Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 22:52
Reklama

Projekt Muzeum Hutnictwa doceniony. Teraz powalczy o główną nagrodę!

W tym tygodniu poznaliśmy finalistów II edycji Nagrody Przewroty, wśród których ze swoją inicjatywą znalazło się Muzeum Hutnictwa. O tym czy chorzowska placówka zostanie laureatem konkursu dowiemy się już pod koniec maja.
Projekt Muzeum Hutnictwa doceniony. Teraz powalczy o główną nagrodę!

Autor: Martyna Majewicz

"Przewroty" to stosunkowo młoda nagroda przyznawana za nowatorskie inicjatywy edukacyjne. Ustanowiona została ona dwa lata temu przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik, w przypadającą wówczas 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Jej celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań w edukacji, wzmocnienie dyskusji o kształcie rozwoju edukacji w naszym kraju, poszerzenie inspiracji dla środowiska związanego z edukacją, a także uhonorowanie nieszablonowych, odważnych, innowacyjnych oraz inspirujących inicjatyw wnoszących nową jakość do edukacji.

- Nagradzamy inicjatywy prowadzone w szkole i w domu, w świecie wirtualnym i rzeczywistym, dla dzieci i dla dorosłych, w szerokim zakresie (wzmacniające kompetencje nie tylko przydatne w życiu zawodowym, ale również te, które sprzyjają rozwojowi osobistemu), w społeczności lokalnej i w całej Polsce - wymieniają pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.

W miniony poniedziałek Centrum Nauki Kopernik ogłosiło finalistów tegorocznej II edycji Nagrody. Spośród 230 zgłoszeń z całej Polski kapituła wyłoniła 10 najlepszych inicjatyw edukacyjnych, a wśród nich znalazła się ta realizowana przez Muzeum Hutnictwa.

- O tym, że inicjatywy realizowane przez Muzeum Hutnictwa są inspirujące i innowacyjne wiecie nie od dziś. Potwierdzają to liczne otrzymane nagrody czy wpis tradycji hutniczych i obchodów Dnia Hutnika na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego - rozpoczęli swój wpis na Facebooku chorzowscy finaliści.

Tym razem, jak się okazało, doceniony został projekt "Zielone Kompetencje Przyszłości i nowe technologie w branży hutnictwa — interpretacja i implementacja przez sektor kultury" zrealizowany we współpracy z kilkoma uczelniami w ramach dofinansowania ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

O tym czy Muzeum Hutnictwa zostanie laureatem konkursu dowiemy się już niebawem. Finałowa gala odbędzie się w Warszawie 23 maja - oczywiście będziemy trzymać kciuki!

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RafiTreść komentarza: Alba Chorzów 🤣🤣 gorszego syfu już niema.. trudno znowu będzie trzeba wyrzucać śmieci koło kontenera..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 00:11Źródło komentarza: Ceny za śmieci poszybują w górę? W Chorzowie rozstrzygnięto przetargAutor komentarza: podatnikTreść komentarza: Ale dajmy im 400 mln na stadion 😂 Napierw ze 3 sezony w ekstraklasie a potem możemy porozmawiać..Data dodania komentarza: 16.04.2025, 19:46Źródło komentarza: Ruch Chorzów nadal zawodzi. Tym razem przegrywa z zamykającą tabelę Stalą Stalowa WolaAutor komentarza: zniesmaczonyTreść komentarza: Ta pani w ogóle wie na jaki temat się wypowiada? Wedle niej Sylwestra zaczęto obchodzić dopiero pod koniec XIX w. Tymczasem historia mówi co innego. Sylwester był już obchodzony w starożytnym Rzymie. Starożytni Rzymianie czcili w ten dzień swojego boga Janusa. Języki angielski i niemiecki, przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January, niem. Januar). Wypadałoby również nadmienić, że od 46 roku p.n.e. Rzymianie Nowy Rok obchodzili już oficjalnie 1 stycznia bez odwoływania się do tradycji religijnej. Tego dnia urządzano huczne zabawy, przywdziewano maski i obdarowywano się prezentami. 1 stycznia 1000 roku papież Sylwester II udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa „Miastu i Światu” (Urbi et Orbi), co stało się papieską tradycją i trwa do dzisiaj. Tych informacji w tekście zabrakło. Na drugi raz zapytajcie jakiegoś historyka. Ta pani jest najwyraźniej niedoinformowana w temacie.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 20:02Źródło komentarza: Przegnać złe duchyAutor komentarza: slawekTreść komentarza: hard rock pub powstał w II połowie 1997 roku a nie w 1996Data dodania komentarza: 7.04.2025, 15:16Źródło komentarza: Zamyka się kultowy pub. "Brak nam już słów"Autor komentarza: jaaaTreść komentarza: Oraz światła reflektorowe ze Stadionu ślaskiego , ufo to raczej spodek dla niektórych , takie betonowe stare coś cos co upiekszono , nie róbmy z siebie idiotów , twierdzac że mamy te ufoData dodania komentarza: 1.04.2025, 14:53Źródło komentarza: Tajemnicze znalezisko w tramwaju! Czy należy do kosmitów?Autor komentarza: SzymonTreść komentarza: Taki podatek to kwota około 50 zł miesięcznie. To teraz wszystko ruszy z kopyta ;)Data dodania komentarza: 27.03.2025, 15:26Źródło komentarza: Nowe ulgi podatkowe dla chorzowskich przedsiębiorców. “To pierwszy z serii pomysłów”