Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

W Parku Róż będzie bezpieczniej?

Chorzowianie mieszkający w pobliżu Parku Róż zaapelowali do władz miasta o podjęcie kroków mających zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym rejonie. Wielu mieszkańców wracających o zmroku do swoich domów, nie czuje się tu bezpiecznie.
W Parku Róż będzie bezpieczniej?

Sprawa była poruszana podczas ostatniej sesji rady miasta. Mieszkańcy zwrócili się do radnych z prośbą o rozważenie możliwości zainstalowania dodatkowego oświetlenia w rejonie Parku Róż, w miejscach które tego wymagają, oraz umieszczenie kamer monitoringu. - Byłoby wskazane, aby dzieci i dorośli czuli się w tym miejscu bezpiecznie – zaznaczał radny Jan Skórka.

Okoliczni mieszkańcy skarżą się m.in. na agresywną młodzież przesiadującą wieczorami na parkowych ławkach, a także narkomanów, którzy upodobali sobie rejon znajdujący się w pobliżu szpitala i ul. Jana Kilińskiego. Interpelacja dotycząca Parku Róż została już przedstawiona służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście, które przeprowadziły analizy w zakresie popełnianych przestępstw i wykroczeń we wskazanym rejonie.

- Z informacji uzyskanych od przedstawicieli chorzowskiej policji wynika, że na wnioskowanym terenie dochodzi do naruszeń porządku publicznego, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. W związku z tym wskazana lokalizacja zostanie uwzględniona jako potencjalne miejsce do montażu kamer w kolejnym etapie rozbudowy systemu monitoringu miejskiego – poinformowała Aneta Gliwicka z biura prasowego urzędu miasta.

Teraz przyszedł czas na działania. O tym jakie kroki podejmą władze miasta, dowiemy się prawdopodobnie podczas kolejnych sesji rady miasta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Wyszedl z domu i nie poznal tej ruiny jaka jest Chorzow?Data dodania komentarza: 25.05.2026, 17:55Źródło komentarza: Senior nie wiedział, gdzie jest. Zajął się nim chorzowski funkcjonariuszAutor komentarza: Tęczowego Chorzowa już czasTreść komentarza: Ja szukam oświadczeń majątkowych od naszych radnych którzy traktują Chorzow jak portfel może mi ktoś pomóc gdzie je znaleść i kiedy łaskawie będą opublikowaneData dodania komentarza: 25.05.2026, 13:58Źródło komentarza: Zagubiony maluch na koncercie Metalliki. Pomogli czujni fani i mundurowiAutor komentarza: Jorg45Treść komentarza: Włodarzom Miasta nieznany jest budowlany termin "konserwacja", który od dekad nie był realizowany. Więc przed mającą nastąpić kakatastrofą budowlaną, może uchronić tylko remont.Data dodania komentarza: 24.05.2026, 21:48Źródło komentarza: Będą remonty w świętochłowickich przedszkolach. Jedno z nich trafi do budynku szkołyAutor komentarza: ZawiedzionyTreść komentarza: Banda paralityków, wywalić wszystkich na zbity pysk, razem z siemianiwskim, grzybkiem i fornalikami. Amatorzy za pieniadze podatnika. Na Filarowrj niech grają padalce a nie stadion dla paralityków.Data dodania komentarza: 24.05.2026, 20:18Źródło komentarza: Dreszczowiec w Pruszkowie i wielki blamaż Niebieskich... Ruch nie zagra w barażach o Ekstraklasę!Autor komentarza: Tęczowy ChorzowTreść komentarza: Czy na otwarciu był wojewoda bo widziałem jak trawniki malują na kolory tęczy pod urzędemData dodania komentarza: 22.05.2026, 11:26Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!Autor komentarza: slazakTreść komentarza: Pytanie zasadnicze. Na jak dlugo bedzie otwarty...Mam nadzieję ze regerendum wyybierze kogos kompetentnego na to stanowisko i ten ktos podejmie decyzję co dalej!Data dodania komentarza: 22.05.2026, 06:34Źródło komentarza: Po niemal roku wrócił przejazd pod estakadą!
Reklama
Reklama