Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 24 stycznia 2026 06:31
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Wygrana młodzieżowców ze Słowacją na w hali MORiS!

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej pod wodzą Rafała Kuptela pokonała na inaugurację turnieju międzynarodowego w chorzowskiej hali MORiS, Słowację 30:27 (12:11). Kolejny mecz biało-czerwoni przy Dąbrowskiego 113 rozegrają w niedzielę o godz. 12.      
Wygrana młodzieżowców ze Słowacją na w hali MORiS!

Międzynarowy turniej towarzyski rozgrywany jest w Chorzowie do którego przyjechały reprezentacje: Norwegi, Szwecji oraz Słowacji. Pierwszy mecz podopieczni Rafała Kuptela rozegrali ze Słowacją. Nasi szczypiorniści grali dość chaotycznie na początku tego spotkania popełniając sporą ilość błędów własnych w rozegraniu. Słowacy razili natomiast słabą skuteczność rzutową. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 12:11.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku bramek naszych szczypiornistów, którzy prowadzili już różnicą trzech bramek (19:16). Niestety ponownie błędy własne przy wyprowadzaniu ataku doprowadził do kolejnego remisu po 19. W naszym zespole znakomicie spisywał się Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy Zagłębie Lubin zdobył aż 10 bramek i był najskuteczniejszą postacią naszej reprezentacji. U naszych południowych sąsiadów najlepiej zagrał Marek Hlinka, autor sześćiu goli. Ostatecznie zadecydowało ostatnie pięć minut. Podopieczni Rafała Kuptela zdołali odskoczyć na trzy bramki, a decydujące bramki zdobył Wiktor Kawka i po pięknym rzucie Moryto, stawiając kropkę nad "i". Biało-czerwoni wygrali na inaugurację 30:27. W drugim meczu turnieju Norwegia przegrała ze Szwecją 27:36 (12:18)

W sobotę zagrają przeciwko Norwegii w Tarnowskich Górach, a do Chorzowa powrócą w niedziele, gdzie w samo południe zagrają ze Szwecją.


Polska - Słowacja 30:27 (12:11)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Noo...Treść komentarza: Haha.....dobreData dodania komentarza: 23.01.2026, 22:27Źródło komentarza: Przejścia dla pieszych nie będzie, tramwajowej kładki (na razie) też nieAutor komentarza: AZTreść komentarza: Ludzie! Przestańcie już czepiać się p.Prezydenta Szymona Michałka.Wg.Was On jest winny wszystkiego.Co z Wami,dlaczego nie czapialiście się tak wszystkiego za wcześniejszych rządów poprzedniej władzy.Dajcie już spokój.Data dodania komentarza: 23.01.2026, 01:31Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: BybTreść komentarza: Więcej kierowców z krajów w których nigdy snieg nie pada, juz teraz szarpią autobusami ze jeździć sie nie da albo stają w poprzek pasow dla pieszych.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 23:16Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Zadziwiony propagandą sukcesuTreść komentarza: Proszę o rzetelność dziennikarską, i podawanie prawdy, oficjalne wyniki na stronie https://ksis.eu/resultx.php?id_prop=8850. Najlepsze zawodniczki startowały w kategorii A Dziewczynki te natomiast w kategorii C, czyli rekreacyjnej i najczęściej rywalizowały tylko z innymi dziewczynkami z tego klubu. A prawo do reprezentowania kraju mają tylko zawodniczki Kadry Narodowej powołane przez Polski Związek Gimnastyczny, a wymienione w artykule dziewczynki nawet licencji zawodniczych nie posiadają. Gratuluję pasji ale to nie osiągnięcia sportowe tylko rekreacyjnej.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 22:15Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę FrancjiAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Michałek nie jest ekspertem z dziedziny budowy mostów. Ekspertyzę napisał biegły i napisał wprost, że estakadę należy natychmiast zamknąć. Michałek podjął jedyną sensowną decyzję, jaka była wtedy możliwa. Niech się każdy zastanowi, co by zrobił na miejscu Michałka. Tak na spokojnie, ze świadomością odpowiedzialności za życie ludzi.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 17:54Źródło komentarza: Śmierć na pasach w Chorzowie. Kierowca autobusu usłyszy zarzutyAutor komentarza: Chorzowianka z dużym CH 🤣Treść komentarza: Brawo. Super że nasze dzieci z Śląska gdzieś się pokazują za granicą 😍 jakie piękne strojeData dodania komentarza: 22.01.2026, 12:08Źródło komentarza: Wielki sukces chorzowianek w Paryżu! Studio Gwiazd podbija stolicę Francji
Reklama
Reklama