Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 10:51
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Współpraca z Asystentami Rodziny

  W minioną środę, tj. 16 listopada, w Komisariacie Policji I w Chorzowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Kierownika Dzielnicowych asp. sztab. Adama Kościelnego z asystentami rodziny z Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy pomiędzy asystentami a dzielnicowymi.  
Współpraca z Asystentami Rodziny

Kim jest asystent rodziny?

Jego zadania określa art. 15.1 Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W przypadku zagrożenia prawidłowego rozwoju dziecka w rodzinie zadaniem asystenta jest wspomaganie rodziny w osiągnięciu przez nią stabilności życiowej, umożliwiającej prawidłowe wypełnianie funkcji opiekuńczo-wychowawczej.

Asystent rodziny rozpoczyna swą pracę w czasie, gdy pracownik socjalny wystąpi do kierownika OPS-u z wnioskiem o przydzielenie asystenta rodzinie. Z kolei to następuje to w momencie kiedy poweźmie informację o tym, iż konkretna rodzina przejawia problemy opiekuńczo wychowawcze – a pomoc czy ingerencja ze strony asystenta jest niezbędna.

Problemy takie jak np. narastające trudności opiekuńczo-wychowawcze rodziców w ostateczności mogą prowadzić do zaniedbań wobec dzieci. Bywa, że problemy doprowadzają także do nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu rodziny takich jak umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej.

Aby skutecznie pomagać i chronić asystenci współpracują z instytucjami takim jak : szkoły, sądy, policja, kuratorzy, rodziny zastępcze. W związku z tym Kierownik Dzielnicowych asp. sztab. Adam Kościelny zorganizował specjalne spotkanie w chorzowskim komisariacie. W trakcie spotkania asystenci przedstawili zakres swoich obowiązków i kompetencji zawodowych. Omówione zostały zasady współpracy pomiędzy asystentami a policjantami. W spotkaniu uczestniczyli dzielnicowi oraz funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Kolejne spotkanie zaplanowano na dzień 7 grudnia 2016 roku.

Źródło: KMP Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Czy to znowu próba rozmontowania parku?! Najpierw wycinanie drzew i sprzedaz parku pod budowę blokow a teraz demontaż symboli parku?!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:48Źródło komentarza: Żyrafa wciąż bez głowy. I chyba jeszcze długo jej nie odzyskaAutor komentarza: Woda może się i rozchodzi, ale układy i znajomości nieTreść komentarza: Chorzów ma pecha. Anna Piontek miejskim konserwatorem zabytków. Trybunę stadiony Ruchu powstałą w 1937 roku, już skasowała. Teraz opowiada głupoty o wodzie, która się rozchodzi. Ta pani była dyrektorem Muzeum Ziemi PAN. Zaledwie po dwóch latach swoich rządów w muzeum, wyleciała ze stołka. Otrzymała dymisję w połowie dyrektorskiej kadencji. Oczywiście w reklamowaniu się na Fejsie, czy innych społecznościowych mediach, nic o tym nie wspomni. Jest mistrzynią autoreklamy. Z wykształcenia jest jedynie magistrem. Teraz mieszkańcy Chorzowa muszą doświadczać jej działań.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 19:42Źródło komentarza: Zespół ds. transformacji śródmieścia zabrał głos. “Jesteśmy w stanie przywrócić światłość temu miejscu”Autor komentarza: jolaTreść komentarza: Bez stadionu miasto może funkcjonować ,bez drogi niebawem pustynia.Może kolega dużego Bu pomoże.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: W.Treść komentarza: Możecie sobie mówic o Kotali co chcecie, ale nie tknął stadionu dopóki nie było pieniędzy na nowy. Nie było, to nie ruszał. A cukierek? Kasy na stadion nie ma, kasy nie będzie, stadionu teraz też już nie ma, pozwolenia na budowę nie ma a jak będzie to nie wiadomo jaki. Mieliśmy stadion wyłoniony w konkursie arch. na 12.000 z możliwością rozbudowy na mecz do 16.000 i w zupełności wystarczylo. Teraz będziemy się zadłużać na kolosa 22.000 za nie wiadomo w sumie ile, bo przecież 400.000.000 to czysta teoria, a w sumie nawet nie wiadomo jaki ten projekt będzie.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:35Źródło komentarza: Prace rozbiórkowe przy Cichej 6 trwają w najlepsze. Ze stadionu zniknęła już legendarna OmegaAutor komentarza: J.Treść komentarza: Ciężko o wypadek w mieście, które stoi w korkach i w mieście, w którym ograniczono ruch przez zamknięcie estakady.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 11:19Źródło komentarza: Znamy już wyniki IV edycji Rankingu Miast Zrównoważonej Mobilności. Wśród docenionych znalazło się Miasto ChorzówAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do szkoły podstawowej nr 22 ma być przeniesiona szkoła specjalna która mieści na na 3 Maja. Dyrektorka ze szkoły specjalnej to rodzina prezydenta miasta.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:52Źródło komentarza: Miasto chce połączenia SP22 i Ligonia. “My rodzice się na to nie zgadzamy”
Reklama
Reklama
Reklama