Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Pierwsze starty Moniki Hojnisz-Staręga w Anterselwie

Monika Hojnisz-Staręga rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata w biathlonie we włoskiej Anterselwie. W sprincie chorzowianka uplasowała się na 28. miejscu, a w biegu pościgowym awansowała o dwie lokaty na 26. miejsce. 
Pierwsze starty Moniki Hojnisz-Staręga w Anterselwie

Liderka naszej biathlonowej kadry znakomicie rozpoczęła bieg sprinterski na dystansie 7,5km. Szybki bieg, bezbłędne strzelanie i na półmetku rywalizacji Monika Hojnisz-Staręga plasowała się na 3. miejscu. Niestety druga pętla zarówno pod względem biegowym jak i strzeleckim nie była już tak dobra. Dwie karne rundy i ostatecznie chorzowianka plasowała się na 28. miejscu.

Do biegu pościgowego wystartowałą ze stratą minuty i 19 sekund do złotej medalistki Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii. Dobra postawa w biegu na całym dystansie dawała powody do optymizmu zwłaszcza po pierwszym strzelaniu, kiedy to ponownie była chorzowianka bezbłędna. Podczas drugiej wizyty Monika Hojnisz-Staręga spudłowała dwukrotnie i spadła do czwartej "10" z 17. miejsca. Ostatnie dwie wizyty na strzelnicy to 9 na 10 celnych strzałów i ostatecznie na metę chorzowianka wbiegła na 26. miejscu (15. czas biegu) ze stratą niespełna dwóch minut do triumfatorki, Włoszki Dorothea Wierer

Dziś czeka nas dzień przerwy, a już jutro biathlonistki przystąpią do biegu indywidualnego na dystansie 15km. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy będą opublikowane oświadczenia majątkowe radnych i reszty ? Chcę wiedzieć ile co miesiąc inkasują za ten pokaz władzyData dodania komentarza: 22.05.2026, 06:02Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: EwkaTreść komentarza: Mógł ten orzejazd wrocic wxzesniej, tylko sie sajmon bujać niepotrzebnie z WINBem bujał. Bez efektu za to ze szkodą dla mieszkańcow.Data dodania komentarza: 21.05.2026, 20:47Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: LittleMiTreść komentarza: Taką stajnię Augiasza można posprzątać tylko za odpowiednią kasę i pewność, że się ma wolną rękę do robienia porządków.Data dodania komentarza: 20.05.2026, 15:12Źródło komentarza: Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach nadal bez nowego dyrektora. Jest kolejna rekrutacjaAutor komentarza: InfoTreść komentarza: Przybył w sprawie transkrypcji zastępcy ?Data dodania komentarza: 20.05.2026, 08:07Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!
Reklama
Reklama