Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 11:40
Reklama

Utrudnienia przy chorzowskim cmentarzu. Netflix kręci tam serial

"Ołowiane dzieci" to produkcja Netflixa realizowana m. in. w Chorzowie Starym. Z tego też powodu kierowcy, tuż przed 1 listopada muszą się liczyć ze zmianami w pobliżu cmentarza.
Utrudnienia przy chorzowskim cmentarzu. Netflix kręci tam serial

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie poinformował o planowanych zmianach w ruchu pojazdów na dzień 30 października (środa). W godzinach od 11:00 do 15:00, w ciągu ul. Jana Kasprowicza w Chorzowie, na odcinku między ulicami Bożogrobców i Józefa Kalusa pojawi się ekipa filmowa.

Jak przekazano, na wskazanym fragmencie wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Dodatkowo ulica będzie zamykana dla ruchu pojazdów i pieszych na czas do 10 minut. 

- Kierujących pojazdami oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania i poleceń osób zabezpieczających plan zdjęciowy - apeluje MZUiM Chorzów. 

We wtorek obecni na miejscu członkowie zespołu odpowiedzialnego za przedsięwzięcie zwracali uwagę kierowcom, aby nie pozostawiać swoich pojazdów na czas dłuższy niż do północy. O zakazie postoju w dniu 30.10 informują także już podstawione tam znaki drogowe. 

Górny Śląsk lat 70

Zdjęcia do serialu Netfixa pt. "Ołowiane dzieci" ruszyły na początku września. Historia, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, o której możemy przeczytać w książce Michała Jędryki o tym samym tytule, opowiada o epidemii ołowicy na Górnym Śląsku. Zdarzenia miały miejsce w latach 70. XX wieku. 

W rolę młodej lekarki (Jolanty Wadowskiej-Król), która odkryła, że dzieci zamieszkałe w okolicy Huty Szopienice masowo zapadają na chorobę, jaką wywołuje zatrucie metalami ciężkimi, wciela się Joanna Kulik. U jej boku wystąpi Agata Kulesza. Na ekranie zobaczymy także m. in. Zbigniewa Zamachowskiego, Kingę Preis, Mariana Dziędziela, Sebastiana Pawlaka i Michała Żurawskiego

To, co zapewne będzie budziło duże zainteresowanie widzów z Górnego Śląska, ale nie tylko ich, to scenografia w jakiej kręcony jest serial. Poza ulicą Kasprowicza w Chorzowie, do tej pory ekipa realizująca produkcję gościła już z kamerą w świętochłowickich Lipinach i Chropaczowie

Fot. mat. prasowe Netflix / własne


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HajduczaninTreść komentarza: Biblioteka na Hankego była zbędna i mnie jako mieszkańca cieszy ten fakt. Ta na pniokach faktycznie nie ma zbytnio dogodnej alternatywy, bo najbliższa jest bodajże przy placu Mickiewicza.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 17:13Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: chorzowianin75Treść komentarza: Ciekawe co jeszcze zostanie zamknięte w Chorzowie??Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:59Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: WaldekTreść komentarza: Są wreszcie jakieś punkty przywiezione z meczu wyjazdowego. Nie wiem czy się cieszyć i liczyć jeszcze na awans czy tylko się uśmiechnąć.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 06:35Źródło komentarza: Siedem bramek w Kołobrzegu i przełamanie Ruchu Chorzów w starciu z KotwicąAutor komentarza: RafiTreść komentarza: Alba Chorzów 🤣🤣 gorszego syfu już niema.. trudno znowu będzie trzeba wyrzucać śmieci koło kontenera..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 00:11Źródło komentarza: Ceny za śmieci poszybują w górę? W Chorzowie rozstrzygnięto przetargAutor komentarza: podatnikTreść komentarza: Ale dajmy im 400 mln na stadion 😂 Napierw ze 3 sezony w ekstraklasie a potem możemy porozmawiać..Data dodania komentarza: 16.04.2025, 19:46Źródło komentarza: Ruch Chorzów nadal zawodzi. Tym razem przegrywa z zamykającą tabelę Stalą Stalowa WolaAutor komentarza: zniesmaczonyTreść komentarza: Ta pani w ogóle wie na jaki temat się wypowiada? Wedle niej Sylwestra zaczęto obchodzić dopiero pod koniec XIX w. Tymczasem historia mówi co innego. Sylwester był już obchodzony w starożytnym Rzymie. Starożytni Rzymianie czcili w ten dzień swojego boga Janusa. Języki angielski i niemiecki, przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January, niem. Januar). Wypadałoby również nadmienić, że od 46 roku p.n.e. Rzymianie Nowy Rok obchodzili już oficjalnie 1 stycznia bez odwoływania się do tradycji religijnej. Tego dnia urządzano huczne zabawy, przywdziewano maski i obdarowywano się prezentami. 1 stycznia 1000 roku papież Sylwester II udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa „Miastu i Światu” (Urbi et Orbi), co stało się papieską tradycją i trwa do dzisiaj. Tych informacji w tekście zabrakło. Na drugi raz zapytajcie jakiegoś historyka. Ta pani jest najwyraźniej niedoinformowana w temacie.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 20:02Źródło komentarza: Przegnać złe duchy