Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Zespół Pieśni i Tańca "Chorzów" z międzynarodową nagrodą [WIDEO]

Grupa młodych duchem "Oldboy'ów" z Zespołu Pieśni i Tańca "Chorzów" zdobyła pierwszą nagrodę w międzynarodowym folkowym konkursie online "Under The Skies of Australia".
Zespół Pieśni i Tańca "Chorzów" z międzynarodową nagrodą [WIDEO]

Występ chorzowskiego Zespołu zrobił wrażenie na jury, które złożone było z uznanych ludzi kultury i sztuki. ZPiT "Chorzów" wykonał odświeżony układ, za który odpowiadała Alicja Cedziło. Grupa chorzowskich "Oldboy'ów" wzięła udział w pierwszym konkursie po 15-tu latach przerwy. Jak się okazało, było warto!

-W życiu artysty są takie chwile, którymi się chce podzielić z całym światem. (...) Nasz pierwszy konkurs po 15 latach zakończony olbrzymim sukcesem!!! 
Wróciły wspomnienia z naszych początków kiedy "zdobywaliśmy" Włochy, Turcję czy Francję .... z Suitą Śląską w choreografii pani Bożeny Kowalik i muzyką pana Stanisława Skrabla - chwalą się laureaci w social mediach.

Zespół Pieśni i Tańca Chorzów powstał w 2000 r., w Miejskim Domu Kultury "Batory" w Chorzowie z inicjatywy pani Zofii Dytko, ówczesnego dyrektora tej instytucji. Od początku swego istnienia związany jest z Miejskim Domem Kultury „Batory” w Chorzowie.

Foto: ZPiT "Chorzów"


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: katTreść komentarza: Czas na zmiany.Dość michałków.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 20:39Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: K.Treść komentarza: Coś wam to nie idzie. Zainteresowania nie ma?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:42Źródło komentarza: Zainteresowani wynajmem przy ul. Michałkowickiej muszą się pospieszyć. Zostały trzy ostatnie mieszkania!Autor komentarza: K.Treść komentarza: To będzie ta młodzieżówka od "czolem wielkiej polsce" sajmonka i andruszkiewicza?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:41Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: K.Treść komentarza: Chorzow z niebieskiego stanie sie zaraz brunatny. "Czołem welkiej Polsce" bedzie obowiazkowo wybrzmiewalo przy wejsciu do restauracji, urzedu czy teatru. Jeszcze jakis gest, opaska na ramieniu i młodzieżowka i "mamy to". Pięknie sajmon pieknie. Wiedzieliśmy, ze aspiracje są, ale jaki tych aspiracji kierunek - właśnie się dowiedzieliśmy.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:40Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: Bery boykiTreść komentarza: Oficer zieleni?? naprawdę?? Szok nad szokami czegóż to nie wymyśla....Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:21Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama