Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 1 lutego 2026 06:24
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Ruch przegrywa ostatni sparing przed meczami o punkty

W sobotę, 19 lutego Ruch Chorzów przegrał w spotkaniu z pierwszoligową Skrą Częstochowa 0:2, w ostatnim boiskowym sprawdzianie przed startem rozgrywek eWinner 2 Ligi. Kibice mogli dopingować drużynę na trybunach stadionu. Sparingowy mecz połączono z prezentacją drużyny.
Ruch przegrywa ostatni sparing przed meczami o punkty

Mecz ze Skrą był już ostatnią okazją dla Jarosława Skrobacza na sprawdzenie zespołu przed meczami o punkty. "Niebieskim" zabrakło szczęścia przy swoich szansach do zdobycia bramek, a jak powiedział trener Ruchu: "później było jeszcze gorzej". Pamiętajmy jednak, że to tylko sparing i liczymy na dobre zaprezentowanie się drużyny w rozgrywkach ligowych.

- Na boisku nie liczy się posiadanie piłki, liczba podań, tylko to co wpadło. Na pewno musimy zmienić swoje zachowanie, które przydarzyło się przy pierwszej bramce. Nie może być tak, że 45 minut grasz dobrze, stwarzasz okazje, długo się utrzymujesz i w 45 minucie jakieś rozluźnienie powoduje, że oddajemy piłkę przeciwnikowi, który strzela bramkę - mówi Jarosław Skrobacz w wypowiedzi dla klubowych mediów. - W pierwszej połowie w doskonałej sytuacji Piotrek Wyroba nie trafił piłkę. Niekiedy będzie to jedna jedyna okazja, którą trzeba wykorzystać i wygrać mecz - tłumaczy trener.

W tym meczu nie zagrali nominalni zawodnicy Ruchu  - Michał Mokrzycki i Filip Nawrocki. Jak tłumaczy sztab klubu, w pełni sprawni mają być gotowi na potyczki o ligowe punkty.

- Na pewno chciałoby się wygrać ostatni mecz przed ligą i najlepiej w kapitalnym stylu. Wiedzieliśmy z kim gramy, był to świadomy dobór przeciwnika. Pokazuje nam to trochę miejsce w szeregu i że trzeba czasem z tego napompowanego balonu nieco spuścić powietrza, wziąć się do roboty i w każdym meczu dawać z siebie sto procent - mówi Jarosław Skrobacz.

Jak sprawdzi się zespół w meczach o punkty? Przekonamy się już 27 lutego. W pierwszym spotkaniu eWinner 2 Ligi KS Ruch Chorzów podejmie rezerwy Lecha Poznań. Początek spotkania o godzinie 17:15.

Ruch Chorzów – Skra Częstochowa 0:2 (0:1)
(Kamil Lukoszek 45', Krzysztof Ropski 88')

Ruch: Bielecki (62 T. Nowak) – Kulejewski (62 Będzieszak), Kasolik, Szywacz – Żuk (62 J. Malec), Wyroba (30 Marković), Sikora (62 Wyroba), Wójtowicz (46 Szkatuła) – Janoszka (79 Bąk) – Stępień (46 Foszmańczyk), Chiliński (46 Szczepan)
Trener: Jarosław Skrobacz

Skra: Kos – Burman (46 Napora), Paluszek, Mesjasz (60 Holik) Szymański, Lukoszek (46 Winiarczyk) – Kwietniewski (46 Niedbała), Baranowicz (75 M. Malec), Olejnik, Nocoń (46 Pyrdoł), Mas (60 Ropski)
Trener: Jakub Dziółka

Żółte kartki: Szywacz, Janoszka, Wyroba – Lukoszek, Holik, Ropski.
Widzów: 800.

Fot. Tomasz Stefanik / Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: K.Treść komentarza: A jakie skuteczne pomysły ma kolejna władza też nie za wiele jak dla mnie ...nie popieram poprzedniej władzy bo niewiele dobrego zrobili co skutkiem jest teraz jeden wielki bałagan.. ale idąc tym tematem ta władza narobi takiego bigosu że nie wiem czy ktoś będzie go wstanie zjeść ...tyle dobrego P.Michałek obiecał ...jak dla mnie na razie nie wiele się zmieniło w mieście ...Data dodania komentarza: 31.01.2026, 20:47Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”Autor komentarza: L.Treść komentarza: Hehehe. Będziecie Chorzowianie spłacać te długi latami, będziecie gnić w korkach, na głowy będą wam spadać gzymsy ze starych opustoszałych kamienic, bedziecie przeskakiwać psie kupy na "wolce" a właściwie "wulce", będziecie patrzeć jak inne gminy budują parki, domy, muzea i galerie a wy będziecie widzieć szkielet wiecznej budowy stadionu, będziecie miliony ładować w klub piłkarski non-profit i bedziecie patrzeć jak miasto gnije, psuje się a kibol z bobrownik kupuje sobie kolejne działki i domy. Brawo Wy. Podziwiam intelekt.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:36Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”Autor komentarza: Helena MisztalTreść komentarza: Był człowiekiem wielowymiarowym: wielki talent, inteligencja, kreatywność. I dobre serce, i empatia. Był dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4, popularnej"czwórki", w jej najlepszych latach. JEGO praca była odbierana wśród uczniów, rodziców i nauczycieli jako działalność wzorowego pedagoga. Wyrazem najwyższego uznania ze strony uczniów był tytuł Nauczyciela-Mistrza w konkursie "Gazety Wyborczej"- "Złoty Kaganek". Takim pozostanie w pamięci byłych uczniów i nauczycieli. Takim GO zapamiętam.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 08:01Źródło komentarza: Wspomnienie Wiesława Ciężkowskiego. "Pozostaje wdzięczna pamięć i szacunek"Autor komentarza: ElżbietaTreść komentarza: Bardzo dobry człowiek. Żal, że tak szybko odszedł. Tyle dobrego zrobił nie tylko dla oświaty, ale również dla pomocy społecznej. Wrażliwy na ludzką krzywdę. Wielka strata dla mieszkańców Chorzowa. Odszedł na wieczną służbę.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 19:23Źródło komentarza: Wspomnienie Wiesława Ciężkowskiego. "Pozostaje wdzięczna pamięć i szacunek"Autor komentarza: LoloTreść komentarza: Sami ten chos nakręcacie bo macie żal o stołkiData dodania komentarza: 30.01.2026, 18:41Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Prawda jest że Michalik nie myśli o przyszłości Chorzowa i nigdy nie było to w ich interesie A teraz ślepo i bezmyślnie robiąc szkody przeciwstawiają się każdej decyzji prezydenta na złośc bo odeszli od władzy i czuję się dupie pokrzywdzony Nie trzeba było tyle kraść z Kolatą to by dalej rządzili Ludzie pamietajaData dodania komentarza: 30.01.2026, 18:39Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”
Reklama
Reklama