Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Niebawem Światowy Dzień AIDS. W Chorzowie ogłoszono konkurs

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie oraz Urząd Miasta Chorzów zapraszają młodzież do wzięcia udziału w konkursie na projekt graficzny z okazji Światowego Dnia AIDS. Prace powinny nawiązywać do hasła przewodniego, które brzmi: "HIV/ AIDS - niech wiedza rośnie a ryzyko spada".
Niebawem Światowy Dzień AIDS. W Chorzowie ogłoszono konkurs

Od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Ma to na celu zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/ AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Symbolem tej solidarności jest czerwona kokardka przypominająca o tym, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia oraz pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

"HIV/AIDS - niech wiedza rośnie, a ryzyko spada"

W ramach zbliżającego się Światowego Dnia AIDS Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie oraz Urząd Miasta Chorzów ogłosili konkurs dla uczniów szkół podstawowych (klas 7, 8) i ponadpodstawowych z naszego miasta. Polega on na wykonaniu projektu graficznego o tematyce obejmującej zagadnienia związane z profilaktyką HIV/AIDS.

Jak czytamy w regulaminie, prace te oceniane będą z uwzględnieniem kilku kryteriów, takich jak: zgodność z tematem, oryginalność, czytelność przekazu i estetyka. Co istotne, każdy uczestnik może przesłać tylko jeden projekt - nienaruszający praw autorskich osób trzecich, nigdzie uprzednio niepublikowany oraz taki, do którego posiada się wyłączne i nieograniczone prawa.

Zgłoszenie pracy następuje poprzez przesłanie jej i załączników pocztą elektroniczną na adres [email protected] oraz podanie w treści wiadomości imienia oraz nazwiska autora plakatu, nazwy szkoły i klasy, do której uczęszcza. Czas na to jest do 15 listopada 2024 roku

Więcej informacji dotyczących konkursu można znaleźć >>TUTAJ<<.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Piotr Treść komentarza: Gość ma rację. Stuprocentową Data dodania komentarza: 30.06.2026, 07:25 Źródło komentarza: Maciej Franta: "W innej sytuacji nikt by nie przetestował zamknięcia estakady" Autor komentarza: Irena Treść komentarza: Witam serdecznie. Dobra inicjatywa. Brakuje jednak trasy że Stadionu Śląskiego lub Wejście Główne. Całe życie czyli ponad 50 lat chodzę na piechotę na falę z osiedla Tysiąclecia. Ci którzy mają auta są w komfortowej sytuacji bo przyjadą autem, nie muszą chodzić a potem w bus i są na fali. A Co którzy nie mają pojazdów, ci którzy przyjeżdżają komunikacją miejską? Pomyślcie o nas. Pozdrawiam Irena Data dodania komentarza: 28.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Bezpłatny busik dla korzystających z nowego kąpieliska Fala! Kursuje pomiędzy obiektem a parkingiem Autor komentarza: Świętochłowiczanin Treść komentarza: Dokładnie. Taki jest obecnie poziom dziennikarstwa. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Ciężarówki nie wjadą tranzytem na ulicę Bytomską. Miasto wprowadza poważne zmiany! Autor komentarza: Chorzowianin Treść komentarza: „Chorzów za Andrzeja Kotali to niestety obraz urzędniczej patologii: nieprawidłowości przy sprzedaży gruntów, wątpliwe pozwolenia na budowę i 'święte krowy', które bezkarnie stawiały samowole budowlane przy Parku Śląskim. Czas najwyższy na audyt i pełne rozliczenie tych nieprawidłowości!” Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Były przewodniczący rady miasta uniewinniony. Zeznania głównego świadka podważone Autor komentarza: szaula Treść komentarza: To wreszcie kiedy 07-2026 czy 07-2027. W nagłówku pisze 07-2026 a na końcu artykułu 07-2027. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Ciężarówki nie wjadą tranzytem na ulicę Bytomską. Miasto wprowadza poważne zmiany! Autor komentarza: slazak Treść komentarza: To juz wiemy na kogo nie glosowac do rady miasta. Nie chcemy takiej rady! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:35 Źródło komentarza: Prezydent Szymon Michałek z wotum zaufania i absolutorium
Reklama
Reklama