Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Zabezpiecz swój rower na zimę

Sezon rowerowy już za nami. Nasze pojazdy odstawimy na zimę do piwnic, garaży czy komórek. Z policyjnych doświadczeń wynika, że tymi właśnie miejscami jesienią i zimą najbardziej interesują się złodzieje i włamywacze. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o właściwe zabezpieczenie roweru i miejsca jego przechowywania.
Zabezpiecz swój rower na zimę

W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Warto więc do przechowywania roweru wybierać miejsca dobrze zamknięte, a sam pojazd wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń. Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Nie ma doskonałych form zabezpieczenia, jednak dzięki tym sposobom można ograniczyć i zminimalizować ryzyko kradzieży.

Wielu miłośników rowerów przechowuje swoje pojazdy w piwnicach i przydomowych komórkach. O ile takie pomieszczenie w domku może dawać gwarancję bezpieczeństwa, to w przypadku bloków samo zabezpieczenie wejścia do piwnic pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. Często do tego miejsca ma dostęp wiele osób, nawet niekoniecznie mieszkańców, a drzwi piwnic łatwo otworzyć każdym kluczem. Pomieszczenie, w którym zostawiamy nasz pojazd na dłużej warto wyposażyć w nowe atestowane zamki, a rower dodatkowo przypiąć. Dobrze też często sprawdzać nasze pomieszczenie oraz główne wejście do piwnic. Zasada zamykania i kontrolowania drzwi do piwnic powinna być przestrzegana przez wszystkich lokatorów.

Przypominamy, że gdy dojdzie do kradzieży roweru należy natychmiast zgłosić ten fakt policji. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty roweru - kartę gwarancyjną z numerem ramy i opisem pojazdu czy też zdjęcie.

Jeśli jesteś świadkiem kradzieży – reaguj! Nie bądź obojętny! Zawiadamiając o przestępstwie możesz pozostać anonimowy, ale przede wszystkim pamiętaj, że nie reagując – akceptujesz.

Źródło: KMP Chorzów

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Wioletta JanikowskaTreść komentarza: Miasto potrzebuje wizji, znaczenia. Dużych inwestycji. Po upadku przemysłu ciężkiego i wyludnianiu się, dotychczas zabrakło rozwojowego pomysłu. Remonty dróg i malowanie szkół, to ledwie poprawność. Nie wystarczy malowanie sklepu, który bankrutuje. Mam nadzieję, że Rada Kobiet i Oficer Zieleni to kosmetyczne zabiegi, natomiast wizja Prezydenta jest dużo większa. Powodzenia. Mieszkańcy są warci dużych zmian.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 15:39Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Michałek już tylu pseudo specjalistów zatrudnił, że więcej go promują niż zajmują się dobrem miasta i mieszkańców. Czyżby po to oficer zieleni bo wielki urbanista sobie nie radzi? A taki fajny był amerykański.... ;)Data dodania komentarza: 13.05.2026, 14:54Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: Tęczowego Chorzowa Już CzasTreść komentarza: Kobieta orkiestra w każdej komisji stadion estakada teraz rada kobiet , rzadko kiedy trafia się ktoś z tak ogromną wiedzą że wszędzie go potrzebują a jednak udało się i mamy ten zaszczyt patrzeć na toData dodania komentarza: 13.05.2026, 14:47Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: Obiektywnie z krojcokaTreść komentarza: Wymyślanie komisji , rad i stanowisk na potrzeby poboru diety ?? Dygitarze z miast ościennych będą kolorować Chorzow ? Czemu nie robią tego w swoich miastach ?Data dodania komentarza: 13.05.2026, 14:38Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: ChorzowiankaTreść komentarza: Może Zakład Zieleni w Chorzowie nie ma tego w kompetencjach. #referendumchorzówData dodania komentarza: 13.05.2026, 13:35Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Byłbym zapomnial! Mam nadzieje ze ten oficer bedzie pilnował i odpowiadał za wycinanie drzew w parku slaskim pod budowe mieszkan!Data dodania komentarza: 13.05.2026, 13:25Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama