źródło: KPR Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Tęczowy ChorzowTreść komentarza: Czy na otwarciu był wojewoda bo widziałem jak trawniki malują na kolory tęczy pod urzędemData dodania komentarza: 22.05.2026, 11:26Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy będą opublikowane oświadczenia majątkowe radnych i reszty ? Chcę wiedzieć ile co miesiąc inkasują za ten pokaz władzyData dodania komentarza: 22.05.2026, 06:02Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: EwkaTreść komentarza: Mógł ten orzejazd wrocic wxzesniej, tylko sie sajmon bujać niepotrzebnie z WINBem bujał. Bez efektu za to ze szkodą dla mieszkańcow.Data dodania komentarza: 21.05.2026, 20:47Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Chorzowie
Reklama
Reklama