Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 16 grudnia 2025 17:34
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Nowy wariant koronawirusa zidentyfikowano w Botswanie

Dziś w Polsce odnotowano 28 128 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zmarło 497 osób. W Botswanie zidentyfikowano nowy szczep covid-19.
Nowy wariant koronawirusa  zidentyfikowano w Botswanie

Dynamicznie rozwija się czwarta fala koronawirusa w Polsce. Województwo Śląskie na 2 miejscu w ilości zakażeń covid-19

Dziś Ministerstwo zdrowia poinformowało o 28 128 nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce, 497 osób zmarło. 3444 to ilość nowych zakażeń na Śląsku, co plasuje nasze Województwo na drugim miejscu w Polsce.

W Chorzowie liczba osób zakażonych covid-19 w ciągu ostatniej doby wzrosła o 1141967 osób w naszym mieście jest obecnie objętych kwarantanną domową. Niestety, resort zdrowia poinformował o jednym zgonie.

Nowy wariant koronawirusa "Nu" w Botswanie

Zidentyfikowano nowy wariant covid-19 w Botswanie. Będzie on nosił nazwę Nu. Nowa mutacja przedostała się już do RPA i Hongkongu. Wirusolodzy nie wiedzą jeszcze, czy będzie ona bardziej transmisyjna od obecnych. Rozprzestrzenianie się nowej odmiany będzie monitorowane przez ekspertów.

W Polsce nie ma planów na dodatkowe obostrzenia

Ministerstwo Zdrowia nie planuje na ten moment żadnych dodatkowych restrykcji sanitarnych. Zwraca się uwagę na przestrzeganie obecnie już obowiązujących. Dziś Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym nie zastosowano nowych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się czwartej fali koronawirusa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Edek K.Treść komentarza: W związku z tym, że wszyscy kandydaci na prezydenta obiecywali stadion, to znaczy, według pana Michałka, że każdy wyborca tego stadionu chciał. A ja myślę, że jednak bardziej chcą go politycy.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 16:59Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: BytomekTreść komentarza: Niesamowite, że tutaj nie ma nic nt. niegospodarności, ale Chorzowianie zawsze byli na jakimś deficycie intelektualnym, więc taka osoba na fotelu prezydenta nie dziwi.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: SiemcokTreść komentarza: Te! Chcesz na solówa wyskoczyć? My som słynny Ruch, a to że co jakiś czas jest współpraca z policja to nie szkodzi, bo my som królowie ŚlunskaData dodania komentarza: 16.12.2025, 16:17Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: Wszystkie ościenne miasta mają swoje stadiony a my im zazdrościmy przez tyle lat Kotala nic nie zrobił w tym zakresie to był wstyd dla całego Chorzowa, dobrze że jest plan na Chorzów. Do tego dojdzie jeszcze wiele innych inwestycji, A za obecny stan Estakady powinna odpowiedzieć poprzednia nieudolna władza.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 14:16Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: AlexTreść komentarza: Na mecze chodzi około 9 tys osob i nie są tylko z Chorzowa, w Chorzowie mieszka 100 tys osób więc zainteresowanie wynosi około 5 procent mieszkańców, może warto zapytać ludzi czy na pewno chcą stadion i niech większość zdecyduje, bo może lepiej obwodnicę itp. Jakoś dziwnie to wygląda ale co ja tam wiemData dodania komentarza: 16.12.2025, 12:43Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]Autor komentarza: HajduckiTreść komentarza: 600 tys. zł gdyby to była budowa stadionu w ciągu 3 lat. Ta budowa potrwa ok. 15. Licząc razem kosztem pieniądza, ten stadion będzie kosztować mieszkańców 1 mld zł. To jest dla miasta trumna z kompletem gwoździ.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 12:40Źródło komentarza: Przedstawiono koncepcję nowej areny Ruchu Chorzów [WIZUALIZACJE]
Reklama
Reklama
Reklama