Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 16 grudnia 2025 07:28
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

#IDZIEnowe w ChCK

Już niebawem w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Bleee..." w wykonaniu aktorów Teatru Reduta Śląska. Wydarzenie zaplanowano początkowo na połowę maja, ale termin trzeba było zmienić ze względu na obowiązujące w tamtym okresie obostrzenia.
#IDZIEnowe w ChCK

Teraz wszystko wskazuje na to, że nic nie stanie już na przeszkodzie, by wydarzenie mogło się odbyć. Premiera spektaklu odbędzie się 19 i 20 czerwca.

"Bleee..." to familijny spektakl z piosenkami - jak przekonują jego twórcy - dla widzów od 5 do 100 lat. Spektakl mówiący o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie. Poruszający również  temat  przyjaźni, ekologii oraz ochrony naszej planety. Skierowany i przewidziany dla całych rodzin jest pretekstem do łączenia młodych i seniorów.

To spektakl zabawny, rozśpiewany, ale przede wszystkim eksponujący treści związane z upośledzeniem i pokrzywdzeniem przez los. Przez zabawę prowokuje do zmiany stosunku do istot „innych” w naszym środowisku. Prowokuje do wyciągania wniosków, że w kontaktach ważne są wartości wewnętrzne, pozytywne cechy niewidoczne na zewnątrz. Uczy pokory wobec odrzuconych i wykluczonych.

Za reżyserię odpowiada Mirosław Neinert, a scenariusz napisała Malina Prześluga. Scenografię i kostiumy stworzyła Kaja Renkas, natomiast muzykę Klaudia Rabiega.

 

Źródło: ChCK


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Az wstyd tu mieszkać. Kiedyś byłem dumny z tego...Data dodania komentarza: 14.12.2025, 06:02Źródło komentarza: Wiemy już, gdzie mieszka najwięcej dłużników. Jak w zestawieniu wypadli chorzowianie?Autor komentarza: TurTreść komentarza: Po co przejscie skoro tramwajem nie można nigdzie pojechać. Jestem ciekaw kiedy zawiąże się wreszcie inicjatywa odwołania michasia i jego rady.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 14:43Źródło komentarza: Przejście podziemne dla pieszych pod ulicą Katowicką w końcu zostało otwarte!Autor komentarza: icekTreść komentarza: Chyba Redakcja o czymść zapomniała. Jeśli macie 400 mln długu to największym kosztem są odsetki od tego długu, szacuję 20 mln rocznie (5%).Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:57Źródło komentarza: Budżet Chorzowa 2026: historyczne dochody, rekordowy deficyt. Oto lista najważniejszych wydatków inwestycyjnychAutor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Tylko że miasta ościenne nie są zainteresowane sfinansowaniem remontu albo odbudowy estakady. Ta sytuacja doskonale pokazuje impotencję metropolii. Problem estakady to właściwie nie jest problem Chorzowa, ale Bytomia i Katowic. To jest problem całej Metropolii, która umywa ręce i mówi, że nie da pieniędzy. Jeżeli nie zjednoczymy się w jedno miasto, to rozrobnieni upadniemy.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:20Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: RepRezentantTreść komentarza: Wszystko jasne, mieszkańcy którzy żyją na krechę wybrali sobie prezydenta, który wybuduje kolejny stadion na krechę XD ten cały Chorzów nadaję się tylko do utylizacji, straszna bieda umysłowa u WasData dodania komentarza: 12.12.2025, 10:54Źródło komentarza: Wiemy już, gdzie mieszka najwięcej dłużników. Jak w zestawieniu wypadli chorzowianie?Autor komentarza: kibicTreść komentarza: W prawdzie kibole go wybrali ,ale co oni na to.Może by ten z Radzionkowa zapytał by mieszkańców.Robi wszystko by go odwołać.Data dodania komentarza: 11.12.2025, 20:28Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”
Reklama
Reklama
Reklama