Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 kwietnia 2026 08:00
Reklama Baner reklamowy

Zjedz dzisiaj pizzę

Dlaczego sugeruję pizzę? Bo mamy dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tak, jedno z najpopularniejszych włoskich dań, które podbiło serca (czy raczej żołądki i kubki smakowe...) ludzi na całym świecie, doczekało się własnego święta.
Zjedz dzisiaj pizzę

Za co ją tak lubimy?

Za niezwykłą uniwersalność. Bo chociaż pizza w oryginale posiada cienkie ciasto i jest polewana co najwyżej oliwą, to obecnie możemy ją dostać w wielu innych wariantach: na cieście cienkim, średnim lub bardzo puszystym, z brzegami wypełnionymi serem. Podawana jest już nie tylko z oliwą, ale różnorakimi sosami: czosnkowym, pomidorowym, BBQ, majonezowym... Jest w czym wybierać. A jej składnikami może być praktycznie wszystko: warzywa, mięso, wszelkie sery, ryby, owoce morza, a nawet zwykłe owoce (fani pizzy hawajskiej wiedzą o jakim owocu mowa).

Ale największą zaletą pizzy jest to, że jeśli mamy ochotę, możemy się na nią wybrać, a jeśli nie... cóż, wystarczy telefon pod ręką - szybkie zerknięcie w menu, wybranie odpowiedniego numeru, złożenie zamówienie i gotowe. Pizza będzie za 45min bez wstawania z wygodnej kanapy w salonie.

 

 

Autor: Kamila Latała


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A kiedy w koncu zlikwidujecie estakade i wybudujecie obwodnice? Jak nie potraficie to oddajcie wladze tym co potrafia. Jak potraficie to brac sie do roboty, bo juz dosc czasu zmarnowaliscie!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 19:27Źródło komentarza: Z Bytomia do Katowic pojedziemy szybciej. Tramwaje Śląskie podpisały umowy na przebudowę torowiskaAutor komentarza: ChorzowianinTreść komentarza: Zamiast pisac takie glupoty lepiej lec i zbierej podpisy pod referendum. Zgrana ekipa juz czeka.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:40Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady"Autor komentarza: YjzelTreść komentarza: Estakada powinna być zlikwidowana. Zamiast dumać jak ją reanimować myślcie nad organizacją środków i budową obwodnicy. W polsce są środki na budowy obwodnic małych miasteczek i wsi, bo takie się ciagle buduje. Na tak ważną inwestycje tym bardziej będą. A jak Wy politycy jesteście za słabi aby dowieźć ten temat to poprosimy jako społeczeństwo łatwoganga a pomoc. Tylko czy wtedy będziecie nam jeszcze do czegoś potrzebni?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:32Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Niekończąca się opowieść...Data dodania komentarza: 28.04.2026, 11:44Źródło komentarza: Estakadą przejadą pojazdy do 15 ton?Autor komentarza: obywatelTreść komentarza: Dotyczy stadionu komentarz mateusza borka any komentator. – Jak ja słyszę, że nowy stadion w Chorzowie ma być budowany etapami, a cały proces potrwa 10 lat, to jestem załamany. Przecież gdy zostanie oddana czwarta trybuna, pierwsza będzie już wymagała remontuData dodania komentarza: 27.04.2026, 16:16Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Brawo!Data dodania komentarza: 27.04.2026, 12:26Źródło komentarza: Chorzów w walce z rakiem! Ponad 100 osób zgoliło włosy, a Polska zebrała rekordowe miliony
Reklama
Reklama