Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Przed nami "Wieczór pieśni ukraińskich"

Już w najbliższą sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się "Wieczór pieśni ukraińskich". Koncert dedykowany jest społeczności ukraińskiej zamieszkałej w Chorzowie oraz okolicznych miastach.
Przed nami "Wieczór pieśni ukraińskich"

Miasto Chorzów od samego początku wojny w Ukrainie angażuje się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Po zorganizowanej w Centrum Integracji Międzypokoleniowej zbiórce, która przyniosła ogromne efekty, przyszedł czas na "Wieczór pieśni ukraińskich". Celem tego wydarzenia jest to, aby pomimo trudnej sytuacji, osoby, które znalazły tutaj schronienie poczuły się lepiej. Koncert kierowany jest do społeczności ukraińskiej zamieszkałej w Chorzowie i okolicznych miastach, a także wszystkich tych, którzy w ostatnich tygodniach musieli opuścić swój kraj na skutek barbarzyńskich działań wojennych ze strony Rosji.

Będzie to idealna okazja do spotkania, poznania się i wysłuchania ukraińskiej muzyki. Na scenie wystąpią m.in.: Zespół Śpiewu Tradycyjnego Kuczeryki, Bytomski Kolektyw Śpiewaczy AST dla Ukrainy, Natalia Kazmirchuk oraz Ilia Marinin.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 12 marca, o godz. 17, w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Lompy 13). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zgłosić chęć udziału w koncercie poprzez wypełnienie formularza.

Fot. Miasto Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Komuna wraca!Data dodania komentarza: 24.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Pobiegnij dla biało-czerwonej! Ruszyły zapisy na „Bieg dla Flagi”Autor komentarza: ChorzowiankaTreść komentarza: Podpisy popierające referendum można składać: 1 punkt: Biuro Senatorskie ul. Powstańców 1 a /1, Chorzów od 23.03.2026: poniedziałek 8.00-12.00 środa 11.00-14.00 piątek 9.00-13.00 2 punkt: FUNDACJA ROZWOJU KULTURY ŚLĄSKA ul. Lwowska 34, Chorzów. Od poniedziałku do piątku godz. 8 - 16Data dodania komentarza: 23.03.2026, 10:00Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Chciałabym dodać,że organizatorami wydarzenia jest razem z SOW Stowarzyszenie Dance Kids Świętochłowice.Data dodania komentarza: 22.03.2026, 19:21Źródło komentarza: Świętochłowice tańczą dla wolności. Poznaj moc coveru, który kruszy mury milczeniaAutor komentarza: kirkTreść komentarza: najgorsze w tym wszystkim jest to ze ludzie boja sie mówić prawde na fb bo od razu sa zastraszani zwolnieniem z pracy , to sa fanatycy ruchu dla nich nie liczy sie człowiek tylko kasa kasa,szukaja oszczednosci zwalniajac ludzi brak słów na to wszystko .Data dodania komentarza: 20.03.2026, 17:32Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyskiAutor komentarza: …cdnTreść komentarza: Proszę mi wierzyć, nie znam decyzji „koniecznych”. To się dzieje w Spółce to się w głowie nie mieści, totalny brak wiedzy i kompetencji, a kultura? Jaka? Gdzie? - BRAKData dodania komentarza: 20.03.2026, 08:39Źródło komentarza: Czy w Chorzowie i Świętochłowicach potanieje woda? Jest wniosek do centrali, a spółka notuje rekordowe zyskiAutor komentarza: J.Treść komentarza: Jak ten sajmon to przezyje?.Tyle kasy na programy, a mogloby pojsc na stadion.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:08Źródło komentarza: Chorzowski magistrat czeka wielka cyfryzacja. Wartość projektu przekroczy siedem milionów złotych
Reklama
Reklama