Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 06:44
Reklama Baner reklamowy

Co czeka AKS Chorzów?

Wg nieoficjalnych informacji, podczas czwartkowej sesji rady miasta, poruszana będzie kwestia dofinansowania jakie otrzyma od miasta TS AKS Chorzów, w br. Od decyzji samorządu może zależeć przyszłość tego utytułowanego klubu...
Co czeka AKS Chorzów?

W ub.r. miasto przekazało TS AKS Chorzów dotacje w wysokości ponad 51 tys. zł. Zostałe one przyznane, jak czytamy w uzasadnieniu, "w zakresie upowszechniania kultury fizycznej". Te środki rozdzielono pomiędzy sekcje: lekkoatletyczną (23 tys. 300 zł), piłki nożnej (9 tys. 440 zł) i sportów walki (5 tys. 55 zł). W tej kwocie budżet miasta dofinansował również m.in. organizację Lekkoatletycznych Zawodów Młodzików im. Haliny Richter-Góreckiej oraz Momoriału Otylli Kałużowej i Pawła Kozubka.

Wg informacji przekazanych przez naszego informatora, kwota jaką miasto przeznaczy na funkcjonowanie klubu w br., może okazać się podobna do tej z ub.r. Pytaliśmy o to Krzysztofa Łazikiewicza, przewodniczącego komisji kultury i sportu, jednak ten odmówił komentarza w tej sprawie mówiąc, że decyzja jeszcze nie została podjęta i wszystko wyjaśni się na najbliższej sesji rady miasta.

Wypowiedzi ws. dofinansowania odmawia również Ryszard Mateusiak. Prezes TS AKS Chorzów, kiedy spotkał się z nami w czerwcu ub.r., mówił że klub znajduje się na granicy upadku, a kwota przeznaczana przez miasto na jego rzecz, jest niewystarczająca. - Klub zawsze odnosił i wciąż odnosi sukcesy sportowe. Problemem jest to, że wzrasta nasze zadłużenie. Nie są to jakieś ogromne sumy, nieporównywalnie mniejsze niż ma to miejsce w przypadku Ruchu Chorzów. To raptem kilka tysięcy złotych, ale dla nas to dużo - mówił wówczas Ryszard Mateusiak.

Teraz prezes "Zielonych Koniczynek" wstrzymuje się od głosu w tej sprawie, choć wiadomo, że dofinansowanie z budżetu miasta jest głównym źródłem finasowym klubu, który od lat ma problem z pozyskaniem sponsorów. Ryszard Mateusiak przekazał nam jedynie informację o otwartym spotkaniu, które odbędzie się w klubie w przyszły wtorek o godz. 17:00. - Wspólnie z działaczami i zawodnikami porozmawiamy o przyszłości klubu. Zapraszam również przedsiębiorców, którzy chcieliby podjąć z nami współpracę - mówi prezes TS AKS.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz wiemy na kogo nie glosowac do rady miasta. Nie chcemy takiej rady! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:35 Źródło komentarza: Prezydent Szymon Michałek z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Laax Treść komentarza: Mówią, żę pożar zaczął się o 16:30 a pierwsze ostrzeżenia RCB zaczęły przychodzić kolejnego dnia o 0:35. Prezydent Michałek sie obudził to wysłał informacje o potrzebie takiego alarmu RCB Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Pożar śmieci w Chorzowie. Trwa dogaszanie pogorzeliska [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To wyróżnienie pewnie z powodu zamknięcia estakady haha Faktycznie to osiagniecie na skalę całej kuli ziemskiej! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Miasto Chorzów w prestiżowym zestawieniu! "To nasza wspólna nagroda i jednocześnie motywacja do dalszej pracy" Autor komentarza: Katns Treść komentarza: Dzien dobry o ktorej spiewac bedzie mily pan Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Skolim, Modelki i Zenek Martyniuk na 70-lecie Stadionu Śląskiego! Autor komentarza: kaloryfer Treść komentarza: No, trwałe to jak 150! Tak to jest jak uprawia się prowizorkę, byle by tylko pokazać, że COKOLWIEK się ROBI. Wywalone pieniądze- a mógł być festyn, na którym by można pobrylować i FAJNE zdjęcia popstrykać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:11 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu Autor komentarza: skazak Treść komentarza: Chorzow coraz bardziej przypomina miasto meneli-kibolow! Ale to dobrze ze to zostało zdewastowane. Moze inni co to oglądają wreszcie przestaną glosowac na pewne partie i ludzi. Moze wkoncu przestaniemy tolerować kiboli i zdecydowanie zablokujemy budowe stadionu! Ta prymitywna i nikomu niepotrzebna jednostka kibola nie jest nam w tym miejsce potrzebna i tolerowana! Koniec płacenia za fanaberie tych intelektualnych nieudacznikow! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:46 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu
Reklama
Reklama