Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Kryminał pod psem w schronisku

Oczywiście nie chodzi o żadne szemrane sprawy, które miałyby miejsce w chorzowskim schronisku, lecz o gest jaki wykonała Marta Matyszczak w stronę placówki. Urodzona w Chorzowie pisarka przekazała placówce 10 egzemplarzy swojej nowej książki, którą będzie można nabyć w schronisku, a tym samym wesprzeć placówkę.
Kryminał pod psem w schronisku

Książka ta jest niezwykła, bo oryginalna na tle poetyki swojego gatunku. Otóż autorka napisała kryminał pt. Tajemnicza śmierć Marianny Biel, który jest napisany bardzo humorystycznie. Jednakże, dowcip i grotestka są rzeczą dosyć powszechną w powieśćiach kryminalnych. To, co nadaje wyjątkowości tej historii, to fakt, że jednym z narratorów jest... pies.

Pisarka posiada psa o imieniu Gucio, którego przygarnęła właśnie z chorzowskiego schroniska. Teraz przekazała placówce 10 egzemplarzy pierwszego tomu  z serii Kryminał pod psem, króre będzie można nabyć na bazarku w czasie dni otwartych, a przychód z nich zostaie przeznaczony na rzecz schroniska:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: jaTreść komentarza: dlatego ci bandyci wyli na sygnale całe popołudnie jak opętani nie dało się w domu wysiedzieć można było pojechać na miejsce normalnie bez wyciaData dodania komentarza: 27.05.2026, 14:32Źródło komentarza: Szalikowcy GieKS-y w centrum Chorzowa. Niebiescy “odprowadzili” ich tramwajAutor komentarza: Go!Treść komentarza: Szalikowcy? Doprawdy? To przecież bandziory, sutenerzy, handlarze narkotykami, szmuglerzy ludzi zza białoruskiej granicy, nieskalani uczciwą pracą nieroby! Zero tolerancji dla przestępców! Włodarze Śląskich miast! Kiedy z policją rozwiążecie ten "wrzodzi" problem? Do działania!Data dodania komentarza: 27.05.2026, 13:06Źródło komentarza: Szalikowcy GieKS-y w centrum Chorzowa. Niebiescy “odprowadzili” ich tramwajAutor komentarza: KasiaTreść komentarza: To chyba jakiś żart. Proszę o wymienienie tych "zasług". Uprzedzam, że hasło "dba o dobro chorzowa" to jeszcze nie zasługa. Konkrety prosze, jakiś jej pomysl, ktory zostal zrealizowany, projekt, ktory przeprowadzila, jakas inwestycja z jej inicjatywy, jakis projekt spoleczny, czy jest cos co stworzyla, cos co odkryla, do czegos sie przyczynila w inny sposob niz przez glosowanie na sesji rady miasta? Konkrety i przykłady poproszę, co mamy w Chorzowie gdyby nie osobiste zaangażowanie Pani Biskup, bo inaczej to odznaczenie nadaje się psu na budę.Data dodania komentarza: 27.05.2026, 11:01Źródło komentarza: Srebrny Krzyż Zasługi dla radnej Chorzowa Bernadety BiskupAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Rozumiem ze beton bedzie w kolorze zielonym czy bedzie w jakis inny sposób imitowal zielen?! Macie park i tam nalezy inwestowac w zielen! Bo jak na razie to jej ubywa nie tylko w parku slaskim!Data dodania komentarza: 27.05.2026, 09:20Źródło komentarza: Chorzów zyska kolejne zielone przestrzenie do naukiAutor komentarza: Leni 234Treść komentarza: +A moze by tak nasz kochany Chorzow polaczyc ze Sosnowcem,ktory takze lezy na Slasku wtedy bylibysmy jedna wielka rodzina.Data dodania komentarza: 25.05.2026, 21:52Źródło komentarza: Stadion w zamian za przyłączenie Chorzowa do Katowic? “Prezydent mówił, że byłby w stanie to zrobić”Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Wyszedl z domu i nie poznal tej ruiny jaka jest Chorzow?Data dodania komentarza: 25.05.2026, 17:55Źródło komentarza: Senior nie wiedział, gdzie jest. Zajął się nim chorzowski funkcjonariusz
Reklama
Reklama