Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 15:58
Reklama Baner reklamowy

Ruch Chorzów - MFK Karvina 0-1 w sparingu

Piłkarze Ruchu Chorzów mają już za sobą pierwszy zimowy sparing. W Kamieniu niebiescy przegrali 0:1 z siódmą drużynę czeskiej ekstraklasy - MFK Karvina.
Ruch Chorzów - MFK Karvina 0-1 w sparingu

W wyjściowym składzie chorzowian znalazł się testowany 26-letni szwajcarski bramkarz Miodrag Mitrovic oraz wyróżniający się jesienią w meczach rezerw Kamil Słoma. Bramkarz popisał się kilkoma udanymi interwencjami i niedługo powinna zapaść decyzja czy pozostanie przy Cichej. Z powodu urazów nie mogli wystąpić Jarosław Niezgoda i Rafał Grodzicki.

Niebiescy, którzy w tej chwili zamykają tabelę ekstraklasy, po raz pierwszy w historii będą się przygotowywali do wiosennych meczów na obozie w Hiszpanii.

Dla chorzowian był to pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. W pierwszej części Niebiescy oddali tylko jeden celny strzał. W drugiej połowie gra toczyła się trochę w szybszym tempie, jednak wciąż groźniejsi byli rywale, Jedyny gol w meczu padł po indywidualnym błędzie w środku pola. Piłkę przejął Lukas Budinsky i w sytuacji sam na sam pokonał Mitrovicia. W końcówce Czesi mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale niesamowitą obroną popisał się Mitrović, a po chwili piłkę z linii wybił Łukasz Moneta.

21 stycznia Niebiescy rozegrają kolejny sparing a ich rywalem będzie Odra Opole.

Ruch Chorzów – MFK Karvina 0:1 (0:1)
0:1 Lukas Budinsky, 30 min.

Ruch: Mitrović (62 Lech)- Konczkowski (46 Komarnicki), Cichocki, Helik (46 Trojak), Oleksy (46 Pazio) - Kowalczyk (46 Walski), Urbańczyk (46 Surma) - Przybecki (68 Visnakovs), Lipski (46 Nowak), Moneta (46 Słoma) – Visnakovs (46 Arak); trener: Waldemar Fornalik.

Karvina: Pastornicky (46 Pindroch) – Dressler (46 Holik), Plesnik, Hosek (46 Jovanović), Zeleny - Smrz (46 Sisler), Baris (66 Smrz)- Moravec (66 Putyera), Budinsky (46 Lingr), Puchel (46 Eismann) - Jurco (46 Janecka); trener: Jozef Weber.

 

fot. ruchchorzow.com.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To wyróżnienie pewnie z powodu zamknięcia estakady haha Faktycznie to osiagniecie na skalę całej kuli ziemskiej! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Miasto Chorzów w prestiżowym zestawieniu! "To nasza wspólna nagroda i jednocześnie motywacja do dalszej pracy" Autor komentarza: Katns Treść komentarza: Dzien dobry o ktorej spiewac bedzie mily pan Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Skolim, Modelki i Zenek Martyniuk na 70-lecie Stadionu Śląskiego! Autor komentarza: kaloryfer Treść komentarza: No, trwałe to jak 150! Tak to jest jak uprawia się prowizorkę, byle by tylko pokazać, że COKOLWIEK się ROBI. Wywalone pieniądze- a mógł być festyn, na którym by można pobrylować i FAJNE zdjęcia popstrykać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:11 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu Autor komentarza: skazak Treść komentarza: Chorzow coraz bardziej przypomina miasto meneli-kibolow! Ale to dobrze ze to zostało zdewastowane. Moze inni co to oglądają wreszcie przestaną glosowac na pewne partie i ludzi. Moze wkoncu przestaniemy tolerować kiboli i zdecydowanie zablokujemy budowe stadionu! Ta prymitywna i nikomu niepotrzebna jednostka kibola nie jest nam w tym miejsce potrzebna i tolerowana! Koniec płacenia za fanaberie tych intelektualnych nieudacznikow! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:46 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu Autor komentarza: Mol Treść komentarza: Najpierw wysprzatajcie te resztki miasta.... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:28 Źródło komentarza: Tradycyjny korowód przejdzie przez Chorzów. Pominie ulicę Wolności [UTRUDNIENIA] Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Nie korowód tylko karawan. I generalnie ominąłbym cały Chorzów a kie tylko "wolkę". Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Tradycyjny korowód przejdzie przez Chorzów. Pominie ulicę Wolności [UTRUDNIENIA]
Reklama
Reklama