Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 1 lutego 2026 22:55
Reklama Baner reklamowy
Reklama
Reklama

Nowy mieszkaniec śląskiego zoo. Jest nim niedawno urodzony kangur rudy

Kolejne dobre wieści napłynęły do nas ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Znajdująca się tam para hodowlana kangurów rudych niedawno została rodzicami.
Nowy mieszkaniec śląskiego zoo. Jest nim niedawno urodzony kangur rudy

Mały kangur przyszedł na świat w kwietniu, jednak dopiero teraz odwiedzający chorzowskie zoo mogą go zobaczyć. Związane jest to z "dwuetapowym" przebiegiem ciąży u tego gatunku.

- Ciąża u kangurów przebiega w bardzo wyjątkowy sposób. Po około 30-dniowej ciąży, młode wielkości ziarna fasoli wpełza do torby na brzuchu matki, gdzie przyczepia się do jednego z czterech sutków i kontynuuje rozwój. Z torby zaczyna wychodzić, gdy osiągnie wagę około 3-4 kg - informuje Daria Kroczek, rzecznik Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Młody kangur coraz śmielej pojawia się na wybiegu jednak, gdy tylko poczuje zagrożenie, wskakuje do torby, gdzie nadal czuje się najbezpieczniej. Póki co nie jest jeszcze znana jego płeć, poznamy ją dopiero, gdy podrośnie.

Gatunek ten w śląskim zoo rozmnaża się regularnie. Obecnie przebywają w nim trzy kangury rude - para hodowlana oraz ich najmłodszy przychówek.

Czytaj także: Narodziny w chorzowskim zoo. Na świat przyszła panda mała

Fot. Sabina Cieśla-Nobis/ Śląski Ogród Zoologiczny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: SHbatoryTreść komentarza: Dlatego się przeciwstawiają bo obecny prezydent to jeszcze większa porażka.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 04:12Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”Autor komentarza: K.Treść komentarza: A jakie skuteczne pomysły ma kolejna władza też nie za wiele jak dla mnie ...nie popieram poprzedniej władzy bo niewiele dobrego zrobili co skutkiem jest teraz jeden wielki bałagan.. ale idąc tym tematem ta władza narobi takiego bigosu że nie wiem czy ktoś będzie go wstanie zjeść ...tyle dobrego P.Michałek obiecał ...jak dla mnie na razie nie wiele się zmieniło w mieście ...Data dodania komentarza: 31.01.2026, 20:47Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”Autor komentarza: L.Treść komentarza: Hehehe. Będziecie Chorzowianie spłacać te długi latami, będziecie gnić w korkach, na głowy będą wam spadać gzymsy ze starych opustoszałych kamienic, bedziecie przeskakiwać psie kupy na "wolce" a właściwie "wulce", będziecie patrzeć jak inne gminy budują parki, domy, muzea i galerie a wy będziecie widzieć szkielet wiecznej budowy stadionu, będziecie miliony ładować w klub piłkarski non-profit i bedziecie patrzeć jak miasto gnije, psuje się a kibol z bobrownik kupuje sobie kolejne działki i domy. Brawo Wy. Podziwiam intelekt.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:36Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”Autor komentarza: Helena MisztalTreść komentarza: Był człowiekiem wielowymiarowym: wielki talent, inteligencja, kreatywność. I dobre serce, i empatia. Był dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4, popularnej"czwórki", w jej najlepszych latach. JEGO praca była odbierana wśród uczniów, rodziców i nauczycieli jako działalność wzorowego pedagoga. Wyrazem najwyższego uznania ze strony uczniów był tytuł Nauczyciela-Mistrza w konkursie "Gazety Wyborczej"- "Złoty Kaganek". Takim pozostanie w pamięci byłych uczniów i nauczycieli. Takim GO zapamiętam.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 08:01Źródło komentarza: Wspomnienie Wiesława Ciężkowskiego. "Pozostaje wdzięczna pamięć i szacunek"Autor komentarza: ElżbietaTreść komentarza: Bardzo dobry człowiek. Żal, że tak szybko odszedł. Tyle dobrego zrobił nie tylko dla oświaty, ale również dla pomocy społecznej. Wrażliwy na ludzką krzywdę. Wielka strata dla mieszkańców Chorzowa. Odszedł na wieczną służbę.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 19:23Źródło komentarza: Wspomnienie Wiesława Ciężkowskiego. "Pozostaje wdzięczna pamięć i szacunek"Autor komentarza: LoloTreść komentarza: Sami ten chos nakręcacie bo macie żal o stołkiData dodania komentarza: 30.01.2026, 18:41Źródło komentarza: Budżet Chorzowa przyjęty. “Teraz jest czas, aby wyrazić radość”
Reklama
Reklama