Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 24 lipca 2025 08:52
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Dlaczego warto przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej?

Ciepło sieciowe, jako jeden z najbezpieczniejszych oraz najbardziej komfortowych dla użytkownika sposobów ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej, cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i zarządców wielorodzinnych budynków mieszkalnych, biurowych czy obiektów użyteczności publicznej. Ta rosnąca popularność ciepła z miejskiej sieci m.in. w aglomeracji śląskiej to zasługa jego niekwestionowanych zalet oraz przewagi nad alternatywnymi źródłami ciepła.
Dlaczego warto przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej?

1

Stabilna cena

Przewidywalny koszt użytkowania ciepła to jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze sposobu ogrzewania pomieszczenia. Cena ciepła sieciowego jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, jak to się dzieje w przypadku innych źródeł energii. To dlatego tak wiele obiektów decyduje się na przyłączenie do lokalnej sieci ciepłowniczej.

2

Ciepło dostępne przez cały rok

Ciepło sieciowe jest dostępne niezależnie od pory roku. Pojęcie „sezonu grzewczego” to już przeszłość, ponieważ dziś sami decydujemy, kiedy i jak bardzo chcemy ogrzać swoje mieszkanie, biuro, lokal użytkowy lub każdy inny budynek podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest to możliwe dzięki automatyce pogodowej. Oznacza to, że kiedy temperatura spada poniżej określonego poziomu, np. 15°C, ogrzewanie włączy się automatycznie, niezależnie czy taka sytuacja będzie miała miejsce wczesną wiosną, latem czy jesienią.

3

Atut podnoszący wartość nieruchomości

Ogrzewanie z miejskiej sieci cieszy się rosnącą popularnością w wielu kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność, komfort, wydajność czy łatwość obsługi. W przypadku nowych inwestycji, np. mieszkaniowych, stanowi atut podnoszący wartość nieruchomości i jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania, biura czy lokalu usługowego.

 

4

Niezawodność dostaw

Praca systemu ciepłowniczego jest ciągle monitorowana i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zakłóceń pracownicy pogotowia technicznego są w pełnej gotowości przez

24 godziny na dobę.

5

Więcej ciepła z sieci to mniej smogu i niskiej emisji

Ciepło sieciowe jest wytwarzane w coraz nowocześniejszych instalacjach, które spełniają najbardziej rygorystyczne normy emisyjne. Dzięki temu uzyskuje się niski wskaźnik strat energii w trakcie dostarczania ciepła i redukcję emisji szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Gdyby większość budynków w polskich miastach była podpięta do sieci ciepłowniczej, jakość powietrza, którym oddychamy, uległaby znacznej poprawie.

6

Użytkownicy ciepła sieciowego płacą jedynie za zużytą energię

Opłata za zużyte ciepło jest naliczana tylko wtedy, gdy automatyka pogodowa uruchomi dostawę ciepła i zależy od tego, jaka ilość ciepła zostanie zużyta. Dzięki temu użytkownicy mają pełną kontrolę nad kosztami. 

 

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hahahaTreść komentarza: Zróbcie z tego stadionu ogrodnictwo ! Przyniesie większe dochody i święty spokój mieszkańcom .Ruch ,to był kiedyś ! Teraz przypomina damski balet ,nie obrażając Pań !Data dodania komentarza: 24.07.2025, 08:01Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: niezadowolonyTreść komentarza: Dlaczego tematem nadrzędnym w tym mieście jest stadion ? Co z mieszkaniami dla młodych .Są ważniejsze potrzeby ! Dzielnice przypominają scenerie z horrorów ,a ci jedno i to samo .Data dodania komentarza: 24.07.2025, 07:51Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: MieszkoTreść komentarza: Ja ich nie wybierałemData dodania komentarza: 23.07.2025, 21:37Źródło komentarza: Śląscy posłowie interweniują w sprawie chorzowskiej estakadyAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Faktycznie. Na to niestety wyglada. Wczesniej puscili taki autobus a teraz dziwnym trafem nie. Przypadek? Nie sądze ...Data dodania komentarza: 23.07.2025, 21:35Źródło komentarza: Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Trzy osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Zmiana w dobrym kierunku. Wiecej wyobraźni i odwagi przy tych zmianach. Nie trzeba być aż tak zachowawczym. My mieszkańcy to docenimy.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 21:33Źródło komentarza: Plan na odkorkowanie Chorzowa Starego: ul. Konopnickiej zmieni kierunek!Autor komentarza: EwelinkaTreść komentarza: A widziałeś ten bezcenny teren? Jak po wybuchu bomby. Ten teren, przy Targowej, jest bezwartościowy a nie bezcenny. Tam nie ma czego chronić. Zabudować i czerpać z tego kasę a nie pielęgnować ruiny.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 20:33Źródło komentarza: Tereny po OPT w Chorzowie. Zandberg: "Polską rządzi zjednoczona partia deweloperów i banksterów"
Reklama
Reklama