Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 lipca 2026 16:05
Reklama Baner reklamowy

"Mój przyjaciel pies w czystej przestrzeni" [WIDEO]

30 maja br. na Placu Mickiewicza w Chorzowie odbył się finał konkursu plastycznego „Mój przyjaciel pies w czystej przestrzeni”. Celem konkursu było szerzenie i propagowanie dbania o czystość w mieście i stwarzanie dzieciom okazji do prezentacji własnych dokonań twórczych, a także edukowanie tych, którzy nie sprzątają po swoich pieskach. 
"Mój przyjaciel pies w czystej przestrzeni" [WIDEO]

Konkurs został zorganizowany przez Straż Miejską przy współpracy Wydziału Usług Komunalnych tut. Urzędu Miasta. Prace konkursowe zaprezentowało 12 chorzowskich przedszkoli, z których najlepsza okazała się wykonana przez Lenę Wiśniewską z Przedszkola nr 5. Wszystkie przedszkola otrzymały z rąk Z-cy Prezydenta Miasta – Marcina Michalika oraz Pani Komendant Straży Miejskiej – Izabeli Jaron nagrody rzeczowe, a także tabliczki informacyjne ze zdjęciami wykonanych prac oraz hasłem „Wyprowadzając Burka zachowaj czystość podwórka”. Tabliczki pojawią się na terenie skwerów w naszym mieście, aby przypominały opiekunom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Dodatkową atrakcją finału, która wzbudziła wśród dzieci szczególne zainteresowanie, był pokaz posłuszeństwa oraz umiejętności pokonywania przeszkód sznaucerka o imieniu Jumpy, przeprowadzony przez naszego gościa specjalnego Panią Justyna Dec, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania składamy również Panu Jakubowi Kurzeli, który świetnie poprowadził imprezę oraz wolontariuszom – uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 za pomoc przy transporcie dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: locolobo Treść komentarza: Co za miasto ... normalnie strach tu mieszkać ... jedne wielkie pobojowisko ... mogliby kręcić jakiś film postapokaliptyczny :D ... w sumie na starej rzeźni już były kręcone filmy wojenne .... porażka, marzę, aby wynieść się z tego dziadostwa Data dodania komentarza: 30.07.2026, 07:53 Źródło komentarza: Hałda na ul. Floriańskiej pod lupą naukowców Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A nie jest? Z jednej strony Dąb, z drugiej Tauzen. A bas w nocy niesie się na Siemnianowice i Chorzów Stary. Nie wiem nawet człowieku co ty próbujesz przekazać. Legendia jest w samym środku aglomeracji Data dodania komentarza: 29.07.2026, 06:55 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Rafał Treść komentarza: Legendia jest w środku miasta? Hm,ciekawe,skąd pośiadasz tak rozległą wiedzę? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 21:18 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: Xyxyxy Treść komentarza: A co ze zwierzętami w ZOO? Sorry, ale środek miasta to nie jest miejsce na takie festiwale. Już całe szczęście Fest zniknął. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Polski Tomorrowland? Legendia ma ambicję stworzyć najlepszy festiwal tematyczny w Polsce Autor komentarza: M. Treść komentarza: R.I.P Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Zmarła Anna Knysok. Była dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich i wiceministra zdrowia Autor komentarza: Darek Treść komentarza: Zabłądzili? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 12:55 Źródło komentarza: Pożar w centrum Chorzowa! Ogień w byłym banku [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama