Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy

Porażka w Kościerzynie. "Niebieskie" wciąż walczą o utrzymanie

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów przegrały na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna 27:29 (13:16) w meczu 30. kolejki PGNiG Superliga. "Niebieskie" wciąż muszą walczyć o utrzymanie.
Porażka w Kościerzynie. "Niebieskie" wciąż walczą o utrzymanie

Przed sobotnim spotkanie podopieczne Jarosława Knopika miały sześć "oczek" przewagi nad przedostatnim KPR Jelenia Góra, która wraz z Koroną Handball Kielce na dzień dzisiejszy zagra w turnieju barażowym. Zwycięstwo mogło zapewnić im utrzymanie w lidze na dwie kolejki przed końcem sezonu. 

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwie bramki przewagi. Od początku bardzo skuteczne były nasze skrzydłowe Joanna Rodak i Natalia Stokowiec, które zdobyły 5 z 13 bramek. Od stanu 11:11, drużyna gospodarzy zdobyła cztery bramki z rzędu wychodząc na prowadzenie 15:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ekipy z Kościerzyny 16:13. 

Na drugą połowę podopieczne Jarosława Knopika wyszły niezwykle skoncentrowane i po zaledwie pięciu minutach gry ponownie mieliśmy remis 17:17. Wszystko za sprawą świetnie grającej Magdaleny Drażyk, która rzuciła w tym okresie trzy bramki. O losach spotkania rozstrzygnął ostatni kwadrans, kiedt to od stanu 23:23, dwie bramki rzuciła Magdalena Krajewska (autorka 6 bramek, najskuteczniejsza zawodniczka z Kościerzyny). Gospodynie skutecznie broniły zbudowanej przewagi i ostatecznie po ostatniej syrenie wygrały 29:27.

Chorzowianki czekają z niecierpliwością teraz na wynik meczu z Jeleniej Góry, gdzie tamtejszy KPR zmierzy się z MKS-em Piotrcovia Piotrków Trybunalski. 

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 29:27 (16:13)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Krajewska 6, Hartman 5, Ziółkowska 4, Białek 3, Fesdorf 3, Mokrzka 3, Wójcik 2, Sus 1, Siuda 1, Rogożeńska 1, Kunz, Gędłek

KPR: Kuszka, Jaśkiewicz - Drażyk M. 5, Stokowiec 5, Jasinowska 4, Piotrkowska 4, Rodak 4, Lesik 4, Lipok 1, Polańska, Nimsz, Tyszczak


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: Fan FrantyTreść komentarza: Czy Franta już zdążył skrytykować?Data dodania komentarza: 11.03.2026, 20:18Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcyAutor komentarza: slazakTreść komentarza: Czyli za kilka lat...;)Data dodania komentarza: 11.03.2026, 15:30Źródło komentarza: Parkowe Rosarium zostanie odnowione! Prace już ruszyły, a ich efekty poznamy za 12 miesięcyAutor komentarza: obw chorzowaTreść komentarza: Kolejny świetny arfument co zrobił prezydent michałałek dla chorzowskich seniorów ustalił nowe stawki w domach pomocy spolecznej co bezpośrednio wpłynie na budrzety pensjonariuszy i ich rodzin koszty są bardzo wysokieData dodania komentarza: 11.03.2026, 06:37Źródło komentarza: Referendum: złożono wniosek, chcą odwołania Szymona Michałka!Autor komentarza: PowodzeniaTreść komentarza: 400... 400 milionów... tyle: 400.000.000 zakładając, ze płatność gotówką i na już. Z kredytem i z płatnościami do 2040 r. zmieścimy się w 1... 1 miliardzie... tyle: 1.000.000.000.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 16:34Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ChorzowianinnnTreść komentarza: Nie będzie całe miasto szło w ruine przez jeden drugoligowy klubik. Wszędzie bieda, dziadostwo, familoki, chlewiki, syf, przestępczość, korki, dziurawe drogi a jaśnie Pan Michałek za nasze pieniądze narobi długu 300 mln zł i se stadion wybuduje. Pogrąży nas w długach na lata. Do widzenia, wracaj skąd przyszedłeś bo Chorzowianinem nie jesteś gamoniu. Tego cie uczyli w WSB ? Poczytaj sobie o wskaźnikach zadłużenia i zarządzaniu finansami gminy. Nie sprawdził się Pan, a wypłynął tylko na fali obietnic bez pokrycia. Te miasto nie dźwignie stadionu za 300 mln , a zrobi sie z tego pół miliarda przy tej inflacji !!!!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 10:34Źródło komentarza: Prezydent o referendum: “Próbują wszystkich metod, żeby mnie stąd usunąć”Autor komentarza: ReferendumTreść komentarza: I tak nie przyjdę na kolejny szpil, dość mam już tego promowania przez naszych narkokiboli prezydenta Michałka. Basta!Data dodania komentarza: 10.03.2026, 00:36Źródło komentarza: Niebiescy górą w Najstarszych Derbach Śląska! Ruch wygrywa drugi wyjazdowy mecz z rzędu
Reklama
Reklama