Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 10 czerwca 2026 19:35
Reklama Baner reklamowy

Za nami kolejne działania pn. "Trzeźwość". W Chorzowie zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

W poniedziałek rano, na terenie całego województwa, stróże prawa przeprowadzili wzmożone działania pn. "Trzeźwość". Niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań za kierowanie na "podwójnym gazie".
Za nami kolejne działania pn. "Trzeźwość". W Chorzowie zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą wiele działań, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Odbywają się one cyklicznie i każde z nich ukierunkowane są na zwalczanie konkretnych zagrożeń. Zaraz po Nowym Roku, na terenie całego Śląska, przeprowadzone zostały jedne z nich, a konkretnie te pn. "Trzeźwość", polegające na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu drogowego maksymalnej ilości osób będących "za kółkiem" pod wpływem alkoholu.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Chorzowska Policja podsumowuje akcję "Trzeźwość": Zatrzymani kierowcy

Na początku tego tygodnia, tj. w poniedziałek 8 stycznia, odbyły się kolejne tego typu działania. Już z samego rana na ulicach Chorzowa pojawili się policjanci badający trzeźwość kierowców - niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań.

- Około 6:30 na ulicy Nomiarki w ręce mundurowych "wpadła" 48-latka ze Świętochłowic. Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila. Kwadrans później, po drugiej stronie miasta, inny patrol zatrzymał kolejnego kierowcę. Tym razem 60-latka z Sosnowca, którego badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie - relacjonuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy chorzowskiej Komendy.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: Czyli bez zmian w komunistycznym kraju. Sami zlodzieje! Zero kręgosłupa moralnego! Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:16 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Kowal Treść komentarza: Mam nadzieję, że z obecną władzą niszczącą Chorzów nie będzieny czakeć tak długo. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Magda Treść komentarza: Nareszcie była władza niszcząca Chorzów odchodzi w zapomnienie :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 11:44 Źródło komentarza: Trzęsienie ziemi w Tramwajach Śląskich. Prezes odwołany po akcji CBA, w tle zarzuty dla posła RP Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Siły specjalne to komandosi na GROM JWK AGAT. Mylisz pojęcia Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kolego jednostki specjalne czyli komandosi np GROM JWK AGAT Data dodania komentarza: 9.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: W Chorzowie powstaje pierwsza w Polsce klasa służb specjalnych! Autor komentarza: Tadeusz Treść komentarza: Gwiazdy na miarę włodarzy miasta. Data dodania komentarza: 8.06.2026, 23:08 Źródło komentarza: Mecz gwiazd na 70-lecie Stadionu Śląskiego. Zmierzą się ze sobą ekipy Polski i Anglii
Reklama
Reklama