Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Przed nami Gala ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024. Podczas imprezy wyjątkowe pożegnania

Małgorzata Hołub-Kowalik i Paweł Wojciechowski oficjalnie pożegnają się z wyczynowym sportem. W przyszłym tygodniu na Stadionie Śląskim odbędzie się uroczysta Gala ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024.
Przed nami Gala ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024. Podczas imprezy wyjątkowe pożegnania

Złote Kolce są nagrodą przyznawaną od ponad pięćdziesięciu lat. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie w polskiej lekkoatletyce trafia do najlepszej i najlepszego zawodnika mijającego sezonu. Okazją do wręczenia charakterystycznych statuetek jest uroczysta gala, która w tym roku odbędzie się 24 października. Jej gospodarzem będzie Stadion Śląski. To miejsce, gdzie od kilku lat tworzy się nowa historia polskiej lekkoatletyki. Tegoroczna gala będzie też okazją do podziękowań czołowym zawodnikom, którzy w ostatnim czasie anonsowali zakończenie karier. 

– Jestem dumny, że na Stadionie Śląskim, gdzie wyjątkowi sportowcy ustanawiają rekordy świata, a także bijemy rekordy frekwencji po raz kolejny zostanie wręczona najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce. To też czas, by podsumować sezon oraz podziękować tym, którzy brali udział w zawodach na Śląskim i przez lata budowali wybitną karierę. Podziwialiśmy ich rozkwit, a oni wielokrotnie zapewniali nam niesamowite emocje. Nasz obiekt to arena wielkich wydarzeń sportowych z Diamentową Ligą na czele, dlatego cieszę się, że właśnie tutaj możemy nagrodzić lekkoatletów za ich wymagającą i pełną wyrzeczeń pracę – mówi dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski. 

Wśród wielu polskich lekkoatletów, którzy na Stadionie Śląskim odnosili sukcesy, jest wieloletnia reprezentantka kraju Małgorzata Hołub-Kowalik. Jako członkini sztafety 4 x 400 metrów podczas rozgrywanych w Chorzowie wydarzeń sięgnęła między innymi po drużynowe mistrzostwo Europy oraz srebro festiwalu sztafet World Athletics Relays. Pochodząca z Koszalina biegaczka, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio, już kilkanaście tygodni temu zapowiedziała, że kończy profesjonalną karierę lekkoatletyczną. Podczas zbliżającej się gali ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024 odbierze podziękowania za wiele lat startów w biało-czerwonych barwach.

– Stadion Śląski to ważne miejsce w mojej karierze. Startowałam na nim wielokrotnie, także w stroju reprezentacyjnym. Wiadomo, że takie występy z orzełkiem na piersi zawsze są dla sportowca wyjątkowe. Teraz przyjdzie mi zmienić strój na bardziej oficjalny, wieczorowy i cieszę się, że właśnie na Stadionie Śląskim nastąpi ten moment, kiedy będę mogła pożegnać się z reprezentacja, podziękować za te wszystkie lata na bieżni – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik, dwukrotna medalistka olimpijska z Tokio i przez lata podpora żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów.

W gronie dziesięciu zawodników, którym Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie oficjalnie dziękował za bogate kariery sportowe podczas Gali ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024 znajduje się też tyczkarz bydgoskiego Zawiszy Paweł Wojciechowski.

– Za mną 20 lat kariery. Pełnej sukcesów, ale i porażek, które tak naprawdę są nieodłącznym elementem pracy sportowca. Myślę jednak, że przez ten czas godnie reprezentowałem Polskę. W 2011 roku po zdobyciu mistrzostwa świata w Daegu wywalczyłem też statuetkę Złotych Kolców. Wówczas to było dla mnie wyjątkowe zakończenie niezwykłego sezonu. Nie przypuszczałem jednak, że po blisko 15 latach także podczas gali Złotych Kolców w tak uroczysty sposób będę kończył karierę – przyznaje Wojciechowski, który w swej karierze zdobył dwa medale mistrzostw świata, był wicemistrzem Europy oraz halowym mistrzem Starego Kontynentu.

Partnerem głównym Gali ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024 jest Województwo Śląskie, a sponsorem ORLEN. Gala ORLEN Złote Kolce Śląskie 2024 odbędzie się 24 października na Stadionie Śląskim. 

Złote Kolce to wspólna nagroda Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Przeglądu Sportowego, powstała z inicjatywy redaktora Andrzeja Gowarzewskiego. Wręczana jest bez przerw od 1970 roku. 

Źródło: informacja prasowa



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Strach pomyśleć co ci nieudacznicy i karierowicze zrobią jak wybuchnie wojna taka prawdziwa...Data dodania komentarza: 4.07.2025, 06:14Źródło komentarza: Estakada w Chorzowie: Miasto stawia na rozbiórkę, WINB nakazuje podparcieAutor komentarza: LarsTreść komentarza: Walnięty to ty jesteś się ciesz że u nas nie ma jak na zachodzie tam wszystko zabierają do domu wraz z kawałkami murawy, bramkami, siatkami, krzesełka itp dla nich to świętość. Nie jesteś kibicem nie jesteś zawiązany chyba z żadnym klubem nie masz pasji tylko porolowane zwoje mózgowe i się g znasz i w d byłeś. Siedź tam dalej w tej swojej norze.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 18:06Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentycznościAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Ale trzeba być walniętym zeby sobie do domu zabrać krzesełko ze stadionu! Upadek społeczeństwa!Data dodania komentarza: 3.07.2025, 14:09Źródło komentarza: Krzesełka ze stadionu przy Cichej 6 pójdą na sprzedaż! Pojawią się z certyfikatem ich autentycznościAutor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Śmiechu warte buhaha kilka miesiecy!Data dodania komentarza: 2.07.2025, 06:06Źródło komentarza: Gryfnie jednak “niy pitnie” z Chorzowa. Prezydent oferuje 50% zniżki na miejskie lokale!Autor komentarza: ChapkaTreść komentarza: Główny zarzut jest tak mętny, że podejrzewam, że żadnego aresztu nie będzie.Data dodania komentarza: 1.07.2025, 14:09Źródło komentarza: Były prezydent Chorzowa z wnioskiem o areszt!Autor komentarza: ŚlązakTreść komentarza: Jak to możliwe ze taka kanalia jak k....jeszcze ma coś do powiedzenia po tylu latach partactwa?! Jak tych ludzi mozna legalnie wywalić do prawdziwej pracy zeby na starość nabrali pokory i szacunku do mieszkańców!Data dodania komentarza: 30.06.2025, 20:43Źródło komentarza: Audyt krajobrazowy przyjęty. Nie pomogła blokada mównicy. “Park Śląski został pozbawiony ochrony”
Reklama
Reklama