Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 06:47
Reklama Baner reklamowy

Miasto uspokaja mieszkańców

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy wystosowali do prezydenta Andrzeja Kotali petycję przeciw połączeniu Zespołu Szpitali Miejskich z Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii. Dzisiaj przedstawiciele miasta opublikowali oświadczenie, w którym uspokajają zaniepokojonych chorzowian...
Miasto uspokaja mieszkańców

Wg protestujących mieszkańców podjęta decyzja jest krzywdząca dla obydwu placówek, a zwłaszcza dla szpitala dziecięcego, który w ostatnim czasie został doinwestowany i stanowi jedną z najlepszych placówek w regionie z dziedziny pediatrii. Ich zdaniem samodzielność szpitala pozwoliłaby mu nie tylko utrzymać dotychczasową wysoką jakość świadczonych usług, ale również w dalszym ciągu rozwijać się poszerzając zakres specjalizacji. W petycji czytamy również, że połączenie szpitali "może okazać się nieporozumieniem działającym na ich niekorzyść".

W odpowiedzi prezydenta miasta czytamy natomiast, że połączenie placówek zagwarantuje m.in. zachowanie w nich wysokiej jakości usług medycznych i pozwoli na utrzymanie szpitali na dotyczczasowym poziomie. Poniżej przedstawiamy oświadczenie prezydenta Andrzeja Kotali:

"Planowane połączenie szpitali będzie miało wyłącznie charakter administracyjny - nie zmieni się dostępność usług medycznych dla pacjentów. Na obecnym poziomie utrzymane zostanie także finansowanie obu placówek oraz zatrudnienie (zarówno lekarzy jak i personelu medycznego). Nowe rozwiązanie administracyjne jest odpowiedzią na reformę służby zdrowia związaną z tzw. siecią szpitali planowaną przez rząd. Z informacji jakie posiadamy, wejście w życie nowej ustawy spowoduje, że Zespół Szpitali Miejskich otrzyma na leczenie aż o 14 mln rocznie mniej niż dotąd.

Oznacza to zamknięcie oddziałów oraz masowe zwolnienia pracowników w szpitalu dla dorosłych, a także wstrzymanie inwestycji w szpitalu dziecięcym. Decyzję ws. połączenia Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii na najbliższej sesji podejmą radni. Prezydent Chorzowa rekomendować będzie połączenie placówek – jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli utrzymać oba szpitale na dotychczasowym poziomie."


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz wiemy na kogo nie glosowac do rady miasta. Nie chcemy takiej rady! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:35 Źródło komentarza: Prezydent Szymon Michałek z wotum zaufania i absolutorium Autor komentarza: Laax Treść komentarza: Mówią, żę pożar zaczął się o 16:30 a pierwsze ostrzeżenia RCB zaczęły przychodzić kolejnego dnia o 0:35. Prezydent Michałek sie obudził to wysłał informacje o potrzebie takiego alarmu RCB Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Pożar śmieci w Chorzowie. Trwa dogaszanie pogorzeliska [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To wyróżnienie pewnie z powodu zamknięcia estakady haha Faktycznie to osiagniecie na skalę całej kuli ziemskiej! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:17 Źródło komentarza: Miasto Chorzów w prestiżowym zestawieniu! "To nasza wspólna nagroda i jednocześnie motywacja do dalszej pracy" Autor komentarza: Katns Treść komentarza: Dzien dobry o ktorej spiewac bedzie mily pan Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:28 Źródło komentarza: Skolim, Modelki i Zenek Martyniuk na 70-lecie Stadionu Śląskiego! Autor komentarza: kaloryfer Treść komentarza: No, trwałe to jak 150! Tak to jest jak uprawia się prowizorkę, byle by tylko pokazać, że COKOLWIEK się ROBI. Wywalone pieniądze- a mógł być festyn, na którym by można pobrylować i FAJNE zdjęcia popstrykać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:11 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu Autor komentarza: skazak Treść komentarza: Chorzow coraz bardziej przypomina miasto meneli-kibolow! Ale to dobrze ze to zostało zdewastowane. Moze inni co to oglądają wreszcie przestaną glosowac na pewne partie i ludzi. Moze wkoncu przestaniemy tolerować kiboli i zdecydowanie zablokujemy budowe stadionu! Ta prymitywna i nikomu niepotrzebna jednostka kibola nie jest nam w tym miejsce potrzebna i tolerowana! Koniec płacenia za fanaberie tych intelektualnych nieudacznikow! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 06:46 Źródło komentarza: Problemy z placem zabaw w Parku Hutniczym – zaledwie miesiąc po otwarciu
Reklama
Reklama