Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 03:37
Reklama Baner reklamowy

Hrabia już nie zmarznie. Ruszyły przygotowania do Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

5-metrowy szalik i olbrzymia czapka – to prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały dla… hrabiego Redena. Pomnik stojący na placu Hutników opatulony zostanie zimowym kompletem przygotowanym przez wolontariuszki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej.  Ojciec górnośląskiego przemysłu stoi na kilkumetrowym cokole, dlatego nie obejdzie się bez zwyżki – w ubieraniu pomogą chorzowscy strażacy. Zimowa zmiana garderoby hrabiego odbędzie się w najbliższy wtorek (12.12) o godzinie 11:00.
Hrabia już nie zmarznie. Ruszyły przygotowania do Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Pomnik Redena wybrano nie bez powodu, to właśnie w jego okolicy odbędzie się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na wydarzeniu, które rozpocznie się 15 grudnia, nie zabraknie świątecznych atrakcji - takich jak zagroda z reniferami, karuzela wiedeńska, koncert zespołu Universe i warsztaty kulinarne z Remigiuszem Rączką. Na placu Hutników staną także drewniane domki, w których mieszkańcy będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy. Na odwiedzających jarmark czekać będą m.in. rękodzieło, ozdoby choinkowe, słodkie pierniki, gorąca herbata i grzane wino.

 

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie wspólne ubieranie choinki na placu Hutników. W piątek (15.12) o godzinie 16:00 mieszkańcy wraz z prezydentem Chorzowa i strażakami zawieszą na drzewku własnoręcznie wykonane ozdoby.  W akcję co roku włącza się wiele miejskich instytucji, a także szkoły i przedszkola.

 

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy – 15-17.12

Piątek 15.12

14:00 - 17:00 Warsztaty w fabryce świątecznych prezentów
15.45 Wymarsz korowodu spod Chorzowskiego Centrum Kultury na Jarmark Bożonarodzeniowy
16:05 Miejskie strojenie choinki 
16:35 Koncert dzieci z Klubu Malucha
16:50 Koncert Kapeli "Góralska Hora"
18:05 Koncert Orkiestry Dętej z Sanktuarium św. Floriana z Chorzowa
19:05 Koncert Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego "Dafne" z Tarnogórskiego Centrum Kultury
 
Sobota 16.12

11:00-16:30 Warsztaty w fabryce świątecznych prezentów
12:00 Prezentacje grup twórczych chorzowskich instytucji kultury
14:00 Program Interaktywny dla dzieci w wykonaniu Animo Anima 
15:10 Konkursy z nagrodami 
16:10 Koncert Ach Cóż z tą dzieciną – Siostry Wajs
17:30 Koncert Zespołu Universe
 
Niedziela 17.12

11:00 - 16:30 Warsztaty w fabryce świątecznych prezentów
12:00 Koncert Chóru Gwiazda i Lutnia
13:15 Spektakl dla dzieci pt. ,,Fabryka Śniegu’’ w wykonaniu Teatru Trip 
14:30 Koncert Zespołu Gwar i Fresco
15:20 Koncert Mirosława Szołtyska
16:00 Warsztaty Kulinarne – Rączka Gotuje 

 

Źródło: UM Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Synek z CwajkiTreść komentarza: Budowa stadionu R jest szaleństwem i marnotrawstwem publicznego grosza. To jest nie do uzasadnienia ekonomicznie ani społecznie. Naprawdę Chorzów ma poważniejsze wydatki. Jak widać Ruch ma gdzie grać.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 14:53Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: J.Treść komentarza: Piekna pogoda, sobota... widzów 11.000... po co nam stadion, ktorego nie zapelnimy nawet w polowie?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:29Źródło komentarza: Niebieska seria trwa! Ruch ogrywa Stal na ŚląskimAutor komentarza: HmmmTreść komentarza: I bardzo dobrze 😀Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Szymon Michałek w nowej radzie przy Prezydencie RP. W tym gremium dominują działacze PiSAutor komentarza: GooolTreść komentarza: Tak ani ławek dla starszych ludzi syf zalegający wszędzie gdzie ci od sprzątania miasta gdzie czystość i dziwić się że szczury sobie biegają w mieście....szok !!za co płacimy jak nikt nie sprząta kto za to odpowiada ...ale nowe deweloperski budować na wynajem w tym syfie....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:35Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: HohoTreść komentarza: Może i chlewiki i familoki...były tu od zawsze....ale ,ale czysto i schludnie było i na wiosnę czystość aż błyszczała na trawnikach itd..a dziś co....tak syf zalegających liści od pandemii...beton obsrany i do tego wystarczy miotła i pozamiatać to miasto .to tak w skrócie 😆Data dodania komentarza: 13.03.2026, 14:26Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcy
Reklama
Reklama