Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Kajetan Duszyński mistrzem Polski i z biletem do Belgradu!

Mistrz olimpijski z Tokio 2020 w sztafecie mieszanej 4x400m, Kajetan Duszyński wywalczył tytuł halowego mistrza Polski na dystansie 400m w Toruniu i tym samym wywalczył przepustkę na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie. W stolicy Serbii chorzowianin wystartuje zarówno indywidualnie oraz w sztafecie.
Kajetan Duszyński mistrzem Polski i z biletem do Belgradu!

Podczas ceremonii otwarcia 66. Halowych Mistrzostw Polski wręczono przedstawicielom sztafety mieszanej 4 x 400 metrów nagrodę European Athletics za ustanowienie rekordu Europy w tym dla Kajetana Duszyńskiego. W Toruniu dla chorzowianina był to pierwszy start podczas sezonu halowego. Reprezentujący AZS Łódź w eliminacjach uzyskał wynik 46.88, a w finale ustanowił nowy rekord życiowy z czasem 46.71.

- Liczyłem na nieco lepszy wynik, jednak po takich przygotowaniach nie można spodziewać się cudów. Cieszę się, że szybkościowo jestem przygotowany, tylko końcówki wciąż mi brakuje - powiedział po starcie nasz mistrz olimpijski.

Wynik z finału jest słabszy od minimum na Halowe Mistrzostwa Świata (18-20 marca), jednak Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował, że Duszyński wystartuje zarówno indywidualnie jak i w sztafecie 4x400m.

- Czuje, że jestem trochę bardziej przetarty tymi startami i cieszę się, że dostanę szansę w Belgradzie indywidualnie - dodał Duszyński. 

W Toruniu oglądaliśmy pięciu Ambasadorów Stadionu Śląskiego włącznie z Duszyńskim. Pozostała czwórka również stawała na podium Halowych Mistrzostw Polski. Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic zostały mistrzyniami kraju poprawiając w finałach rekordy Polski. Nasza najlepsza sprinterka po raz pierwszy w historii złamała wynik siedmiu sekund (6.99), który jest najlpeszym wynikiem na świecie w tym roku. Drugie miejsce zajęła inna ambasadorka Stadionu Śląskiego - Pia Skrzyszowska uzyskując nowy rekord życiowy 7.12. 

Na dystansie 400m Justyna Święty-Ersetic wygrała uzyskując czas 51.04, który jest nowym rekordem Polski. Cała medalowa trójka spisała się znakomicie uzyskując czasy poniżej rekordu Polski z 2021 roku. Anna Kiełbasińska uzyskała wynik 51.20, a Natalia Kaczmarek - 51.24.

Ostatni z ambasadorów Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, brązowy medalista z Tokio, Patryk Dobek został wicemistrzem kraju na dystansie 800m przegrywając na finiszu z 24-letnim Patrykiem Sieradzkim

fot. Paweł Skraba


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Taaa chyba kolejne SB i ZOMO za nasze podatki!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 07:20Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: katTreść komentarza: Czas na zmiany.Dość michałków.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 20:39Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: K.Treść komentarza: Coś wam to nie idzie. Zainteresowania nie ma?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:42Źródło komentarza: Zainteresowani wynajmem przy ul. Michałkowickiej muszą się pospieszyć. Zostały trzy ostatnie mieszkania!Autor komentarza: K.Treść komentarza: To będzie ta młodzieżówka od "czolem wielkiej polsce" sajmonka i andruszkiewicza?Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:41Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych!Autor komentarza: K.Treść komentarza: Chorzow z niebieskiego stanie sie zaraz brunatny. "Czołem welkiej Polsce" bedzie obowiazkowo wybrzmiewalo przy wejsciu do restauracji, urzedu czy teatru. Jeszcze jakis gest, opaska na ramieniu i młodzieżowka i "mamy to". Pięknie sajmon pieknie. Wiedzieliśmy, ze aspiracje są, ale jaki tych aspiracji kierunek - właśnie się dowiedzieliśmy.Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:40Źródło komentarza: Adam Andruszkiewicz z Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w ChorzowieAutor komentarza: Bery boykiTreść komentarza: Oficer zieleni?? naprawdę?? Szok nad szokami czegóż to nie wymyśla....Data dodania komentarza: 18.05.2026, 17:21Źródło komentarza: Prezydent Michałek zapowiada powołanie “Oficera Zieleni” i “Rady Kobiet”
Reklama
Reklama