Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Kamienica w Chorzowie Batorym zyska drugie życie

Jedna z kamienic w Chorzowie Batorym zupełnie zmieni swoje oblicze. Projekt budynku sporządziła lokalna firma RESE Architekci. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w sierpniu.
Kamienica w Chorzowie Batorym zyska  drugie życie

Kamienica znajdującą się przy ul. Stefana Batorego 10 obecnie jest w opłakanym stanie, co negatywnie wpływa na ogólny wygląd okolicznych zabudowań. Projekt przebudowy wspomnianej kamienicy sporządziła chorzowska firma RESE Architekci, która za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o rychłym rozpoczęciu prac. Finalizacja całego projektu miała rozpocząć się wcześniej, jednak z powodu pandemii COVID-19 całość uległa opóźnieniu.

Odnowiony budynek utrzyma swój dotychczasowy charakter mieszkalno-usługowy. Obecnie posiada on dwie i pół kondygnacji, natomiast po zakończeniu prac zwiększy on swoją powierzchnię o ponad 100%. Na parterze znajdą się lokal\e przeznaczone na tzw. drobne usługi, natomiast dalsze kondygnacje będą zawierały powierzchnie mieszkalne, natomiast piąta stanowić będzie piętro apartamentów dwupoziomowych. Wykorzystana zostanie także druga strona budynku, gdzie znajdą się kolejne mieszkania, a także garaże. Całość będzie posiadała dziedziniec zawierający parking oraz skwer. Wizualnie budynek ma zostać dostosowany do reszty okolicznej zabudowy, elewacja zostanie wykonana w klinkierze koloru czarnego.

fot.: RESE Architekci - profil na FB


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Kogo myśmy wybrali na prezydenta!!! Data dodania komentarza: 9.07.2026, 17:03 Źródło komentarza: Umowa z Kaskadą wypowiedziana przez post na Facebooku? “Wpis wskazywał na zakończenie działalności” Autor komentarza: Tak to jest Treść komentarza: Na wizualizacjach był tam ładny, zielony skwer :( Szkoda. Data dodania komentarza: 8.07.2026, 20:18 Źródło komentarza: Centrum handlowe przy Muzeum Hutnictwa coraz bliżej Autor komentarza: Sztrucel Treść komentarza: Z okien UM korków nie widać, a jak nie widać, to nie ma. Po drodze do Bobrownik też nie ma korków. Po co to zmieniać? Na Starym drogi się już rozłażą, koleiny, dziury, światła działają jak chcą, tego też pewnie nie widać. Jest super, jest super więc o co Ci chodzi...? Data dodania komentarza: 8.07.2026, 13:57 Źródło komentarza: Kaskada nie wróci pod estakadę. “Miasto nie dało nam szansy na powrót” Autor komentarza: taki tam Treść komentarza: Świętochłowice zamknęły ul. Bytomską od skrzyżowania z ul. Chorzowską dla ciężarówek, które teraz jadą przez Chorzów do DTŚ. Michałek nie otwiera też estakady, "bo się korki porobią". Dlatego mamy rozjeżdżane i zakorkowane mniejsze ulice, które prowadzą do DTŚ. Gdzie tu logika? Na estakadzie korki złe, ale korki do "ronda św. Floriana" już dobre? Jest to w ogóle prawnie dopuszczone, żeby JST nie otwierało jakiejś drogi, bo im się wydaje, że tam będą korki? Data dodania komentarza: 8.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Kaskada nie wróci pod estakadę. “Miasto nie dało nam szansy na powrót” Autor komentarza: skazak Treść komentarza: Nieudolnie zarzadzane miasto jak zawsze idzie k....a po najmniejszej linii oporu! Nawet dziura ich przerasta w tym miejsce. Ja pie.....le co za nieudacznicy! Data dodania komentarza: 8.07.2026, 07:59 Źródło komentarza: Dziura z ul. Bocznej pod lupą. Miasto zgłasza sprawę policji, trwają ustalenia Autor komentarza: locolobo Treść komentarza: Świetnie, ja się cieszę bo wszystko lepsze niż te ruiny dookoła, których pełno w Chorzowie (aż oczy szczypią). Prośba do Redaktorów TUBY - czy moglibyście dowiedzieć się co z halami produkcyjnymi po Arcelormittal? Co z ruinami po starej zabytkowej hali targowej, czy rzeźnią? Jaki mają status obecnie, co dalej, czy ktoś coś robi w tym kierunku? Bo na razie to popada w totalną ruinę.... Aż się prosi o jakiś osobny artykuł w tym temacie - może jak przeczyta ten artykuł nasz kibicoprezydent Chorzowa, to się zainteresuje tym tematem ... Data dodania komentarza: 8.07.2026, 07:43 Źródło komentarza: Centrum handlowe przy Muzeum Hutnictwa coraz bliżej
Reklama
Reklama