"Przewroty" to stosunkowo młoda nagroda przyznawana za nowatorskie inicjatywy edukacyjne. Ustanowiona została ona dwa lata temu przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik, w przypadającą wówczas 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Jej celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań w edukacji, wzmocnienie dyskusji o kształcie rozwoju edukacji w naszym kraju, poszerzenie inspiracji dla środowiska związanego z edukacją, a także uhonorowanie nieszablonowych, odważnych, innowacyjnych oraz inspirujących inicjatyw wnoszących nową jakość do edukacji.
- Nagradzamy inicjatywy prowadzone w szkole i w domu, w świecie wirtualnym i rzeczywistym, dla dzieci i dla dorosłych, w szerokim zakresie (wzmacniające kompetencje nie tylko przydatne w życiu zawodowym, ale również te, które sprzyjają rozwojowi osobistemu), w społeczności lokalnej i w całej Polsce - wymieniają pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.
W miniony poniedziałek Centrum Nauki Kopernik ogłosiło finalistów tegorocznej II edycji Nagrody. Spośród 230 zgłoszeń z całej Polski kapituła wyłoniła 10 najlepszych inicjatyw edukacyjnych, a wśród nich znalazła się ta realizowana przez Muzeum Hutnictwa.
- O tym, że inicjatywy realizowane przez Muzeum Hutnictwa są inspirujące i innowacyjne wiecie nie od dziś. Potwierdzają to liczne otrzymane nagrody czy wpis tradycji hutniczych i obchodów Dnia Hutnika na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego - rozpoczęli swój wpis na Facebooku chorzowscy finaliści.
Tym razem, jak się okazało, doceniony został projekt "Zielone Kompetencje Przyszłości i nowe technologie w branży hutnictwa — interpretacja i implementacja przez sektor kultury" zrealizowany we współpracy z kilkoma uczelniami w ramach dofinansowania ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
O tym czy Muzeum Hutnictwa zostanie laureatem konkursu dowiemy się już niebawem. Finałowa gala odbędzie się w Warszawie 23 maja - oczywiście będziemy trzymać kciuki!
Napisz komentarz
Komentarze